.
.
.
.

خواص درمانی خربزه - آکا

پرتال آکاايران سايت خبرگزاری آکا بخش مقالات سلامت قسمت خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت- خواص درمانی خربزه

آشنایی با خواص درمانی خربزهیک کارشناس تغذیه گفت: مصرف خربزه در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی نقش به سزایی دارد.

[categoriy],خواص خربزه ,خواص دارویی خربزه ,فواید خربزه

خواص سبزیجات,خواص خربزه ,خواص دارویی خربزه ,فواید خربزه ,خاصیت خربزه ,خربزه در طب سنتی ,فواید درمانی خربزه ,مضرات خربزه ,فوائد خربزه , خربزه ,طب سنتی ,خواص سبزیجات ,خواص میوه جات , خواص خربزه در طب سنتی ,فواید خربزه در طب سنتی

 

"یوسف نقیایی"  با اشاره به اینکه میوه خربزه در زمره میوه‌های شیرین قرار می‌گیرد، اظهار کرد: هر یکصد گرم خربزه، 8 گرم کربوهیدرات دارد که بیشترین نوع قند موجود در آن از نوع گلوکز و فروتوز است، بنابراین مصرف بیش از حد آن برای بیماران دیابت ی توصیه نمی‌شود.

وی یک گرم فیبر، ‌12 میلی‌گرم کلسیم، 17 میلی‌گرم فسفر،‌ 238 میلی‌گرم پتاسیم، ‌1250 واحد پیش‌ساز ویتامین A و 31 کیلو کالری انرژی را از مواد تشکیل دهنده درهر یک صد گرم خربزه ذکر کرد.

این کارشناس تغذیه با اشاره به وجود 37 میلی‌گرم ویتامین C در هر یکصد گرم میوه خربزه، نقش این میوه را در طراوت و شادابی پوست و جلوگیری از بیماری‌های لثه موثر دانست.

نقیایی تاکید کرد: ‌میزان پتاسیم موجود در خربزه برای بیماران مبتلا به بیماری قلبی - عروقی بسیار موثر است و مصرف این ماده غذایی نقش به سزایی در پیشگیری از بیماری‌های قلبی و عروقی دارد.

وی با اشاره به مقدار قابل توجه پیش‌ساز ویتامین A موجود در میوه خربزه، گفت: پیشگیری از بیماری‌های چشمی،‌ جلوگیری از بیماری‌های عفونی، ‌طراوات و شادابی پوست از جمله اثرات خربزه به علت داشتن این ویتامین است.
خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت - Hamshahrionline.ir


برچسب ها:
خواص خربزه
.
خواص دارویی خربزه
.
فواید خربزه
.
خاصیت خربزه
.
خربزه در طب سنتی
.
فواید درمانی خربزه
.
مضرات خربزه
.
فوائد خربزه
.
خربزه
.
طب سنتی
.
خواص سبزیجات
.
خواص میوه جات
.
خواص خربزه در طب سنتی
.
فواید خربزه در طب سنتی
.
.

مروری برگذشته

.
.
.
.
.
.
.