متخصص طب سنتی گفت: روزه داران خوردن برخی از نوشیدنی ها را برای جلوگیری از تشنگی در ایام ماه مبارک رمضان در دستور کار خود قرار دهند.

طب سنتی آکا ایران

تاثیر گلاب بر تقویت معده در ماه رمضان

 

متخصص طب سنتی گفت: روزه داران خوردن برخی از نوشیدنی ها را برای جلوگیری از تشنگی در ایام ماه مبارک رمضان در دستور کار خود قرار دهند. علی میرزازاده گفت:  روزه داران در لیوان آبی که می خواهند زمان افطار بیاشامند، سه قاشق گلاب اضافه کنند. وی افزود: گلاب به دلیل خاصیت ضد "سودای" که دارد خاصیت دارویی نیز داشته و برای تقویت معده مفید است.
   این متخصص طب سنتی با تاکید بر اینکه افراد بلافاصله بعد از افطار آب یخ نخورند، اظهارکرد: متاسفانه افراد بلافاصله بعد از آغاز افطار، آب سرد و یخ، می نوشید اما این روش از منظر طب سنتی ایرانی مذموم است.  وی ادامه داد: معده خالی توانایی نگهداری و جذب آب خیلی سرد را ندارد و بلافاصله آب را وارد روده می کند.
  میرزازاده با ارائه توصیه ای به روزه داران خاطرنشان کرد: توصیه می شود افراد خوردن شیر ولرم را در دستور کار خود برای خوردن در وعده افطار قرار دهند.     برای روزه گرفتن در ایام ماه مبارک رمضان و جلوگیری از گرستگی و تشنگی کافی است چند نکته را رعایت کنید.
 به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان، برای هر فردی همیشه این سوال پیش می آید که برای کاهش گرسنگی و تشنگی در ماه مبارک رمضان چه مواد غذایی را بخورند، بهترین وعده های سحری و افطار را از اینجا بخوانید.
  نوشیدنی های مفید در ایام روزه داری  برای رفع تشنگی می توانید با درست کردن انواع نوشیدنی ها به راحتی تا زمان افطار تشنگی حاصل از گرمای هوا را تحمل کنید. برای دانستن نحوه تهیه نوشسیدنی های ویژه رفع تشنگی اینجا را بخوانید.
   ضرر خوردن آب یخ در ماه رمضان  اگر بدانید در ماه رمضان به ویژه سحر خوردن آب یخ چه ضررهایی دارد دیگر این کار را انجام نمی دهید،برای متوجه شدن از ضررهای خوردن آب یخ در ایام روزه داری اینجا کلیک کنید. 
منبع: channelz
.

منبع : atairan.com