بعد از مدیتیشن چه اتفاقی در بدن شما می افتد!؟
مزایای مدیتیشن برای سلامت ذهن و جسم، به ما کمک می‌کند به نسخه بهتری از خودمان تبدیل شویم. مزایایی که همگی توسط علم ثابت شده‌اند. تاثير مديتيشن در زندگي و جسم ان

تمام فواید مدیتیشن در یک نگاه @-@!!!! آیا مدیتیشن خوب است - جامداد مگ

آكاايران: مدیتیشن که به آن مراقبه یا در درون‌پویی گفته می‌شود، عملی است که در آن فرد از یک تکنیک مانند ذهن آگاهی یا تمرکز ذهن برای یک موضوع، فکر یا فعالیت خاص برای آموزش و توجه و آگاهی و دستیابی به یک حالت روان و آرام و پایدار ذهنی استفاده می‌کند. برای کلمه مدیتیشن در فارسی واژه معادل درون کاوی پیشنهاد شده است.  صد ها تمرین مربوط به مدیتیشن وجود دارد که نتایج اعجاب انگیزی را برای شما ایجاد می کند. بنابراین حتماً مشتاق هستید که بدانید بعد از مدیتیشن چه اتفاقی در بدن شما می افتد کهبه شما توضیح خواهیم داد.

فواید مدیتیشن برای روح و جسم

 روش انجام مدیتیشن

در روش انجام مدیتیشن باید نکاتی را در نظر بگیرید. برای نشستن، سعی کنید که رو به جهت شمال و شرق قرار بگیرید تا از فواید نیروهای مغناطیسی طبیعت بهره‌مند گردید و همچنین به حالت آزاد و ثابت بنشیند. حالت نشستن باید حالت لوتوس (نیلوفر) باشد، ستون فقرات و گردن کاملا عمود بوده و هیچگونه فشاری بر آن‌ها وارد نشود.

قبل از شروع، به مغزتان دستور بدهید که به مدت معینی (از نظر زمانی) آرام باشد؛ گذشته، حال و آینده را فراموش کنید.

آگاهانه تنفس را منظم کنید. به مدت ۵ ثانیه تنفس شکمی انجام دهید تا اکسیژن به مغز شما برسد و به‌طور تدریجی مغز را آسوده کنید. تنفس (دم و بازدم) را هماهنگ کنید. ۳ ثانیه دم و ۳ ثانیه بازدم با منظم کردن عمل تنفس، جریان پرانا و انرژی حیاتی منظم می‌شود.

در ابتدا اجازه دهید تا فکرتان منحرف شود، بدین ترتیب ذهن شما به موارد گوناگونی مشغول خواهد شد؛ اما بالاخره تمرکز خواهد یافت. برای ساکت شدن ذهن، به خود فشار نیاورید؛ زیرا با این عمل امواج مغزی افزایش یافته و مدیتیشن به تاخیر خواهد افتاد.

یکی از نکات مهم در روش انجام مدیتیشن این است که یک نقطه کانونی را برای استراحت ذهن انتخاب کنید. اشخاصی که به‌طور ذاتی، عقلانی و ذهنی هستند، می‌توانند برای تمرکز خود چاکرا که محلی بین دو ابرو است را انتخاب کنند و برای بقیه اشخاص، یعنی افرادی که تحریک‌پذیر و هیجانی هستند، استفاده از چاکرای قلب توصیه می‌شود. هرگز این نقطه را تغییر ندهید.

در روش انجام مدیتیشن بهتر است بر روی اشیای بی‌رنگ تمرکز نموده و پس از بستن چشم‌ها آن شی را تصور کنید. اگر از مانترا (ذکر کلمه‌ای که در هنگام تمرکز و مدیتیشن مرتباً تکرار می‌شود) استفاده می‌کنید، آن را در درون خود تکرار و تنفس خود را با آن هماهنگ کنید. چنانچه شخص دچارخواب‌آلودگی شد مانترا را با صدای بلند تکرار کنید. این کار باعث خلوص و پاکی اندیشه‌ها می‌شود. در صورتی‌که امواج صوتی با امواج مغز همراه شود، حتی اگر این عمل بدون آگاهی از معنای آن باشد، تکرار لفظی از طریق تکرار ذهنی و روانی به زبان تله‌پاتی پیشرفت خواهد کرد و در آنجا که اندیشه پاک خواهد شد؛ با تمرین مدیتیشن دوگانگی از بین رفته و خود برتر جایگزین می‌شود و با ادامه آن دیگر بی‌حوصله و بیتاب نخواهید شد.

اگر مشتاق هستید که بدانید بعد از مدیتیشن چه اتفاقی در بدن شما می افتد در ادامه اين مقاله از مجموعه مقالات آكا, كماكان با ما همراه باشيد.

رضایت از زندگی چیست؟ مفهوم رضایت مندی در زندگی | مجله انعکاس |جدیدترین  مطالب جذاب و داغ وب فارسی

احساس رضایت بسیار زیاد

بعد از مدیتیشن احساس می کنید هر چیزی برایتان زیبا و شیرین به نظر می رسد. مدیتیشن روزانه باعث می شود که زندگی برایتان شبیه به هیپنوتیزم باشد، حتی هیچ رابطه عاشقانه ای نمی تواند چنین احساس رضایتی به شما بدهد.

زیرا رابطه های عاشقانه به روابط فیزیکی محدود می شوند اما مدیتیشن روح شما را آرام می کند بنابراین اگر می خواهید نهایت شادی و رضایت را تجربه کنید، بهتر است از مدیتیشن کمک بگیرید.

۱۰ نکته‌ای که رضایت از زندگی شما را افزایش می‌دهد - چطور

صبر بالاتر

صبر برای اکثر ما یک مهارت محسوب می شود و توانایی ما را برای تحمل چیز های مختلف بالا می برد. صبوری توانایی کنترل احساسات هنگام مواجهه با شرایط سخت و ناامیدکننده است. اینکه ما بتوانیم در شرایط سخت آرامش خود را حفظ کنیم، بسیار مهم است.

صبوری توانایی انتظار نیست، بلکه به معنای این است که در زمان انتظار چه واکنشی از خودمان نشان می دهیم و در نتیجه توانایی درک ما را افزایش می دهد و باعث می شود که ارزش زندگی را بدانیم و در نتیجه کمتر نگران می شویم و بعد از مدیتیشن، احساس آرامش بیشتری می کنیم.

سحرخیزی

انجام روزانه مدیتیشن کیفیت خواب شما را افزایش می دهد. از طرفی باعث می شود که صبح ها راحت تر از خواب بیدار شوید و در نتیجه در کل روز هم احساس انرژی بیشتری خواهید داشت. اگر در خوابیدن مشکل دارید، 20 دقیقه قبل از خواب مدیتیشن انجام دهید تا بدن تان ریلکس شود و مطمئن باشید که صبح زودتر از خواب بیدار می شوید.

10 گام ساده برای سحرخیزی (گام سوم را جدی بگیرید!) • دیجی‌کالا مگ

شادی واقعی مساوی با رضایت درونی

شادی که قبل از انجام مدیتیشن در زندگی تجربه می کنید، شامل رضایت در روابط، به دست آوردن پول یا رسیدن به آرزو ها است اما بعد از مدیتیشن شادی از درون شما بیرون می آید. آیا تا به حال رضایت عمیق درونی را احساس کرده اید؟ آیا احساس می کنید که شرایط اطراف با ایجاد رضایت درونی به تدریج تغییر می کند؟

پیدا کردن رضایت درونی باعث می شود که کنترل بیشتری روی خودتان داشته باشید و اطرافیان تان هم رفتار بهتری را از شما می بینند و در نتیجه شرایط زندگی برای شما بهتر پیش می رود.

چگونه انسان شادی در زندگی باشیم و شاد زندگی کنیم - بامتن

آگاهی در مورد اثرات عمیق درونی

مدیتیشن با آگاهی ذهن اثر عمیق تری دارد، زیرا از طریق آن می توانید درد و استرس را مدیریت کنید و تأثیر عمیق تری روی افرادی دارد که می خواهند زندگی برایشان راحت تر پیش برود. مدیتیشن با ذهن آگاهی باعث می شود که روح شما یک سفر درونی داشته باشد.

قدرت تصمیم گیری سریع تر

با مدیتیشن می توانید تصمیمات بهتر و سریع تر اتخاذ کنید. مدیتیشن روزانه 6 حس طبیعی شما را بیدار می کند، قدرت آن ها را بالا می برد و به طور کل در تصمیم گیری هایتان موثر است و شما مجبور نیستید که برای تصمیم گرفتن بیش از حد سردرگم شوید یا از افراد خیلی زیادی نظر بخواهید. با مدیتیشن قدرت حل مشکل و مسئله در شما بالا می رود.

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :