این دمنوش های کمک شایانی به رفع لرزش دست می‌کنند
دمنوش هایی که به رفع و بهبود لرزش دست ها کمک میکنند.

علت لرزش بدن ( رعشه ) | متخصص طب فیزیکی و توانبخشی اصفهان

اخیراً لرزش دست در بین اقشار مختلف جوامع بسیار رایج شده است. در این بیماری دست‌ها به طور نا خودآگاه و غیر اختیاری شروع به لرزیدن می‌کنند. این لرزش بین چند ثانیه تا چند دقیقه طول می‌کشد و در طول روز چندین بار تکرار می‌شود. لرزش دست علل زیادی دارد و هر لرزش دست فرد ممکن است ناشی از علت دیگری باشد. لرزش دست ممکن است به دلایل بسیار مختلفی رخ دهد و زندگی فرد را مختل کند، بهتر است قبل از اینکه سراغ درمان بروید علت این اتفاق را پیدا کنید، اگر خودتان نتوانستید علت را بیابید قبل از هر کاری باید سراغ پزشک متخصص بروید، اگر لرزش دست به خاطر اتفاقات و مسائل بیرونی مثل تاثیر دارو یا استرس بود بهترین و اولین کار این است که خود را از شرایط آسیب پذیر خارج کنید.

استفاده منظم از برخی گیاهان دارویی می‌تواند تا حد زیادی باعث کاهش استرس و درنتیجه موارد لرزش دست شود. دمنوش هایی که به رفع و بهبود لرزش دست ها کمک میکنند. در این مقاله از مجموعه مقالات آکا دمنوش‌هایی را معرفی می‌کنیم که کمک شایانی به رفع لرزش دست می‌کنند. با ما همراه باشید.

علت لرزش دست چیست؟ - چطور

چای اسطوخودوس

اسطوخودوس یک درمان طبیعی موثر برای لرزش دست‌ها است. این گیاه دارویی برای سیستم عصبی نیز بسیار مفید است. اسطوخودوس همچنین سبب کاهش اضطراب و استرس افراد نیز می‌شود. رایحه آرامش‌بخش اسطوخودوس میزان اسید گاما آمینوبوتیریک مغز را افزایش می‌دهد که یک انتقال دهنده عصبی موثر در مبارزه با استرس است.

برای تهیه چای اسطوخودوس، سه قاشق غذاخوری از گل‌های تازه این گیاه یا یک قاشق و نیم از اسطوخودوس خشک شده را به ۲ فنجان آب داغ اضافه کنید و اجازه دهید که به مدت پنج دقیقه دَم بکشد.

فواید چای اسطوخودوس (Lavender)

چای سنبل الطیب

سنبل الطیب سالیان متمادی است که برای آرامش عضلات و کاهش تنش مورد استفاده قرار می‌گیرد همچنین این گیاه استرس را کاهش می‌دهد و خواب را بهبود می‌بخشد.

برای تهیه چای سنبل الطیب، یک قاشق چای‌خوری ریشه سنبل الطیب خشک شده را در یک فنجان آب داغ بریزید و اجازه دهید که به مدت ۱۰ دقیقه دَم بکشد سپس چای را صاف و میل کنید.

دمنوش سنبل الطیب | آموزش طرز تهیه با 5 روش مختلف - کافی مافی

چای بابونه

بابونه، گیاهی دارویی است که باعث تسکین اعصاب و آرامش می‌شود؛ این گیاه سیستم عصبی را آرام می‌سازد و استرس و اضطراب را از بین می‌برد. بابونه ضد اسپاسم است که سبب شل شدن اسپاسم‌های عضلانی نیز می‌شود.

برای تهیه چای بابونه، یک قاشق غذاخوری گل بابونه را در یک فنجان بریزید سپس آب داغ را به آن اضافه کنید و اجازه دهید که به مدت پنج تا ۱۰ دقیقه دَم بکشد. چای را صاف و روزانه ۲ تا سه فنجان از آن را میل کنید.

افرادی که داروهای دیابت مصرف می‌کنند باید در استفاده از بابونه اعتدال را رعایت و با مشورت با پزشک آن را مصرف کنند.

خواص "چای بابونه"/ درمان بیماری های مختلف خاص زنان با مصرف بابونه- اخبار  پزشکی - اخبار اجتماعی تسنیم | Tasnim | خبرگزاری تسنیم | Tasnim

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :