همه چیز درباره توت + انواع توت + خواص توت + مضرات مصرف زیاد توت
خواص توت خشک در بارداری ، توت خشک چاق کننده است؟ ، توت خشک برای لاغری ، خواص توت سفید خشک ، مضرات توت خشک را در آکاایران بخوانید

خواص توت خواص توت سیاه خواص توت سفید خشک توت سفید,مضرات توت خشک خواص توت خشک در بارداری توت خشک چاق کننده است؟ توت خشک برای لاغری طبع توت خشک توت توت سفید توت افغانستان درخت توت توت افغانی شجره توت توت ابیض توت شامی توت بری

خواص توت توت فرنگی گیاهی است با نام علمی : FRAGARIA VESCA از خانواده گل سرخ : ROSACACEAE که دو نوع ساقه راست و خوابیده دارد . گل های آن منظم و به رنگ سفید می باشد .

این روزها به هر میوه فروشی ای که سر می زنیم با دیس های بزرگی که پر از توت های سفید و شیرین است مواجه می شویم؛ میوه نوبرانه بهار که طرفداران زیاد و خواص درمانی بی شماری هم دارد.قند موجود در توت سفید برای کسانی که مبتلا به مرض قند هستند ضرر ندارد.درخت توت از درختان بزرگ و مرتفعی است که ارتفاع آن به ۲۰ متر و قطرش به یک متر می رسد. این درخت بومی چین است و در چین مرکزی و شرقی به صورت بومی وجود دارد. توت قرن ها پیش به اروپا برده شد. این درخت در آمریکا در اوایل دوران استقلال این کشور به عنوان منبع غذایی برای کرم ابریشم مورد استفاده قرار گرفت.پوست شاخه های جوان نیز برای بسته بندی و بستن پیوند مورد استفاده قرار می گیرد. برگ درخت توت سفید، به عنوان تنها غذای کرم ابریشم، اهمیت اقتصادی ویژه ای دارد و گاه درخت توت اساسا به همین منظور کاشته می شود.

خواص توت

خواص توت قسمت مورد استفاده خوراکی توت فرنگی در حقیقت نهنج گل آن است که به تدریج بزرگ شده و به اصطلاح به عنوان میوه توت فرنگی معروف است .

 

توت با خاصیت

توت میوه ای پرخاصیت و البته پرکالری است. یکصد گرم توت که تقریبا معادل یک فنجان است حاوی ۶۱ کالری انرژی است. هر فنجان توت حاوی ۰.۹ گرم پروتئین است. البته باید توجه داشت که پروتئین توت، پروتئین گیاهی است. این حجم توت ۱.۱ گرم چربی دارد و حاوی ۱۶ میلی گرم کلسیم است. میزان کلسیم توت قابل توجه است. بد نیست بدانید میزان توصیه شده کلسیم ۸۰۰ میلی گرم در روز است. یکصد گرم توت همچنین حاوی ۰.۸ میلی گرم آهن،

۲۸۰ واحد بین المللی ویتامین آ ، ۰.۰۲ میلی گرم ویتامین بی یک ، ۰.۰۶ میلی گرم ویتامین بی ۲ ،۱.۱ میلی گرم ویتامین B3 و ۱۶ میلی گرم ویتامین c است. توت همچنین حاوی مقادیر بالایی آب، فیبر، تانن و منیزیم است. بد نیست بدانید هر ۱۰۰گرم توت خشک ۳۶۰ کالری انرژی تولید می کند.

 

خواص درمانی توت

قند موجود در توت سفید برای کسانی که مبتلا به مرض قند هستند ضرر ندارد. به همین علت به آنها توصیه می شود به جای قند، چای را با توت خشک بخورند.این میوه خوشمزه دارای آنتی اکسیدانی به نام آنتوسیانید است. آنتی اکسیدان موجود در این میوه فواید بسیاری برای سلامتی دارد که یکی از آنها کاهش میزان کلسترول بد خون و جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی است.نقش دیگر آنتی اکسیدان ها پیشگیری از سرطان است، به همین دلیل مصرف توت برای پیشگیری از سرطان توصیه می شود.توت سفید حاوی فیبر فراوانی است، به همین دلیل ملین خوبی است.

توت یلسی
توت یاسی

خواص توت توت فرنگی به حالت خودرو در بعضی نواحی شمالی ایران وجود دارد و بعضی اوقات به دلیل خوش طعمی ، میوه آن را به طور مصنوعی پرورش می دهند .

 

توت در سهل کردن جریان ادرار نیز نقش دارد.

مصرف این میوه وزن را کاهش می دهد. طبق یافته های پژوهشگران فیبرهای نامحلول موجود در توت کالری جذب شده در بدن را کاسته و موجب کاهش وزن می شود.توت حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین c و آهن است، از این رو مصرف آن برای کسانی که کم خونی دارند توصیه می شود.جوشانده پوست خشک شاخه های جوان و تازه درخت این میوه، ملین و روان کننده مزاج است.توت به علت داشتن انواع ویتامین های گروه B در کاهش و رفع ترس، عصبانیت، خمودی، اضطراب و هیجان موثر است.ویتامین A موجود در توت باعث رشد ناخن ها و تقویت چشم می شود.

توت کاغذی

توت کاغذی

خواص توت از دیرباز همه قسمت های این گیاه مصرف دارویی داشته است و از برگ و ریشه آن که حاوی مقدار قابل ملاحظه ای تانن است به عنوان ضد اسهال و ادرارآور استفاده می شده است .

خواص درمانی توت

توت شیرین طبع گرم و مرطوب دارد.

پیشگیری از سرطان

توت ها منبع خوبی از فیتونوترینتی توانا به نام رزوراترول(resveratrol) هستند که در انگور نیز یافت می شوند. محققان معتقد هستند که با کمک این ماده ی غذایی گیاهی می توانند هم از بروز سرطان ها پیشگیری کنند و هم این که با سرطان ها بجنگند.
افزایش طول عمرتوت ها به دلیل وجود رزوراترول می توانند موجب افزایش طول عمر افراد شوند. در مطالعات متعددی نشان داده شده است که رزوراترول موجود در توت ها موجب افزایش طول عمر موش ها شده است.

تصفیه ی خون

در طب چینی، توت ها به عنوان یک عامل تصفیه ی خون در نظر گرفته می شوند، به این معنا که خون را تمیز کرده، تولید آن را افزایش داده و به طور کلی موجب تقویت کل سیستم خونی می شود.

تقویت کلیه ها

در طب چینی این عقیده وجود دارد که توت سفید موجب تقویت عملکرد کلیه ها می شود.

 

مفید برای معده و کبد

یکی دیگر از باورهای موجود در طب چینی این است که توت سفید به طور موثری می تواند کبد را پاک و تمیز کند. خوردن توت سفید برای زخم معده نیز مفید است.

درمان یبوست

توت به علت دارا بودن مقادیر بالای فیبر در درمان یبوست موثر است.

 

شاه توت
شاه توت

خواص توت توت فرنگی، میوه ای شبیه توت است ولی کمی درشت تر، رنگش قرمز و طعم آن ترش و مطبوع است. بوته اش کوتاه و دارای برگهایی درشت و ساقه هایی باریک و خزنده است که روی زمین می خوابد و ریشه می دواند.

 

فواید توت سفید برای مو

در خیلی از کشورها از توت ها برای درمان و علاج سفید و یا خاکستری شدن زودرس موها استفاده می شود.

مصرف توت در دیابت

قند موجود در توت سفید برای کسانی که مبتلا به مرض قند هستند ضرر ندارد. به همین علت به آنها توصیه می شود به جای قند، چای را با توت خشک بخورند.

آنتی اکسیدان قوی

این میوه خوشمزه دارای آنتی اکسیدانی به نام آنتوسیانید است. آنتی اکسیدان موجود در این میوه فواید بسیاری برای سلامتی دارد که یکی از آنها کاهش میزان کلسترول بد خون و جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی است.نقش دیگر آنتی اکسیدان ها پیشگیری از سرطان است، به همین دلیل مصرف توت برای پیشگیری از سرطان توصیه می شود.توت سفید حاوی فیبر فراوانی است، به همین دلیل ملین خوبی است.توت در سهل کردن جریان ادرار نیز نقش دارد.

فواید توت در کاهش وزن

مصرف این میوه وزن را کاهش می دهد. طبق یافته های پژوهشگران فیبرهای نامحلول موجود در توت کالری جذب شده در بدن را کاسته و موجب کاهش وزن می شود.

موثر در درمان کم خونی

توت حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین c و آهن است، از این رو مصرف آن برای کسانی که کم خونی دارند توصیه می شود.

منبع غنی ویتامین B

توت به علت داشتن انواع ویتامین های گروه B در کاهش و رفع ترس، عصبانیت، خمودی، اضطراب و هیجان موثر است.

منبع ویتامین A

ویتامین A موجود در توت باعث رشد ناخن ها و تقویت چشم می شود.

 

فواید توت برای کودکان و سالمندان

به خاطر داشتن کلسیم و فسفر در توت خشک برای لثه کودکان مفید است و تأمین کننده انرژی برای سالمندان است.

موثر در درمان سرفه و آسم

برگ و میوه توت برای رفع سرفه مفید می باشد برگ و میوه توت برای کسانی که آسم دارند مفید می باشد.

 

توت دو نوع داریم. یکی توت معمولی و سفید که توت شیرین نامیده می شود و دیگری توت سرخ و سیاه که شاه توت یا به نوشته ابن سیرین خر توت نام دارد.

 

مصرف توت در اسید اوریک بالا

کسانی که اسید اوریک یا اوره دارند بهتر است به جای قند از توت خشک استفاده کنند.این روزها به هر میوه فروشی ای که سر می زنیم با دیس های بزرگی که پر از توت های سفید و شیرین است مواجه می شویم؛ میوه نوبرانه بهار که طرفداران زیاد و خواص درمانی بی شماری هم دارد.درخت توت از درختان بزرگ و مرتفعی است که ارتفاع آن به ۲۰ متر و قطرش به یک متر می رسد. این درخت بومی چین است و در چین مرکزی و شرقی به صورت بومی وجود دارد. توت قرن ها پیش به اروپا برده شد. این درخت در آمریکا در اوایل دوران استقلال این کشور به عنوان منبع غذایی برای کرم ابریشم مورد استفاده قرار گرفت.

توت در اکثر کشورهای جهان ازجمله در نقاط استپی و شمال ایران کشت می شود و حتی به طور خودرو در جنگل های شمال ایران پراکنده شده است. تنها میوه درخت توت نیست که استفاده می شود. برگ توت در بهار برای تربیت کرم ابریشم و در پاییز به مصرف دام می رسد. چوب آن در مصارف مختلف نجاری و خصوصا تهیه تار و در شمال کشور برای طبقه بندی، تلنبار و همچنین مال بند برای گاوآهن برنج کاری به کار می رود. پوست شاخه های جوان نیز برای بسته بندی و بستن پیوند مورد استفاده قرار می گیرد. برگ درخت توت سفید، به عنوان تنها غذای کرم ابریشم، اهمیت اقتصادی ویژه ای دارد و گاه درخت توت اساسا به همین منظور کاشته می شود.

دیدن توت سرخ یا خر توت در خواب نیکو نیست چه آن را بر درخت مشاهده کنیم و چه داشته باشیم و بخوریم.

توت با خاصیت

توت میوه ای پرخاصیت و البته پرکالری است. یکصد گرم توت که تقریبا معادل یک فنجان است حاوی ۶۱ کالری انرژی است. هر فنجان توت حاوی ۹ / ۰ گرم پروتئین است. البته باید توجه داشت که پروتئین توت، پروتئین گیاهی است. این حجم توت ۱/۱ گرم چربی دارد و حاوی ۱۶ میلی گرم کلسیم است. میزان کلسیم توت قابل توجه است. بد نیست بدانید میزان توصیه شده کلسیم ۸۰۰ میلی گرم در روز است. یکصد گرم توت همچنین حاوی ۸ / ۰ میلی گرم آهن،
۲۸۰ واحد بین المللی ویتامین A، ۰۲ / ۰ میلی گرم ویتامین B1، ۰۶/۰ میلی گرم ویتامین B2، ۱/۱میلی گرم ویتامین B3 و ۱۶ میلی گرم ویتامین c است. توت همچنین حاوی مقادیر بالایی آب، فیبر، تانن و منیزیم است. بد نیست بدانید هر ۱۰۰گرم توت خشک ۳۶۰ کالری انرژی تولید می کند.

 

خواص توت توت سرخ غم و رنج و بلا و مصیبت است بخصوص اگر در خواب ببینیم که می خوریم و ترشی آن را حس می کنیم و آزردگی می یابیم. 

خواص درمانی توت

قند موجود در توت سفید برای کسانی که مبتلا به مرض قند هستند ضرر ندارد. به همین علت به آنها توصیه می شود به جای قند، چای را با توت خشک بخورند.این میوه خوشمزه دارای آنتی اکسیدانی به نام آنتوسیانید است. آنتی اکسیدان موجود در این میوه فواید بسیاری برای سلامتی دارد که یکی از آنها کاهش میزان کلسترول بد خون و جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی است.نقش دیگر آنتی اکسیدان ها پیشگیری از سرطان است، به همین دلیل مصرف توت برای پیشگیری از سرطان توصیه می شود.توت سفید حاوی فیبر فراوانی است، به همین دلیل ملین خوبی است.توت در سهل کردن جریان ادرار نیز نقش دارد.مصرف این میوه وزن را کاهش می دهد. طبق یافته های پژوهشگران فیبرهای نامحلول موجود در توت کالری جذب شده در بدن را کاسته و موجب کاهش وزن می شود.

توت حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین c و آهن است، از این رو مصرف آن برای کسانی که کم خونی دارند توصیه می شود.جوشانده پوست خشک شاخه های جوان و تازه درخت این میوه، ملین و روان کننده مزاج است.توت به علت داشتن انواع ویتامین های گروه B در کاهش و رفع ترس، عصبانیت، خمودی، اضطراب و هیجان موثر است.ویتامین A موجود در توت باعث رشد ناخن ها و تقویت چشم می شود.

 

کلیه معبران سنتی ایرانی و اسلامی در مورد توت سرخ اتفاق نظر دارند و در خواب نامه های بیگانه نیز موردی نیافتم که از خر توت تعریف شده باشد مخصوصا در مورد ترشی آن به صراحت گفته شده که اگر در عالم خواب توت سیاه خوردید و ترشی آن را چشیدید به هیچ وجه خوب نیست.

خواص درمانی توت

قند موجود در توت سفید برای کسانی که مبتلا به مرض قند هستند ضرر ندارد.به همین علت به آنها توصیه می شود به جای قند، چای را با توت خشک بخورند.این میوه خوشمزه دارای آنتی اکسیدانی به نام آنتوسیانید است.آنتی اکسیدان موجود در این میوه فواید بسیاری برای سلامتی دارد که یکی از آنها کاهش میزان کلسترول بد خون و جلوگیری از ابتلا به بیماری های قلبی و عروقی است.نقش دیگر آنتی اکسیدان ها پیشگیری از سرطان است،به همین دلیل مصرف توت برای پیشگیری از سرطان توصیه می شود.توت سفید حاوی فیبر فراوانی است، به همین دلیل ملین خوبی است.توت در سهل کردن جریان ادرار نیز نقش دارد.

 

 

اما توت سفید یا توت شیرین نیکو است که در خواب دیده شود. چه بر درخت ببینیم و چه داشته باشیم و بخوریم که هر یک توضیحی خاص خود دارد.

 

مصرف این میوه وزن را کاهش می دهد.

طبق یافته های پژوهشگران فیبرهای نامحلول موجود در توت کالری جذب شده در بدن را کاسته و موجب کاهش وزن می شود.توت حاوی مقدار قابل توجهی ویتامین c و آهن است،از این رو مصرف آن برای کسانی که کم خونی دارند توصیه می شود.جوشانده پوست خشک شاخه های جوان و تازه درخت این میوه، ملین و روان کننده مزاج است.توت به علت داشتن انواع ویتامین های گروه B در کاهش و رفع ترس، عصبانیت، خمودی، اضطراب و هیجان موثر است.ویتامین A موجود در توت باعث رشد ناخن ها و تقویت چشم می شود.

 

 

اگر در خواب ببینیم که درخت توت در خانه داریم و این درخت سر سبز و گسترده و بارور و برومند است، خانه ما کانون نعمت و رفاه و فراخی و روزی و سلامت خواهد شد. خواب ما می گوید ریشه خوشبختی در خانواده مانند ریشه توت کهن گسترده و عمیق است و بر میوه درخت توتی که می بینیم سالیان دراز، به اندازه عمر درخت توت، ما را نعمت خواهد داد و کام افراد خانواده را شیرین خواهد کرد و چه بسا نسلی دیگر هم از آن بهره مند شود چون معمولا درخت توت از نسلی به نسل دیگر می رود.

خواص توت سیاه

شاه توت سرشار از گلوکز و ماده قندی است و دارای ویتامینهای A – C (که در رفع خستگی ناشی از فعالیتهای فکری مفید است) – املاح معدنی و تانن است .شاه توت میوه ای مغذی و تصفیه کننده خون است .میوه نرسیده شاه توت اثر قابض (ضد اسهال) دارد ولی رسیده آن ملین و نرم کننده است .شاه توت قند خون را می کاهد و جوشانده برگ درخت شاه توت در معالجه بیماری قند (دیابت) بسیار موثر است .غرغره کردن و مضمضه آب شاه توت نرسیده برای درمان برفک ـ آنژین ـ ورم دهان ـ درد گلو ـ ج.شهای دهان (آفت) و التهاب مخاط دهان مفید است .

مالش درخت شاه توت رنگ حاصله از شاه توت را از بین می برد .اگر شاه توت را با شکم پر بخورید تولید گاز و نفخ خواهد کرد و اگر بعد از ماست خورده شود باعث اسهال می شود .شاه توت طبیعتی سرد دارد که صفرا و گرمی را از بین می برد .اگر شیره شاه توت کاملا نرسیده را در هر صبح و ظهر و شب بمقدار یک استکان بخورند اسهالهای ساده و اسهال خونی را معالجه می کند .اگر ۱۵ گرم پوست ریشه درخت شاه توت را در ۲۵۰ گرم آب بجوشانند و هر صبح ناشتا میل کنند برای دفع انگل روده مفید است .شاه توت ضد عفونی کننده و میکروب کش است .جوشانده برگ شاه توت به مقدار ۶۰ گرم در یک لیتر آب درد دندان را تسکین می دهد . لذا جوشانده را باید در حالیکه مقداری گرم است در دهان نگه داشت و بیرون ریخت و این کار را چند بار تکرار نمود .قند توت برای بیماران قندی بسیار مفید است .

 

خواص توت طبع توت خشک

 

مشخصات گیاه شناسی

توت فرنگی با نام علمی Fragaria متعلق به تیره گل سرخ یکی از گیاهان دو لپ