فواید و مضرات سرکه ، خواص دارویی سرکه
خواص دارویی سرکه خواص سرکه برای امراض داخلى مزمن و خواص سرکه در طب سنتی و خواص سرکه برای نقرس و خواص سرکه برای مو را در آکاایران ببینید

فواید و مضرات سرکه


من ((سرکه )) هستم !
اعصاب را تحریک مى کنم
اگر معده یى ضعیف دارید، من در هضم غذا به شما کمک مى کنم
دشمن عفونت هاى خونى هستم ....
کار من تنها ویران کردن نیست ، بلکه قدرت سازندگى هم دارم . خرابکارى من به منظور نوسازى است ، من سه فرق کلى با شراب دارم که من را از آن متمایز مى سازد:
1 - الکل در من برگشته و به جوهر سرکه (اسید استیک ) بدل شده ، و به همین جهت سکر و خمارى نمى آورم ...

سرکه

2 - بوى من با شراب فرق دارد، و طعم من ترش ولى شراب گس و تلخ است .
3 - ضرر من کمتر از شراب است ، و عقل را زایل نمى کند و اعصاب را تخدیر نمى نماید، و برعکس محرک بوده ، و اگر ضررى به سلسله اعصاب مى رسانم ، در صورت زیاده روى نتیجه ى تحریکات زیاد است .


هضم غذاهاى سنگین را آسان مى کنم ، و نفوذ عوامل غذایى را به یاخته سریع مى نمایم ، و با طعم ترش خود چاشنى خوبى براى خوراکیها و خورش هاى شما هستم . به ترشحات معدى کمک مى نمایم . عفونت هاى خونى و صفراوى را از بین مى برم ، و تا اندازه اى از سرطان جلوگیرى مى کنم . تلخى مزاج را پاک مى کنم و قلب را برطرف مى سازم و از خونریزى داخلى جلوگیرى مى نمایم . قاتل کرم معده هستم ، مشروط بر اینکه چند روز متوالى ناشتا از من چند جرعه بنوشید.
براى معالجه مسمومین قبلا مرا گرم کرده ، به آنها بخورانید و بعد ایجاد قى کرده ، و معده ى ایشان را شستشو نمایید، و به این ترتیب اثر سم زودتر از بین مى رود.
من پاک کننده طحال مى باشم ، و براى معده هاى پر التهاب و بلغمى مفید بوده ، گرفتگى دستگاه گوارش را باز مى نمایم و از لخته شدن خون و شیر در معده جلوگیرى مى کنم . اگر در گلوى شما زالو چسبیده و دسترسى به پزشک نداشتید، مرا جرعه جرعه بنوشید. این جانور خونخوار کشته و دفع مى شود. با اینکه ترش و اسید مى باشم معذلک مالیدن من به محل نیش ‍ زنبور و پشه و سایر حشرات مفید بوده و براى التیام زخمهاى متعفن - باد سرخ - گنده تاول و کفگیرک بى نتیجه نمى باشم .

خواص سرکه

 

خواص سرکه


سوختگى و خارش بدن را معالجه مى کنم و کهیر را برطرف مى نمایم . مرا براى معالجه امراض جلدى و بواسیر هم تجویز کرده اند، کمى عسل را با من مخلوط کنید و بر روى لکه هاى زیر چشم بمالید، رنگ و خون مرده را از بین مى برد.


ضماد من با آرد جو جهت ورم پستان و بناگوش نتایج عالى داده است . سردردى که در نتیجه بدى هواى محیط و بخارات حمام و زیادى صفرا و غلیان آن باشد، با بخور من معالجه مى شود. مخصوصا اگر مرا با گلاب مخلوط کرده باشید. من یک عامل خرابکار با قدرت سازندگى هستم . جوهر من املاح بدن را حل مى کند و به همین جهت بیماران و پیران و کسانى که از بستر بیمارى برخاسته اند، و ضعف اعصاب و ضعف احشاء مضر مى باشم ، و در بیماریهاى حاد باید از من اجتناب نمایید ولى در بیماریهاى کهنه و مزمن شده ، وقتى که سایر معالجات نتیجه نداد، از نیروى خرابکار من براى ویران کردن سنگرهاى دشمن مى توانید استفاده کنید.
اگر مبتلا به گلو درد کهنه هستید، و با داروهاى دیگر معالجه نشده اید، کمى مرا رقیق کرده و با نمک مخلوط و بعد غرغره نمایید، و منافع سرشار آنرا ببینید. براى معالجه امراض داخلى مزمن از سیر ترش کهنه استفاده نمایید. اگر مبتلا به سر درد کهنه و مزمن هستید، مرا بو کنید و یا مرا جوشانده و از بخور من استفاده کنید. یک دستمال را با گرم شده ى من آغشته کرده ، روى پیشانى بگذارید و منافع آنرا ببینید. سر دردى که نتیجه آفتاب زدگى باشد، هم به این وسیله معالجه مى شود.
اگر مبتلا به نقرس هستید، ضمادى از من با آرد جو و کمى گوگرد درست کنید، و روى محل درد بگذارید و اثر معجزه آساى آنرا ببینید.


براى محکم شدن لثه ها و جلوگیرى از خونریزى مرا با آب رقیق کرده کمى نمک به آن زده مضمضه نمایید.
خوردن ترشى انجیر جهت اصلاح کبد و طحال مفید است ، و اگر زیره را با من جوشانیده ، و آب آنرا مضمضه نمایید، درد دندان را ساکت مى کنم .
اگر گوش شما سنگین است ، و یا وزوز صدا مى کند، و معالجات دیگر نتیجه نداده است ، چند قطره از من را در داخل آن بچکاند و نتیجه ى آنرا ببینید.
یک عدد پیاز عنصل را ورقه ورقه کرده با من بجوشانید تا له شود و بعد در یک شیشه ى سربسته در محلى گرم جلو تابش آفتاب بگذارید، و بعد از یک هفته صاف کنید و هر روز ناشتا یک قاشق مرباخورى از آن بنوشید. بوى بد دهان مخصوصا اگر منشاء آن معده باشد. برطرف خواهد شد. وقتى دندان مى کشید و خون آن به آسانى بند نمى آید، و دسترسى به دندانپزشک ندارید کمى از من را با آب و نمک مخلوط کرده و مضمضه کنید و نتیجه ى آنرا مشاهده فرمایید.
مضمضه ى کردن من مخلوط با کمى زاج سفید دندان ها را سفید و لثه محکم مى کند. عده اى براى جلوگیرى از خونریزى لثه ها گردوى نارس را موقعیکه به اندازه ى یک فندق است گرفته و در من ریخته و پس از جوشانیدن و له شدن آنرا مضمضه مى نمایند و به این ترتیب از خونریزى جلوگیرى کرده ، لثه ها را محکم مى نمایند.


آنهایى که مى خواهند لاغر شوند مى توانند از من استفاده کنند، مشروط بر اینکه مبتلا به زخم معده نباشد.
پیشینیان به آش من سکبا و سکباچ بود عقیده ى زیاد داشتند و آن را براى لاغر شدن توصیه مى نمودند.
در ترشیهایى که با من درست مى کنید، ریختن ادویه معطر از قبیل دارچین ، هل ، گلپر، و همچنین افزودن پیاز و سیر را فراموش نفرمایید، تا از خرابکارى من در امان باشید.


مسلولین و کسانیکه ضعف اعصاب دارند، نباید به من نزدیک شوند، مگر آنکه با عسل و ادویه باشم و در اینحال نیز نباید در خوردن من زیاده روى نمایند.
در خاتمه بد نیست بدانید که کبد شما یک کارخانه بزرگ داروسازى است که بیش از چهار هزار محصول دارد، یکى از این فرآورده ها من هستم که وجودم براى جذب چربى به خون و هضم شدن گوشت ضرورت دارد. از روزى که شما به خوردن گوشت عادت کردید، کار کبد شما زیادتر شده است ، زیرا علاوه بر اینکه بایستى سموم گوشت را دفع نماید، بایستى مقدار زیادترى کار کند تا بتواند محصول بیشترى بسازد. طرز ساخته شدن من در کبد با آنچه در خارج از بدن ساخته مى شود فرق زیاد دارد.


در خمره براى اینکه قند به الکل بدل شده ، و بعد سرکه شود چهارده عمل شیمیایى انجام مى گیرد، ولى کبد این عمل را بطور مستقیم انجام مى دهد.
ترشى هایى که با من درست میشوند فواید بیشترى دارند، و من حافظ سبزیها و میوه ها و منافع آن ها هستم ، براى نمونه شما مى توانید سیر ترشى را درنظر بگیرید، سیر وقتى مدتى بماند، پوک شده و مغز آن بکلى از بین میرود، و هیچگونه عطر و بو و خاصیت ندارد، ولى وقتى آنرا در من مى ریزند، نه تنها مغز آنرا حفظ مى کنم بلکه روز به روز بر خواص و قیمت آن افزوده مى شود و طعم آن شیرین و بوى آن مطبوع تر خواهد شد، و در مورد سایر ترشى ها نیز وضع چنین است ، و چنانچه آنها را با دستور صحیح و مناسب درست کنید هرگز خراب نخواهد شد.

ویرایش و تلخیص:آکاایران

 

مقایسه سرکه های سنتی و صنعتی

مقایسه سرکه های سنتی و صنعتی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خارج,منبع,تولید سرکه در صنعت,می‌گیرد,اول,میوه‌ها,میوه‌ها تهیه,محل خشک و خنک
سرکه سیب | خواص سرکه سیب و طریقه مصرف آن

سرکه سیب | خواص سرکه سیب و طریقه مصرف آن

زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرکه سیب چیست؟چه خواصی دارد؟آیا سرکه سیب باعث عوارض جانبی هم میشه؟چگونه سرکه سیب را تهیه کنیم؟
خواص و فواید سرکه بالزامیک

خواص و فواید سرکه بالزامیک

زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرکه الزامیک خواص سرکه بالزامیک فواید سرکه بالزامیک , خواص انواع سرکه , درست کردن سرکه , سرکه بالزامیک چیست , درست کردن انواع سرکه , طرز تهیه سرکه بالزامیک , آشنایی با سرکه بالزامیک
خواص آبغوره و سرکه انگور

خواص آبغوره و سرکه انگور

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خواص آبغوره سرکه انگور خواص سرکه انگور غوره که میوه ی سبز رنگ نارس انگور است دارای طعم ترش می باشد. غوره دارای اسیدهای آلی مانند
چگونه از سرکه سیب برای تسکین سرفه‌های خشک استفاده کنیم؟

چگونه از سرکه سیب برای تسکین سرفه‌های خشک استفاده کنیم؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
نتایج برخی از پژوهش‌ها نشان داده است سرکه سیب برای درمان خانگی بسیاری از دردهای روزمره مفید است.
نوشیدن سرکه سیب پیش از غذا واقعا ولع خوردن را کاهش می دهد؟

نوشیدن سرکه سیب پیش از غذا واقعا ولع خوردن را کاهش می دهد؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرکه سیب قند خون را بعد از خوردن غذا کاهش می دهد,که به نوبه خود,به محدود کردن ولع خوردن و احتمال ابتلا به دیابت نوع 2 کمک می کند,
خواص سرکه سیب برای پوست

خواص سرکه سیب برای پوست

زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرکه سیب, خواص سرکه سیب, فواید سرکه سیب, خاصیت سرکه سیب, خواص سرکه سیب برای پوست, سرکه سیب و پوست, سرکه سیب و لاغری, خاصیت سرکه سیب برای پوست, خواص سرکه
معجزه خانه داری با سرکه!

معجزه خانه داری با سرکه!

زمان مطالعه : 1 دقیقه
معجزه خانه داری با سرکه! سرکه,لیمو,مواد شوینده,مواد شوینده طبیعی,خانه داری
رازهای سرکه سیب

رازهای سرکه سیب

زمان مطالعه : 1 دقیقه
رازهای سرکه سیب سرکه سیب,کاهش وزن
قرص سرکه سیب واقعا لاغر می کند؟

قرص سرکه سیب واقعا لاغر می کند؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
قرص سرکه‌سیب از عصاره خشک سرکه‌سیب به دست می‌‌آید,
درمان جوش سیاه با سرکه سیب

درمان جوش سیاه با سرکه سیب

زمان مطالعه : 1 دقیقه
کسانی که دارای پوست چرب و پر جوشی هستند با این سرکه معجزه اسا میتوانند تا حدی التهابات این جوش های چرکی و قرمز را از بین ببرند,با دنیای اطلاعات همراه باشید,
خواص درمانی سرکه، یکی از سین های سفره هفت سین

خواص درمانی سرکه، یکی از سین های سفره هفت سین

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خواص سرکه، خواص دارویی سرکه ، خواص درمانی سرکه ، دلایل مصرف سرکه ،درباره سرکه ،تاثیر سرکه بر سلامت ،همه چیز درباره سرکه
۸ فایده ی سرکه ی سیب برای سلامتی

۸ فایده ی سرکه ی سیب برای سلامتی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
۸ فایده ی سرکه ی سیب برای سلامتی -آکا
خواص سرکه سیب که تا به حال نمی دانستید ·

خواص سرکه سیب که تا به حال نمی دانستید ·

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خواص سرکه سیب,خاصیت سرکه سیب,فواید سرکه سیب,سرکه سیب چه خواصی دارد,لاغر شدن با سرکه سیب,سرکه سیب تقلبی,تشخیص سرکه سیب اصل
سرکه سیب را قبل از غذا بخورید،لاغر شوید

سرکه سیب را قبل از غذا بخورید،لاغر شوید

زمان مطالعه : 1 دقیقه
تا کنون راه های زیاد و گوناگونی برای کاهش وزن ارائه شده است که با یک سرچ در جستجوگرها میتوانید آن ها را پیدا کنید و بخوانید،اما این بار روشی متفاوت را برای شما معرفی منماییم.سرکه سیب خواص زیادی دا
صفحه 1 از 4
منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :