فواید بی نظیر کدو را بیشتر بشناسید+اینفوگرافیک
کدو یکی از سبزیجاتی می باشد که دارای خواص درمانی بسیاری می باشد و با مصرف کدو می توانید از بیماری های همچون سرطان، ام اس، فشار خون و پروستات جلوگیری

فواید بی نظیر کدو را بیشتر بشناسید+اینفوگرافیک

کدو یکی از سبزیجاتی می باشد که دارای خواص درمانی بسیاری می باشد و با مصرف کدو می توانید از بیماری های همچون سرطان، ام اس، فشار خون و پروستات جلوگیری کنید. در این مقاله از دکتر سلام به خواص درمانی کدو پرداخته ایم. با ما همراه شوید.

کدو ارزش تغذیه ای زیادی دارد و برای سلامتی بسیار مفید است.کدوسبز حاوی درصد آب است و سرعت متابولیسم یا سوخت وساز بدن را بالا می برد به همین دلیل در کاهش وزن و لاغری موثر است و خطر ابتلا به ام اس و سرطان کولون (روده بزرگ) را کاهش می دهدو حاوی عناصر ضد سرطانی است.

بیشتر موادمغذی موجود در کدو سبز در پیشگیری از آترواسکلروزیس (گرفتگی عروق) و بروز بیماری های قلبی در دیابتی ها نقش دارد، این ماده غذایی قاتل فشارخون بوده و در کاهش خطر بروز حمله قلبی و سکته مغزی بسیار تاثیرگذار است.

کدوسبز از اکسیداسیون کلسترول که یکی از دلایل اصلی تجمع کلسترول در دیواره رگ های خونی و گرفتگی عروق است مانع می شود و در کاهش وزن و لاغری موثر است.

کدوسبز حاوی ترکیبات ضدپیری است و موجب تقویت حافظه می شود و در کاهش مشکلات وابسته به سن به تا ۴۰ درصد نقش دارد و آسم را درمان و عصاره کدوسبز به تخفیف علائم بزرگی خوش خیم پروستات کمک می کند علاوه بر این مس موجود در این سبزی به کاهش علائم دردناک آرتریت روماتوئید کمک می کند.

,خواص درمانی کدو سبز,پیشگیری از سرطان با کدو سبز,با کدو سبز از ام اس جلوگیری کنید

.

منبع : hidoctor.ir

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :