در پاسخ به سوالات مصرف داروی گیاهی بهتر است پس از مشورت با متخصص طب اسلامی و سنتی مصرف شود .

طب سنتی آکا ایران


از بین بردن لکه و جوش با طب سنتی دکترسیدسعید اسماعیلی،پزشک و محقق طب اسلامی، به سوالات شما پاسخ می دهد.  س:  خانمی 45 ساله ام که مزاجم بلغمی سوداوی است .چند سال است که قند خونم در مرز قرار دارد و هر سال بیشتر می شود .آیا در طب سنتی راهی برای پیشگیری وجود دارد .زمینه فامیلی این بیماری را ندارم.  ج: در درجه اول پرهیزات را رعایت کنید .
از مصرف غذاهای نشاسته ای بپرهیزید .اصلاح مزاج کلی هم لازم است .از راه هایی که می تواند بلغم وسودا را کاهش دهد مصرف ادویه گرم است .از شیرینی های طبیعی استفاده کنید .به آرامش  خود توجه داشته باشید . از داروهای گیاهی که باعث آرامش می شود مانند دمنوش استوقودوس استفاده کنید .از عرقیات گیاهی مانند گلاب هم استفاده کنید.اگر با توصیه ها قندتان باز هم بالاست واز داروی شیمیایی استفاده نمی کنید داروهای گیاهی مانند گزنه و عرق بوقناق هم مفید است .
  س: پشت بدنم پر از لکه های قرمز شبیه جوش است.برای از بین بردن آن ها چه توصیه ای می کنید؟  ج: در مرحله اول باید از مصرف برخی مواد غذایی پرهیز کنید مانند انواع ادویه ، سیر ، گردو وخرما  وغذاهای چرب. انجام حجامت مفیداست .استفاده ناشتا از عرق کاسنی و شاهتره مفید است .مصرف روزانه شربت سکنجبین توصیه می شود . مصرف خوراکی ها با طبع سرد مانند کاهو مناسب است .انجام حجامت در 2 تا 3 نوبت وبا فاصله مناسب توصیه می شود .فاصله مناسب به میزان سن شما بستگی دارد به عنوان مثال اگر 20 ساله اید به فاصله هر 20 روز یک بار وبرای فرد 35 ساله به فاصله هر 35 روز یک بار مناسب است.
 س: 7 تا 8 ساعت بعد از مصرف غذا احساس درد وناراحتی در لوله گوارش می کنم که به همراه صدای شکم است، علت  ودرمان چیست؟  ج:مشکلات گوارشی در بیشتر افراد دیده می شود .برای رفع مشکل از مصرف غذاهایی با طبیعت سرد مانند ماست ودوغ بپرهیزید . روش غذا خوردن خود را اصلاح کنید ، غذارا  خوب بجوید ، آب ونوشیدنی همراه غذا مصرف نکنید و از آن دسته ادویه که به هضم غذا کمک می کند مانند زیره و آویشن همراه غذا استفاده کنید یا بعد از غذا به صورت دمنوش میل کنید تا به روند هضم غذا کمک کند . 
منبع: آخرین خبر
.

منبع : atairan.com