آب قلیایی مفید است یا مضر
آب قلیایی محیط اسیدی معده را بر هم می زند. همین مسئله مشکلات بسیاری را به همراه دارد از جمله: اختلال در فرآیند هضم و جذب, آلرژی, کمبود ریزمغذی ها, سوءهاضمه و ..

وقتی در گوگل برای عبارت آب قلیاییجستجو کنید شاید تا 600/000 مطلب برای شما معرفی گردد که برخی به منافع آن و برخی شاید مضراتی از آن را ارائه داده اند . خوب سوال اینست که کدام درست است ؟ داستان واقعی در مورد آب قلیایی چیست ؟ آیا این آب دارای توانایی آبرسانی بیشتر به بدن و پوست ما هست ؟ یا بصورت یک محصول موقتی و مثل یک مد به بازار آمده است ؟

بررسی pHآب قلیایی نسبت به آب لوله کشی و بطری آب

اجازه دهید هم اکنون با بحث در مورد تفاوت واقعی آب قلیایی نسبت به آب لوله کشی وارد موضوع شویم

آب قلیایی دارای سطح pHبالاتری نسبت به آب لوله کشی می باشد .

هر آبی که دارایpHبیشتری نسبت به پ هاش 7 باشد ،آب قلیایی محسوب می گردد . به این ترتیب طبقه بندی زیادی می تواند از عدد pHبرابر 7 تاpH برابر 10 تا 11 بوجود آید .

به مقادیر pHدر جملات زیر توجه نمایید :

آب با pH=8ده برابرقوی تر از pH=7است .

آب با pH=9صد برابرقوی تر و قلیایی تر از pH=7است .

آب با pH=10هزار برابرقوی تر و قلیایی تر از pH=7است .

آب با pH=11ده هزار برابرقوی تر و قلیایی تر از pH=7است .

تمامی آب های فوق ( و البته آب های با pHبین آن ها مثل 8/2 ، 9/5 و ..... ) " آب قلیایی " نامیده می شوند

ولی آیا همه ی این آب ها برای مصرف آشامیدنی مستقیم توصیه شده اند ؟ مسلماً خیر .

سازندگان اصلی این محصول ( دستگاه آی واتر ) در ژاپن و کره جنوبی طیف گسترده ای از این محصولات را تولید و به بازار عرضه می کنند ولی به خریداران ؛ کاربردها و مصارف هر یک از کلیدها و سطوح pHرا اعلام و توضیح داده اند که مشتریان از هر یک از سطوح قابل تولید pHتوسط دستگاه آی واتر ، استفاده ی درست را بنمایند .

یک یا دو کلید اختصاصی در دستگاه آب قلیایی وجود دارد که با فشار دادن آن ، آب مناسب نوشیدن را در اختیار مصرف کننده قرار می دهد .

ولی آب قلیایی در سطوح مختلف pH، می تواند برای پختن برنج ، آماده کردن چای و قهوه ، پاکسازی سموم از پوست میوه و سبزیجات و پختن غذا هم موثر باشد .

نوشیدن مستقیم آب قلیایی باpH بالای 10، محیط اسیدی معده را بر هم می زند .

بنابراین حتماً می باید به توصیه های گفته شده در مورد مصرف آب قلیایی عمل نمود و طبق دستورالعمل گفته شده در دستگاه که بصورت کلی بین 7 تا 10 نوع آب قلیایی و اسیدی می تواند تولید کند ، به مصرف رسانده شود .

استفاده ی بجا و مناسب در مورد هر محصول غذایی ضروری است . بدیهی است خوردن آب قلیایی در هنگام خوردن غذا توصیه نمی شود ، چرا که معده ، نیاز به حفظ شرایط اسیدی در هنگام هضم غذا را دارد ولی این بدان معنا نیست که در کل روز ، بدن ما اسیدی بماند . مناسبترین زمان برای خوردن آب آی واتر قلیایی حدود یک ساعت قبل و دو ساعت بعد از غذا و یا اوایل صبح ، عصر و اواخر شب می باشد .

اثرات آب قلیایی روی بدن :

آب قلیایی به صورت چشمه های طبیعی در مناطقی مانند چشمه زمزم در عربستان ، نورد نانو (Nerdenau Water)در آلمان ، هیتاتنریوسویی ( Hita Tenryosui Water)در ژاپن و تلاکوت (Tlacote )در مکزیک یافت می شود .

اولین بار دانشمندان ژاپنی علاقمند به سلامت و طول عمر انسان ها در سال 1931 بصورت جدی بر روی این تکنولوژی کار کردند و وزارت بهداشت ژاپن استفاده از آب قلیایی را برای اسهال مزمن ، سوء هاضمه ، تخمیر غیرطبیعی دستگاه گوارش و ترش کردن معده مجاز اعلام کرد .

خواص آب قلیایی :

آب آی واتردارای خواص شگفت انگیزی نظیر میکروخوشه ای و شش ضلعی بودن است که نفوذ موثری در بافتها و سلول های بدن داشته و موجب آبرسانی بیشتر و دفع بیشتر سموم می گردد .

از طرفی عامل آنتی اکسیدان به مقدار زیادی در آب آی واتر وجود داشته که بدلیل داشتن الکترون اضافی می تواند اثر مخرب رادیکال های آزاد در بدن را خنثی نماید .

خوردن آب قلیایی همراه غذا و دارو توصیه نمی شود و برای نگهداری آنها توصیه می شود از ظروف شیشه ای استفاده گردد نظرات پزشکان در مورد آب قلیایی :

از نمونه های تحقیقاتی و درمانی قابل ذکر می توان به موارد زیر اشاره نمود :

- دکتر رابرت یانگ ( متخصص تغذیه سلولی ) که نشان دادند دیابت زمانی بوجود می آید که پانکراس توانایی خود را در تولید و ترشح مقادیر مناسب انسولین از دست می دهد . آب آی واتر قلیایی می تواند به پانکراس کمک کند تا انسولین بیشتری ترشح کند

 

- پروفسور هیروناگ بیان نموده اند که در کم آبی مزمن ، مقادیر بیشتری از کلسترول در سلولهای کبد تولید می شود.برای پیشگیری از رسوب کلسترول بیش از حد بوسیله ی سرخرگها و کبد ، باید به طور منظم نیم ساعت تا 45 دقیقه پیش از خوردن غذا مقادیر کافی آب آی واتر بنوشید .

- دکتر پگی پارکر ( پزشک طب زیستی ) در پژوهشهای خود دریافتند که آب آی واتر بدلیل دارا بودن ORP( قدرت تخریب سلولی ) منفی ، موثرترین ابزار برای کاهش سرعت اکسیداسیون یا پیری زود سلولهاست . با آهسته کردن روند پیری و آبرسانی بیشتر ، مواد سمی و زائد از بدن دفع گردیده و مواد مغذی جذب می شود .

تکنولوژی جدید در کشورهای ژاپن ، کره جنوبی و تایوان منجر به ساخت دستگاه آب یونیزه شده که چند سطح آب قلیایی و چند سطح آب اسیدی را تولید می نماید که هر یک دارای کاربرد ویژه ای در منزل و یا استفاده های درمانی می باشد .

با توجه به اسيدى شدن pHبدن ، بدليل خوردن نوشابه هاى گازدار ، غذاهاى گوشتى ، لبنيات و فست فود در رژيم غذايى ما در ايران ، استفاده از آب آى واتر قليايی با pHمناسب ، نه تنها ضرر ندارد بلكه حداقل فايده ى آن اينست كه pHبدن ما را به حالت تعادل7/4 نزديك مى سازد.

بدين ترتيب بدن هوشمند ما ، تعادل و سلامتى را خودبخود بوجود خواهد آورد.

به نظر شما استفاده از اين تكنولوژى كه موجب آبرسانى بيشترى در بدن ما شده ، سموم را بهتر و بيشتر از بدن ما دفع مي كند و pHبدن ما را به تعادل ميرساند، داراى زيانى بيش از نگاه داشتن بدنمان در حالت pHاسيدى است ؟!

بيماري هايى مانند سرطان ، MSو اكثر بيماري هاى گوارشى ، ناشى از وجود pHاسيدى در بدن و تجمع سموم در معده و روده ى ما بوجود مي آيند.

كشورهاى ژاپن و كره جنوبى بعنوان سلامت ترين كشورها در دنيا شناخته شده اند و يكى از دلايل آن ، خرید دستگاه آب قلیایی و رايج بودن آشاميدن اين آب(آب آى واتر)در زمان و موقعيت مناسب مى باشد.

شرکت مهندسی فراز تصفیه با در اختیار داشتن دستگاه آی واتر ، خدمات خود را جهت تامین آب قلیایی در اختیار مشتریان قرار می دهد . برای آشنایی با محصولات ، مدل ها و خرید دستگاه تصفیه آب آی واتر می توان به سایت www.iWater.ir مراجعه نموده و با تلفن 88400443-021 با کارشناسان این شرکت تماس حاصل فرمایید .

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :