بارداری از جمله حساس ترین دوران زندگی هر مادری است. در دوران بارداری خطرات زیادی سلامت مادر و فرزند را تهدید می کند که بزرگتربن این خطرات سقط جنین است. سقط جنین به علل مختلف از جمله آسیب شدید، مصرف دارو ،مواد خوراکی نا مناسب و … اتفاق می افتد. در ادامه با دکتر سلام همراه باشید.

یک پژوهشگر طب سنتی گفت: بسیاری از گیاهان و میوه ها سرشار از مواد مغذی هستند اما مصرف آن در دوران بارداری خطراتی را برای مادر و جنین به همراه خواهد داشت.

ابوالفضل فاطمی پژوهشگر طب سنتی؛ با بیان اینکه از گل و گیاه زالزالک برای درمان بعضی بیماری ها استفاده می شود، اظهار داشت: گیاه زالزالک حاوی موادی همچون آنتی اکسیدان، فلاوونویید، پروآنتوسیانیدین و آنتوسینیدین است.

وی با اشاره به اینکه آنتی اکسیدان موجود در زالزالک باعث تسریع در روند جریان خون می شود، ادامه داد: مصرف این گیاه باعث درمان بیماری هایی مانند مشکلات روحی و روانی، فشارخون، قلبی و عروقی و لک های پوستی می شود.

فاطمی با تاکید بر اینکه مصرف زیاد این گیاه باعث بروز عوارضی مانند سرگیجه، سردرد، تهوع، خواب آلودگی و تپش قلب در افراد می شود، تصریح کرد: مصرف کم زالزالک بیماری های قندخون و دیابت را بهبود می بخشد.

به گفته این پژوهشگر طب سنتی، ویتامین B و C موجود در زالزالک هنگام استفاده باعث کاهش چربی و کلسترول خون می شود.

فاطمی با بیان اینکه دم کرده این گیاه دارویی از لختگی خون، بروز تشنج و چاقی مانع می شود، افزود: مصرف میوه زالزالک در درمان عوارضی مانند اسهال، خون ریزی معده و کیسه صفرا تاثیر بسزایی دارد.

این پژوهشگر طب سنتی بیان کرد: خانم ها در دوران بارداری از مصرف گیاه زالزالک خودداری کنند.

وی با اشاره به اینکه پوست درخت این گیاه باعث کاهش تب می شود، بیان کرد: استفاده از هسته میوه زالزالک به دلیل سمی بودن باعث بروز آسیب جدی به بدن خواهد شد.

این پژوهشگر طب سنتی یادآور شد: استفاده از زالزالک همزمان با مصرف داروهای قلبی، فشارخون و گوارشی باعث تشدید بیماری می شود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
.

منبع : hidoctor.ir