تاثیر آلبالو پلو در ایجاد شادی و نشاط افراد

طب سنتی

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی از نقش موثر آلبالو پلو در ایجاد شادی و نشاط افراد خبر داد.

آلبالو پلو حاوی انواع ویتامین های A ، C ، D ، E ، گروه ویتامین های B مانند B۱ ، B۲، B۳، B۶، B۱۲، پروتئین، کلسیم، فسفر، آهن، سدیم، منیزیم، پتاسیم، مس، روی، آنتی اکسیدان، گوگرد، منگنز، کربوهیدرات، اسید فولیک، اسید چرب امگا ۳ و اسید آمینه تریپتوفان است.

مهم ترین خواص آلبالو پلو

حیدر عظمایی محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره مهم ترین خواص آلبالو پلو اظهار کرد: این غذا نقش موثری در تقویت حافظه دارد و از ابتلای افراد به آلزایمر مانع می شود.

وی با اشاره به مفید بودن آلبالو پلو برای مبتلایان به قند، فشار و چربی خون بیان کرد: این غذا به تقویت روده و دستگاه گوارش کمک شایانی می کند و برای مبتلایان به سندروم روده تحریک پذیر هم مفید است.

این محقق و پژوهشگر طب سنتی افزود: آلبالو پلو موجب تقویت سیستم قلبی و عروقی می شود و تاثیر چشمگیری در تناسب اندام افراد دارد.

عظمایی تاکید کرد: آلبالو پلو خون ساز بوده و برای مبتلایان به کم خونی و زنان باردار بسیار مفید است؛ این غذا نقش موثری در لطافت و جوانسازی پوست، رشد و تقویت مو ها دارد و از پیری زودرس پوست مانع می شود.

وی تصریح کرد: آلبالو پلو به علت داشتن ویتامین های A ، C و E خاصیت آنتی اکسیدانی دارد بنابراین سیستم ایمنی بدن را تقویت و بدن را در برابر بیماری های مختلف به ویژه انواع سرطان ها محافظت می کند.

عظمایی یادآور شد: اسید آمینه تریپتوفان موجود در آلبالو پلو به ساخت هورمون سروتونین در مغز و دستگاه گوارش کمک شایانی می کند، این هورمون شادی و نشاط را در افرادرا تقویت و از ابتلا به افسردگی مانع می شود.

.

منبع : pezeshk.us