به کار گیری دستورهای طب اسلامی برای پیشگیری از بیماری ها و درمان بیماری بسیار مفید است.در این مقاله به توصیه ها و سفارش های طب اسلامی برای تقویت استحکام استخوان های بدن خواهیم پرداخت. امام رضا(ع) در مورد حفظ توان استخوان ها و جلوگیری از پیر شدن آن ها توصیه هایی دارند که از جمله آن می توان به خوردن باقلا، برگ چغندر و … اشاره کرد.

سبک زندگی مفهوم تازه ای در زندگی امروزه ما نیست و طی قرن های اخیر انسان ها و حتی حکومت ها تلاش زیادی کرده اند تا بر روی سبک زندگی خود و مردمان خود تأثیر بگذارند.

سبک زندگی شامل علایق، نظرات و رفتارهای انسان است که بر روی زندگی آینده او تأثیر بسزایی دارد و می توان گفت بهترین نوع سبک زندگی، سبک زندگی اسلامی است که در آن دستورات خداوند و ائمه(ع) در راستای زندگی بهتر گنجانده شده است.

درمان بیماری ها یکی از مهم ترین دغدغه های بشر از ابتدای پیدایش زندگی بشر بوده است و امروزه یکی از بیماری های شایع در بین افراد جامعه دردهای مفصلی است.

یکی از موضوعاتی که در طب الائمه(ع) مورد اشاره قرار گرفته راه های است.

امام رضا(ع) در مورد حفظ توان استخوان ها و جلوگیری از پیر شدن آن ها توصیه هایی دارند که از جمله آن می توان به خوردن باقلا، برگ چغندر و … اشاره کرد.

ایشان همچنین در بیانی دیگر درخت انجیر را شبیه ترین گیاه به گیاهان بهشتی دانسته اند و در خواص اعجاب انگیز این میوه بهشتی در تقویت استخوان های بدن می فرماید: انجیر رطوبت بدن را از بین می برد و استخوان را محکم کرده و مو را بر بدن می رویاند و درد را از بین می برد و با وجود انجیر نیازی به دارو نیست.

امام رضا(ع) در توصیه ای پزشکی در این زمینه می فرمایند: آب گرم، چنان چه آن را هفت جوش بجوشانى و از ظرفى به ظرف دیگر درآورى، تب را می بَرَد و نیرو را به ساق پاها و قسمت پایین ‏تر از مچ، سرازیر می کند.

منبع/چهارمحال و بختیاری

.

منبع : hidoctor.ir