پیشگیری ازسرطان با ریواس

با مصرف ریواس می توانید از بروز سرطان در بدنتان پیشگیری کنید و از بدنتان در برابر انواع سرطان ها دفاع کنید، این گیاه بسیار پرفایده حاوی موادی ضدسرطانی است که فاقد هیچ گونه عوارضی می تواند سلولهای سرطانی را از یبن ببرد

نتیجه یک مطالعه نشان می دهد که مولفه نارنجی رنگ موجود در ریواس باعث از بین بردن سلول های تومور می شود.

این ماده که پاریتین (Parietin) خوانده می شود، می تواند سلول های سرطان خون، ریه و تومورها در سر و گردن را از بین ببرد و در عین حال به سلول های سالم آسیبی نزند.
اهمیت تازه ترین یافته محققان در این است که بسیاری از عوارض جانبی ناتوان کننده شیمی درمانی از تهوع گرفته تا ریزش مو، بر اثر آسیب به سلول های سالم ایجاد می شود.
به گزارش پایگاه اینترنتی دیلی میل، محققان آمریکایی حین جستجوی مواد شیمیایی مسدود کننده پروتیینی به نام 6PGD که به رشد برخی سرطان ها کمک می کند، موفق به کشف پاریتین شدند.
این پژوهشگران در محیط آزمایشگاه نشان دادند که پاریتین سلول های بیمار را که از یک بیمار مبتلا به سرطان مزمن خون گرفته شده بود، از بین می برد.
براساس نتایج این مطالعه که در مجله Nature Cell Biology reports منتشر شده است، پاریتین پس از 48 ساعت نیمی از سلول های سرطانی را از بین می برد.
محققان دانشگاه اموری در آتلانتا همچنین نشان دادند که امکان تبدیل مواد شیمیایی پاریتین به یک ترکیب قدرتمند وجود دارد.
این دارو رشد تومورهای در حال رشد در بدن موش ها را که از سلول های انسانی ساخته شده بودند، کند کرد.
با این حال، محققان می گویند که به مطالعات بیشتری نیاز است تا بتوان تایید کرد که استفاده از داروهای پایه ریواسی عوارض جانبی به دنبال ندارند.
ایرنا

.

منبع : hidoctor.ir