از جمله ویتامین های مهم و ضروری برای بدن ویتامین D می باشد که این ویتامین برای سلامت بخشی از اندام های بدن مانند استخوان ها، ماهیچه ها، دندان ها و حتی تقویت سیستم ایمنی بدن، اهمیت بسیار زیادی دارد. این ویتامین به سختی تامین می شود و برای رفع نیاز بدن از کمبود ویتامین D به مصرف مواد غذایی نیازمندیم.

اگر بدن به اندازه نیاز ویتامین D دریافت نکند با مشکلات جدی از جمله، درد و ضعف ماهیچه ها، سر درد و سرگیجه، عفونت های مکرر، مشکلات گوارشی، عرق بیش از حد، احساس افسردگی و ریزش مو مواجه می شود و شما می توانید برای رفع کمبود ویتامین D از نکات کلیدی درج شده در ادامه این متن استفاده کنید.

روش های رفع کمبود ویتامین D در خانه:

با انجام یک آزمایش خون (تفسیر آزمایش خون) ساده به راحتی می توانید از اینکه دچار کمبود ویتامین D هستید یا خیر مطلع شوید و با تغییر سبک زندگی خود کمبود ویتامین D بدنتان را برطرف نمایید:

روش های درمان کمبود ویتامین D در منزل

  • با مصرف مواد غذایی که منبع غنی از ویتامین D هستند همانند، زرده تخم مرغ، ماهی های چرب سالمون و تن، جگر گوساله، لبنیات، پنیر، غلات، آبمیوه و شیر بادام می توان نیاز بدن به ویتامین D  را برطرف کرد. این مواد غذایی می تواند شامل مواد طبیعی و مواد غنی شده از این ویتامین باشند.

روش های درمان کمبود ویتامین D در منزلروش های درمان کمبود ویتامین D در منزلدرمان آسم

  • مصرف مکمل های غذایی ویتامین D که پزشک بنا بر شدت کمبود این ویتامین تجویز می نماید نیز در این زمینه موثر است. البته کمبود این ویتامین در افراد مختلف بسته به سن و دیگر شرایط آن متفاوت است و به طور کل هر فرد زیر 70 سال باید روزانه 600 واحد و هر فرد بالای 70 سال باید روزانه 800 واحد ویتامین D دریافت نماید. درضمن اگر فرد به علت کمبود این ویتامین دچار بیماری شده باشد تا درمان کامل احتمال مصرف روزانه 4000 واحد ویتامین D نیز وجود دارد.

روش های درمان کمبود ویتامین D در منزلروش های درمان کمبود ویتامین D در منزلدرمان آسم

  • سه بار در هفته به مدت یک ربع ساعت در معرض نور آفتاب قرار بگیرید تا با این روش به برطرف نمودن کمبود این ویتامین در بدنتان بپردازید. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که به طور مداوم از کرم ضد آفتاب استفاده می کنید شاید در اوایل این عمل کمی سخت به نظر بیاید ولی به تدریج به آن عادت می کنید.
    روش های درمان کمبود ویتامین D در منزلروش های درمان کمبود ویتامین D در منزلدرمان آسم

موثرترین راه های درمانی در این مورد همین سه روش یعنی مصرف مواد غذایی دارای ویتامین D، مصرف مکمل های حاوی ویتامین D و قرار گرفتن در معرض نور مستقیم آفتاب می باشد.

.

منبع :آرگا