خواص ازگیل
فواید ازگیل در طب سنتی و خواص ازگیل در طب سنتی و فواید درمانی ازگیل و خواص دارویی ازگیل و ازگیل در طب سنتی را در آکاایران ببینید

ازگیل میوه ای خوشمزه با خواص فراوان که خیلی از افراد را وسوسه می کند، در این بخش از سایت آکاایران می خواهیم شما را با خواص ازگیل آشنا کنیم، با ما همراه باشید.

اسم من ((ازگیل )) است !
 سینه را نرم مى کنم
عطش را فرو مى نشانم و ضد صفرا هستم .
ضماد من جوش هاى بدن را از بین مى برد.
از خاک اره چوب من براى جلوگیرى از خونریزى استفاده کنید...
نام ترکى من ازگیل است ، در گیلکى به من کنوس مى گویند. در شناسنامه ایرانى من شهرتم را طبرى (مازندرانى ) و در شناسنامه فرنگیم ژرمانى (آلمانى ) قید کرده اند و در کتب گیاه شناسى قدیم مرا زعرور کبیر دانسته اند و کنوس طبرى خوانده اند.

 ازگیل


زادگاه اولیه ى من ایران و نواحى معتدل آسیا و اروپا است . در بیشتر خواص ‍ با زالزالک یکسانم . داراى ویتامین ((آ)) به صورت جوهر هویج و ویتامین هاى ((ب )) و ((ث )) سرشار از تانن بوده ، و میوه و برگ من به عنوان قابض و رفع التهاب امعاء توصیه و تجویز شده است . میوه ى رسیده من داراى قند و جوهر لیمو است .
اگر مى خواهید مرا براى معالجه ى اسهال خونى بخورید، به طور صبحانه دویست تا سیصد گرم مرا بدو پوست میل نمایید. و نیز مى توانید یک کیلو میوه مرا با کمى شکر به صورت شربت در آورده ، و چهار روز متوالى ، روزى یک چهارم آن را نوش جان نمایید.
هسته ى زالزالک به علت داشتن کمى اسید سیانیدریک ، عنصرى سمى است و خوردن آن خطرناک اس ، ولى هسته ى من از این سم خیلى کمتر داشته ، و خوراکى است . آن را بکوبید و گرد آن را به مقدار یک قاشق چایخورى با چاى یا شربت ریشه جعفرى بخورید تا سنگ هاى کلیه و مثانه را از بین ببرد.
قلندران و درویشان از قدیم چوبدستى و چماق خود را از چوب ما درست مى کردند، و معتقد بودند که در دست داشتن چوب ما، خواص زیادى دارد و اخیرا یکى از پزشکان سرشناس اروپا معتقد است که اگر زنان باردار گردن بندى از چوب ازگیل به گردن آویزان نمایند، از سقط جنین آنها خوددارى خواهد شد و براى این کار آمار زیادى نشان داده است .
زبان خوراکیها
غیاث الدین جزایری

زالزالک و خواص آن، خواص زالزالک، فواید زالزالک، فواید ازگیل، خواص ازگیل

زالزالک و خواص آن، خواص زالزالک، فواید زالزالک، فواید ازگیل، خواص ازگیل

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خواص سبزیجات,نوع سفید و قرمز,خواص زالزالک ,خواص دارویی زالزالک ,فواید زالزالک ,خاصیت زالزالک ,زالزالک در طب سنتی ,فواید درمانی زالزالک ,مضرات زالزالک ,فوائد زالزالک , زالزالک ,طب سنتی ,خواص سبزیجات ,خ
ازگیل و خواص آن

ازگیل و خواص آن

زمان مطالعه : 1 دقیقه
درخت ازگیل با نام علمی Mespilus germanica که در گویش گیلکی به آن کونوس, کُنوس می‌ گویند و در گویش...
خواص شگفت انگیز خرمالو، زالزالک، ازگیل و ...

خواص شگفت انگیز خرمالو، زالزالک، ازگیل و ...

زمان مطالعه : 1 دقیقه
اکثر میوه های پاییزی به دلیل اینکه سرشار از انواع ویتامین ها و بالأخص ویتامین های C و A می باشند,برای پیشگیری و بهبود علائم سرماخوردگی بسیار مناسب می باشند,
خواص ازگیل زرد در بارداری + خواص ازگیل جنگلی برای جنین

خواص ازگیل زرد در بارداری + خواص ازگیل جنگلی برای جنین

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خواص ازگیل برای بدن,خواص ازگیل در طب سنتی,خواص ازگیل درختی,خواص ازگیل چیست,خواص ازگیل برای خانم باردار,خواص ازگیل برای پوست,خواص ازگیل برای دیابت
صفحه 1 از 1
منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :