بررسی خواص شربت ۶ عرق سرد و سکنجبین

بررسی خواص شربت ۶ عرق سرد و سکنجبین

طب سنتی

پژوهشگر طب سنتی مصرف نوعی شربت سنتی را در رفع عطش و پاکسازی کبد و کلیه ها موثر دانست.

شربت ۶ عرق سرد و سکنجبین حاوی انواع ویتامین های A ، C ، E ، K ، گروه ویتامین های B مانند B۱، B۲، B۶ ، سدیم، پتاسیم، کربوهیدرات، فیبر، قند، کلسیم، آهن، منیزیم، اینولین و پلی فنول است.

برای بررسی خواص شربت ۶ عرق سرد و سکنجبین و اینکه مصرف این شربت برای چه افرادی مفید است با حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت وگو کردیم که در ادامه مشروح آن را می خوانید.

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره مهم ترین خواص شربت ۶ عرق سرد و سکنجبین اظهار کرد: این شربت نقش موثری در رفع عطش، تصفیه خون، پاکسازی کبد و کلیه ها و دفع سنگ کلیه و مثانه دارد؛ شربت ۶ عرق سرد و سکنجبین به برطرف کردن خارش، اگزما، جوش و بیماری پسوریازیس (نوعی تخریب پوستی که با خارش همراه است)، جوان سازی و طراوت پوست کمک شایانی می کند.

وی درباره خواص دیگر شربت ۶ عرق سرد و سکنجبین بیان کرد: این شربت صفرا را کاهش می دهد و نارسایی های کبدی و یرقان (زردی) را هم از بین می برد؛ شربت ۶ عرق سرد و سکنجبین تاثیر چشمگیری در اعتدال حرارت بدن به ویژه در افراد صفراوی (مزاج گرم و خشک) دارد.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: شربت ۶ عرق سرد و سکنجبین آرام بخش و خونساز است و موجب تقویت معده هم می شود؛ این شربت به علت داشتن طبع سرد نقش موثری در افزایش رطوبت بدن و رفع لاغری به ویژه در افراد گرم مزاج دارد.

عظمایی تاکید کرد: شربت ۶ عرق سرد و سکنجبین به علت وجود ویتامین E و سایر املاح معدنی به تقویت و افزایش رشد مو ها کمک شایانی می کند؛ این شربت خاصیت آنتی اکسیدانی دارد بنابراین سیستم ایمنی بدن را تقویت و بدن را در برابر بیماری های مختلف به ویژه انواع سرطان ها محافظت می کند. شربت ۶ عرق سرد و سکنجبین تاثیر چشمگیری در تقویت و تنظیم ضربان قلب، بهبود بینایی و کنترل قند، فشار و چربی خون دارد.(باشگاه خبرنگاران)

.

منبع : pezeshk.us