حداقل ۲۵ دقیقه در روز ورزش کنید تا افسردگی از شما دور شود
کمتر از نیم ساعت ورزش در روز به درمان افسردگی کمک,میرسد که ورزش همانند داروهای ضد افسردگی روی قسمت خاصی از سیستم عصبی مغز تاثیر گذاشته تا بیماران مبتلا به افسرد


کمتر از نیم ساعت ورزش در روز به درمان افسردگی کمک می کند  .
فقط ۲۵ دقیقه در روز ورزش شدید می تواند کمک شایانی به درمان افسردگی کند.محققان دریافته اند که ورزش باعث کاهش استرس و خشم و افزایش احساس سلامتی جسمی در افراد می شود.
به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز ، آنها ادعا می کنند تمرین بدنی برای بیشتر اختلالات به طور گسترده ای تجویز می شوند و به عنوان یک درمان برای مقابله با اضطراب یا افسردگی بکار میرود .
پروفسور جاسپر ، روانشناس ، در دانشگاه متدیست جنوبی در دالاس گفت که درمان های فیزیکی می تواند به جای تجویز و یا به عنوان مکمل همراه دارو مورد استفاده قرار گیرد .
او همچنین افزود که ورزش میتواند برای افرادی که دسترسی به درمانهای سنتی ندارند و یا به دلیل هزینه های ان نمیتوانند از آن روشها استفاده کنند درمان مفیدی باشد.
همچنین ورزش میتواند مکمل سایرز درمانها برای بیمارانی که نیاز به درمان متمرکز تری دارند باشد.
نتایج تحقیقات حاکی از ان است که افرادی که ورزش میکنند علائم کمتری از اضطراب و افسردگی دارند و سطوح پائینتری از خشم و تنش ها را تجربه میکنند.
به نظر میرسد که ورزش همانند داروهای ضد افسردگی روی قسمت خاصی از سیستم عصبی مغز تاثیر گذاشته تا بیماران مبتلا به افسردگی دوباره رفتارهای مثبتی از خود بروز دهند.
ورزش میتواند کمکی به رفع علائمی نظیر ترس و احساسات مرتبط با قلب  و سیستم تنفسی داشته باشد.
پروفسور اسمیت میگوید بیشتر درمانگرتن معتقدند که استفاده از ورزش در درمان  باعث بهبود روند درمان بیماران میشود.
او همچنین افزود به جای تاکید بر طولانی بودن ورزشها باید تمرکز خود به  درمان فوری منعطف کرده و تها ۲۵ دقیقه ورزش توصیه کنیم.
این مقدار هم میتواند رئحیه شما را بهبود بخشد و هم انرژی بیشتری به شما بدهد ، علاوه بر این از سطح فشار هایی که در طول روز به شما وارد میشود کمتر کند.
همین که مدت زمان ورزش کوتاه باشد این انگیزه را در افراد پدید می آورد که فردا هم برای ادامه انگیزه ای داشته باشند و بهانه ای برای بدخلقی نداشته باشند .
این یافته ها  در کنفرانس سالانه  اختلال اضطراب انجمن امریکا ارائه شده است.
پزشکان بدون مرز

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :