صفحه خانگی سلامت arrow خواص سبزیجات arrow خواص کلم بروکلی در پیشگیری از آسم - آکاایران

خواص انگور خواص انار خواص کرفس آلبالو و گیلاس خواص آناناس
آووکادو خواص انجیر خواص انبه بادمجان پونه
زردآلو زیتون والک خیار شلغم
چغندر مصرف میوه اسفناج جعفری

خواص کلم بروکلی در پیشگیری از آسم - آکاایران

پرتال آکاایران

سایت تندرستی آکا بخش

مقالات سلامت

قسمت خواص سبزیجات-خواص میوه ها سبزیجات و سلامت- خواص کلم بروکلی در پیشگیری از آسم

پژوهشگران اعلام کردند: مصرف کلم بروکلی در پیشگیری از آسم مفید است.
کلم بروکلی و دیگر سبزیجات از این خانواده در پیشگیری از بروز التهاب در دستگاه تنفسی که عامل بروز بیماریهای چون آسم است، تاثیر سودمندی دارند. این پژوهش از سوی متخصصان دانشگاه کالیفرنیا در لوس آنجلس انجام گرفته و نشان می‌دهد کلم بروکلی حاوی نوعی ترکیب طبیعی موسوم به «سولفورافان» است که این ترکیب از بروز التهابات مجاری تنفسی جلوگیری می‌کند. التهاب در مجاری تنفسی منجر به بروز بیماریهایی چون آسم، واکنش‌های آلرژیک و بیماری مزمن انسداد ریوی می‌شود.

این نخستین پژوهشی است که تاثیر مثبت این سبزی را در پیشگیری از مشکلات ریوی نشان می‌دهد و در حال حاضر یک نوع منبع خوراکی موجود در بازار و قابل دسترسی است.
دکتر مارک ریدل محقق اصلی این پژوهش در بیانیه‌ای اظهار داشت: کلم بروکلی تاثیرات بیولوژیک در تحریک نوعی واکنش آنتی اکسیدانی در انسانها دارد.
دکتر ریدل خاطرنشان کرد: ما در این بررسی دریافتیم در سلولهای مجاری تنفسی افرادی که کلم بروکلی مصرف می‌کنند میزان تشرح آنزیم‌های آنتی اکسیدانی دو تا سه برابر افزایش پیدا می‌کند.
ریدل افزود: این راه کار برای مقابله با پروسه‌های التهابی موثر است و می‌تواند به کشف روشهای درمانی بالقوه برای بهبود انواع مختلفی از اختلالات تنفسی منجر شود.
در این تحقیق گروه پژوهشی دانشگاه کالیفرنیا روی 65 داوطلب آزمایش کردند که به طور روزانه مقادیر مختلفی از سبزیجات گوناگون را مصرف می‌کردند.
نتایج تحقیقات نشان داد که کلم بروکلی غنی‌ترین منبع سولفورافان است و سبزیجاتی که فاقد این ترکیب هستند خاصیت ضد التهابی ندارند.
این پژوهش در مجله «ایمونولوژی کلینیکی» منتشر شده است.
برگرفته از

سایت سلامت

نیوز


برچسب ها:
کلم
.
بروکلی
.
در
.
آسم
.
آکاایران
.آموزشگاه مجازی پارس

مروری برگذشته

هدیه روز مادر