ورزش های کششی و فوق العاده در رخت‌خواب! + عکس
تصور کنید صبح یک روز ابری یا بارانی از خواب بیدار شده اید. هوا به نظر غمگین میرسد. اما هدف شما شروع یک روز پر انرژی و مثمر ثمر است. نیازی نیست از رختخواب خود بی

آکاایران: برخی افراد ترجیح می دهند تا تمرینات ورزشی خود را بیشتر در خانه انجام دهند تا در باشگاه. بخصوص اگر طرفدار جمله “در خانه بمانیم ” باشند. میل به اجرای ورزش در رختخواب و در خانه زمانی بیشتر میشود که هوا بسیار سرد و یا بسیار گرم باشد.

روزهایی که به سختی از خواب بیدار می شوید، بهترین گزینه چند حرکت کششی صبحگاهی ساده است تا روزتان را پرانرژی شروع کنید. برای انجام حرکات کششی صبحگاهی حتماً نیاز نیست به باشگاه یا پارک مراجعه کنید. بلافاصله بعد از بیدار شدن از خواب بهترین زمان برای انجام این حرکات و شروع بانشاط صبح است. در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا با ما همراه باشید تا حرکات ورزشی موثر و کششی فوق العاده را بیاموزید و تا روزتان را پرانرژی شروع کنید.

10 حرکت کششی صبحگاهی که روز شما را می سازد! (آموزش تصویری) | فیت لیدی

تمرینات زیر را میتوانید به عنوان ورزش های صبحگاهی و در تختخواب خود انجام دهید. پس از انجام تمرینات زیر آماده هستید تا یک روز پر انرژی و عالی را آغاز کنید.

 

 

حرکت کششی بالای سر

 برای انجام این ورزش صبحگاهی در حالی که دراز کشیده‌اید، دست‌ها را بالای سر خود بکشید؛ طوری که احساس کنید از نوک انگشتان پا تا نوک انگشتان دستتان کشیده می‌شود. سپس ۳ الی ۴ بار نفس عمیق بکشید.

 

جمع‌کردن زانو در سینه

ورزش, ورزش صبحگاهی, تمرینات ورزشی

برای انجام این حرکت ورزشی یکی از زانوهای خود را در سینه جمع کرده و پای دیگر را خم کنید. سر خود را بلند نکنید؛ زیرا در این صورت گردن تحت‌فشار قرار می‌گیرد. سپس ۳ الی ۴ نفس عمیق بکشید. این کار را با پای دیگر نیز تکرار کنید.

 

حرکت کششی مختص زردپی پشت زانو

ورزش, ورزش صبحگاهی, حرکات ورزشی

برای انجام این ورزش صبحگاهی ،یک پای خود را بگیرید و آن را به سمت خود بکشید، سپس تا آنجا که ممکن است پای خود را صاف کنید. پای دیگر را به صورت خمیده یا صاف روی رختخواب نگه‌دارید. ۳ الی ۴ نفس عمیق بکشید. این حرکت ورزشی را برای پای دیگر نیز انجام دهید.

 

جمع‌کردن زانوها در سینه

ورزش صبحگاهی,ورزش,حرکات ورزشی

برای انجام این نرمش صبحگاهی هر دو زانو را در سینه جمع کنید و به آرامی پاهای خود را بگیرید. سرتان را بلند نکنید. ۳ الی ۴ نفس عمیق بکشید.

غلتاندن زانوها

ورزش, ورزش صبحگاهی, حرکات ورزشی

یکی دیگر از نرمش های صبحگاهی غلتاندن زانو ها است ،برای انجام این حرکت ورزشی، به آرامی زانوهای خود را به یک سمت بغلتانید و آن‌ها را کنار یکدیگر نگه‌دارید. توجه داشته باشید که در کل مدت این تمرین شانه‌ها باید کاملاً به رختخواب چسبیده باشند. ۳ الی ۴ نفس عمیق بکشید و این تمرین را در جهت مخالف تکرار کنید.

 

چرخاندن بالاتنه

ورزش, ورزش صبحگاهی, حرکات ورزشی

برای انجام این نرمش صبحگاهی باید روی لبه تخت بنشینید و پاهای خود را به صورت موازی آویزان کنید. سپس بالاتنه خود را تا جایی که راحت هستید، به یک سو بچرخانید؛ اما باسن خود را حرکت ندهید. این تمرین را ۶ الی ۸ بار برای هر جهت انجام دهید. پس از هر حرکت یک‌بار نفس عمیق بکشید.

حرکت کشش مختص قفسه سینه

ورزش صبحگاهی,ورزش, حرکات ورزشی

برای انجام این تمرین ورزشی در همان حالت نشسته، دست‌های را روی پهلو بگذارید و قفسه سینه خود را به سمت بالا و بیرون فشار دهید. ۳ الی ۴ بار نفس عمیق بکشید و کش آمدن ماهیچه‌های قفسه سینه را احساس کنید.

 

حرکت کششی مختص قسمت بالای کمر

ورزش, ورزش صبحگاهی, حرکات ورزشی

دست‌ها را به یکدیگر گره بزنید و در مقابل صورت و هم‌سطح شانه‌ها به جلو بکشید. به پایین نگاه کنید و به آرامی کمر خود را گرد کنید. ۳ الی ۴ نفس عمیق بکشید و کشش شانه‌ها را احساس کنید.


حرکت کششی مختص زردپی پشت زانو

ورزش, ورزش صبحگاهی, حرکات ورزشی

همان‌طور که نشسته‌اید، پاهای خود را هم‌عرض باسن و با فاصله دراز کنید. از قسمت نشیمنگاه به سمت جلو خم شوید؛ اما کمرتان را صاف نگه‌دارید.

 

پیاده‌روی در جا

ورزش, ورزش صبحگاهی, حرکات ورزشی

حدود ۳۰ ثانیه در جا راه بروید و پاشنه پاها را تا سطح نشیمنگاه بالا بیاورید. همچنین هر دو دست را تا آرنج خم کنید و به قفسه سینه بچسبانید.


حرکت چمباتمه

ورزش,ورزش صبحگاهی در رختخواب, حرکات ورزشی

برای انجام این نرمش صبحگاهی ،در کنار تختخواب بایستید و پاها را هم‌عرض شانه باز کنید. سپس خود را تا جایی که راحت هستید، پایین بیاورید تا نشیمنگاهتان به تختخواب برسد. سپس بلند شوید و این حرکت را ۸ الی ۱۰ بار تکرار کنید.

 

حرکت کششی کنار

ورزش, ورزش صبحگاهی, حرکات ورزشی

دست‌ها را روی پهلو بگذارید، پای چپ را مقابل پای راست قرار دهید. دست راست خود را به سمت چپ و بالا بکشید. این تمرین را برای سمت مخالف نیز تکرار نمایید.


حرکت خم شدن به جلو

ورزش صبحگاهی در رختخواب, ورزش صبحگاهی, حرکات ورزشی

 پاها را هم‌عرض شانه باز کرده و بایستید. سپس از قسمت کمر خم شوید. پاها و کمر را صاف نگه‌دارید.

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :