خواص کاربردی لیمو / موهایتان را با لیمو هایلایت کنید

طب سنتی

خواص لیمو تنها محدود به تاثیرات مثبت آن بر سلامتی نیست، در واقع با استفاده از لیمو، می توانید مقادیر زیادی در هزینه پزشکی، دارویی، لوازم آرایشی و حتی اسپری های تمیز کننده پر از مواد شیمیایی غیرطبیعی صرفه جویی کنید

مرکبات تاثیر بسیاری در سلامت افراد دارند اما یکی از مرکبات علاوه بر تاثیر مستقیم بر سلامتی می تواند مشکلات روزانه شما را نیز حل کند.

شما حتی نمی توانید حدس بزنید که لیمو تا چه اندازه می توانید خاصیت داشته باشد.

خواص لیمو تنها محدود به تاثیرات مثبت آن بر سلامتی نیست، در واقع با استفاده از لیمو، می توانید مقادیر زیادی در هزینه پزشکی، دارویی، لوازم آرایشی و حتی اسپری های تمیز کننده پر از مواد شیمیایی غیرطبیعی صرفه جویی کنید که در این گزارش به آن اشاره می کنیم.

لیمو دارویی برای کاهش فشار خون
امروزه افراد زیادی از فشار خون بالا رنج می برند و تنها با کمک دارو می توانند وضعیت سلامت خود را بهبود بخشند، یک عدد لیمو تازه را به یک فنجان گرم آب اضافه و ناشتا آن را میل کنید تا فشار خونتان کاهش یابد.

خداحافظی با بوی بد یخچال با لیمو
به گزارش برای از بین بردن بوی بد یخچال، اول از همه باید غذاهایی که برای مدت طولانی در یخچال مانده اند را از آن خارج کنید، سپس چند قطره آب لیمو را روی یک تکه پنبه بریزید و آن را برای چند ساعت در یخچال قرار دهید.

سلامت روانی با مصرف لیمو
هر گاه احساس افسردگی و اضطراب کردید، لیمو بخورید یا آب لیمو را بنوشید؛ عطر لیمو دارای خواصی است که باعث افزایش شادابی می شود.

تمیز کردن تخته برش با لیمو
اصولا تمیز کردن و از بین بردن بوی بد تخته برش گوشت کمی دشوار است، این موضوع سخت تر خواهد شد اگر شما بر روی آن پیاز، ماهی یا سیر را خرد کرده باشید، برای از بین بردن بوی بد و باقیمانده مواد از روی تخته برش، یک نیمه لیمو را بر روی تخته برش بکشید و شاهد تمیز شدن آن باشید.

لیمو بخورید تا کلیه سنگ ساز نداشته باشید
یکی دیگر از مزایای مصرف منظم آب لیمو با آب، جلوگیری از سنگ کلیه است، لیمو به افزایش تولید سیترات ادرار کمک می کند. سیترات ادرار ماده ای است که از تشکیل بلورها و سنگ مانع می شود.

با لیمو، مورچه ها را از خانه فراری دهید
برای فراری دادن مورچه ها از خانه آب لیمو را بر روی طاقچه ها و آستانه درب ها اسپری کنید، با قرار دادن قطعات کوچک لیمو بر روی ترک و حفره آشپزخانه حشرات و مورچه ها را فراری دهید.

لیمو، محو کننده لکه های صورت
شما می توانید کرم های گران قیمت زیادی را برای درمان لکه های پوستی خود پیدا کنیدف استفاده از این کرم ها را فراموش کنید. مقداری آب لیمو را به مدت 15 دقیقه روی قسمت دارای لک بدن خود بگذارید. این کار هیچ ضرری برای پوست شما ندارد.

پاکسازی صورت با لیمو
از لیمو برای از بین بردن جوش و آکنه استفاده کنید، پوست خود را با آب لیموی تازه بشویید؛ بعد از چند روز شاهد اثر شگرف آن خواهید بود.

موهایتان را با لیمو هایلایت کنید
آیا دوست دارید رنگ موهایتان فاقد استفاده از رنگ و مواد شیمیایی روشن تر شود؟ فراموش نکنید همیشه برای هر خواسته و مشکلی یک راه حل وجود دارد. ¼ فنجان آب لیمو را به ¾ فنجان آب اضافه کنید. موهایتان را با این محلول شستشو دهید و تا زمان خشک شدن آنها را در زیر نور خورشید قرار دهید.

پوست آرنج دستتان را با این ترکیب نرم کنید
برای داشتن پوست آرنج نرم تر، مقداری جوش شیرین را به آب لیموی طبیعی اضافه کنید و آن را هر روز به پوست آرنج خود بمالید.

مشکلات گوارشی را با لیمو دور بزنید
مشکلات گوارشی بسیار شایع تر از آنچه هستند که شما فکر می کنید، نوشیدن آب لیموی تازه کلید بدن سالم است؛ آب لیموی تازه به بهبود گوارش کمک می کند. همچنین با از بین بردن سموم بدن، منجر به تصفیه خون و کاهش سستی بدن می شود.

آسانترین راه برای بهبود سر درد
چند قاشق آب لیمو با چای داغ، دوای درد شما در هنگام سردرد است. اگر از میگرن رنج می برید، لیموی تازه در عرض یک دقیقه شما را درمان می کند و شما برای بهبود سردرد خود مجبور به مصرف قرص های بیشتر نخواهید بود.

کاهش درجه تب با مصرف لیمو
سرماخوردگی و تب و لرز در شب های زمستانی مشکلی رایج است. سیستم ایمنی بدن شما اساسا در معرض بیماری قرار دارد، به همین دلیل مصرف ویتامین C بسیار حائز اهمیت است؛ با استفاده از لیمو شما می توانید درجه حرارت بدن خود را کاهش دهید.

راهی برای تازه ماندن میوه و سبزیجات در یخچال
سبزیجات و میوه پس از پوست کندن و برش به سرعت تیره می شوند، هنگام درست کردن سالاد میوه، کمی آب لیمو را بر روی آن بریزید و رنگ میوه های خود را حفظ کنید. با این کار دیگر سیب ها، موز، گل کلم و هر میوه دیگری که می خورید، تیره نخواهد شد.

بوی بد دهان را با لیمو از بین ببرید
نلیمو نه تنها بوی بد را از آشپزخانه بلکه از دهان شما نیز از بین می برد. علاوه بر این، لیمو خونریزی لثه را متوقف می کند و می تواند درد دندان ها را کاهش دهد. برای کاهش دندان درد، به آرامی لیمو را روی لثه های خود ماساژ دهید و آن را به سرعت بشویید.شفاآنلاین

.

منبع : pezeshk.us