تاثیر هسته ی انگور در ریزش مو و جوانی پوست

خواص درمانی بی نظیر هسته ی انگور

خواص درمانی بی نظیر هسته ی انگور

تاثیر هسته ی انگور در ریزش مو و جوانی پوست

اختصاصیآکا ایران: 

جویدن هسته ی انگور طعم ناخوشایندی ایجاد می کند و خیلی از افراد هنگام خوردن انگور هسته ی ان را در می آورند . اما آیا می دانید همین هسته ی سفت و ناخوشایند به تناسب اندام ، سلامت و زیبایی شما کمک می کند؟ در ادامه می خواهیم شما را با خواص بی نظیر و باور نکردنی هسته ی انگور آشنا کنیم ...

هسته ی انگور ضد سرطان است

هسته ی انگور خاصیت آنتی اکسیدانی دارد که باعث می شود به عنوان یک مکمل طبیعی با انواع سرطان مقابله کند . در واقع این ترکیبات از سرطان سینه ، پروستات و پوست جلوگیری می کند .

هسته ی انگور خون را تصفیه می کند

هسته ی انگور از لخته شدن خون جلوگیری می کند و باعث تحریک جریان خون می شود . این هسته پرخاصیت فشار خون را کنترل می کند و با وجود فلاوونوئیدها باعث تقویت رگ های خونی و تصفیه خون از عناصرمضر می شود . افرادی که مشکلات قلبی دارند بهتر است هسته ی انگور بخورند .

هسته ی انگور از ریزش مو جلوگیری می کند

هسته ی انگور سبب تقویت مو و مقابله با ریزش مو می شود . در هسته ی انگور ترکیبات موثری وجود دارد که باعث تحریک جریان خون می شود و سبب می شود تا خون در مویرگ ها به جریان بیفتد . این موضوع باعث تغذیه سلول های پوست سر می شود و از ریزش مو جلوگیری می کند .

هسته ی انگور برای بینایی مفید است

هسته ی انگور میزان زیادی ویتامین ای دارد و برای سلامت چشم ها مفید است . این هسته ی با ارزش برای کم کردن خستگی چشم که به دلیل نگاه کردن به صفحه کامپیوتر ، گوشی یا تلویزیون بروز می کند موثر می باشد . هسته ی انگور با بیماری های بینایی ناشی از دیابت نیز مقابله می کند .

هسته ی انگور عفونت را از بین می برد

هسته ی انگور با التهاب ها و عفونت های بدن مقابله می کند و به همین خاطر برای افرادی که دچار بیماری هایی چون عفونت ادراری ، آرتریت ، درماتیت  ،مشکلات پوست ، سینوزیت  ،گاستریت و ورم معده هستند ، مفید است .

هسته ی انگور باعث جوانی پوست می شود

با مصرف هسته ی انگور به سلامت و جوانی پوست تان کمک کنید . هسته ی انگور دارای کلاژن و رسوراترول است و با چین و چروک و پیری سلول های پوستی مقابله می کند . خیلی از کرم های پوستی دارای هسته ی انگور می باشند . ترکیبات موجود در هسته ی انگور ترشح کلاژن را فعال می کند وباعث تقویت مو ، مقابله با آکنه و محکم و مرطوب شدن پوست می شود .

گنجینه ای از ویتامین ها در هسته ی انگور

هسته ی انگور سرشار از آنتی اکسیدان از جمله توکوفرول ، اسید فنول ها و پروانتوسیانیدین است که برای سلامتی بدن موثرمی باشد . آنتی اکسیدان های موجود در هسته ی انگور از بدن در مقابل رادیکال های آزاد محافظت می کند و باعث تقویت ارگان ها و بافت های بدن می شود . خاصیت آنتی اکسیدانی هسته ی انگور ویتامین های سی و ای و بتاکاورتن موجود در آن را به مدت 3 روز فعال نگه می دارد و با عناصر مضر مقابله می کند .

چگونه هسته ی انگور را مصرف کنیم ؟

بهترین روش این است که انگور را با هسته بخورید . می توانید از عصاره یا کپسول های هسته ی انگور نیز استفاده کنید . روش دیگر این است که هسته ی انگور را در آورید ، بشویید و خشک کنید . سپس هسته ی خشک شده را آسیاب کنید و در آب میوه و اسموتی های خانگی استفاده کنید. اگر می خواهید هسته ی انگور را به همراه انگور بخورید باید آن را به خوبی بجوید تا برای هضم با مشکل رو به رو نشوید و اگر تمایل دارید از مکمل هسته ی انگور استفاده کنید روزی 300 گرم مصرف کنید. البته اگر داروی خاصی مصرف می کنید و بیماری خاصی دارید قبل از تهیه و مصرف مکمل هسته ی انگور با پزشک تان مشورت کنید. 

منبع :

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :