کاهش وزن با مصرف 6 گیاه دارویی

بعضی ها دچار اضافه وزن هستند و برای کاهش وزن خود راه های مختلفی هم امتحان کرده اند ولی به نتیجه دلخواه خود نرسیده اند. اما جای نگرانی موجود نیست چون 6 گیاه دارویی وجود دارد که می توانند با مصرف آن ها وزن خود را کاهش دهند. این 6 گیاه در این مقاله گردآوری کرده ایم. پیشنهاد می کنیم که حتما این مقاله را مطالعه کنید.

می توانید برای لاغر شدن از گزینه های گیاهی کمک بگیرید، اما نکته مهم تر بی خطر بودن این گیاهان و انتخاب صحیح آنها است.

جنسنیگ:

این ریشه سخت و محکم و ارزشمند در واقع در بدن حالت تعادل ایجاد می کند، انرژی بدن را افزایش داده و اشتها را کاهش می دهد. ریشه این گیاه در افزایش خلق و بهبود کیفیت خواب موثر است و همچنین نقش مهمی در سالم نگه داشتن وزن بدن دارد.

اسپیرولینا:

این گیاه در واقع یک جلبک آب شیرین است. این جلبک بیش از هر خوردنی دیگری بر روی زمین حاوی آنتی اکسیدان است. این جلبک همچنین منبع غنی از پروتئین است که به شما احساس قدرت می دهد و کمک می کند که وزن اضافی خود را کاهش دهید.

چای سبز:

مطالعات ثابت کرده است چای سبز حاوی ترکیبی است که اشتها را کم کرده و میزان سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد.

قارچ های Reishi:

این قارچ ها در واقع سلطان طب سنتی چین هستند. Reishi یک تونیک قدرتمند است که برای درمان و پیشگیری از چندین بیماری مهم استفاده می شود. این قارچ پرخاصیت همچنین سوخت و ساز را افزایش داده، قند خون را پایین می آورد و به تقویت سیستم ایمنی بدن کمک می کند.

تاثیر چای سبز در لاغری

دارچین:

این چوب خوش طعم در تنظیم قندخون بسیار موثر است و به حفظ وزن سالم بدن و کاهش ولع خوردن شیرینی جات کمک می کند.

فلفل قرمز:

این چاشنی بسیار تند و تیز فاقد هیچ عارضه جانبی و خطری، سوخت و ساز بدن را تسریع می کند و به لاغرشدن کمک می کند.

ملین های گیاهی:

بسیاری از ترکیبات گیاهی برای کاهش وزن حاوی گیاهان ملینی مثل سنا هستند که حرکات روده را تحریک می کنند. این گیاهان برای درمان موقت یبوست مفید هستند اما اگر مدت طولانی با هدف کاهش وزن مصرف شوند می توانند اعتیادآور و مضر شوند.

.

منبع : hidoctor.ir