حضرت محمد(ص) فرموده اند که حجامت شفاست. ذکر شده است که به طور تقریبی برای درمان تمامی بیماری های روحی و جسمی حجامت جوابگو است. ما در این مقاله از فواید حجامت به طور کامل نوشته ایم.

در طب اسلامی و سنتی به فواید حجامت بسیار اشاره شده است و گفته اند درمان بسیاری از بیماری های جسمی و روحی با انجام حجامت امکان پذیر است.

فواید حجامت در درمان بیماری ها:

با فواید حجامت و انواع حجامت آشنا شوید

با فواید حجامت و انواع حجامت آشنا شویدبا فواید حجامت و انواع حجامت آشنا شویددرمان آسم

با فواید حجامت و انواع حجامت آشنا شویدبا فواید حجامت و انواع حجامت آشنا شویددرمان آسم

معرفی انواع حجامت و نقطه مورد نظر برای انجام آن در بدن:

برای انجام هر حجامت در بدن یک نقطه خاص وجود دارد که ما در ادامه به شرح آن پرداخته ایم:

  • برای درمان بیماری های اعصاب و جنون و تقویت چشم و مغز از حجامت سر که در بالای سر انجام می شود، استفاده می کنند.
  • برای تفصیه خون، درمان خفقان، درمان همپیتزی یا سرفه خونی، طپش قلب، هموراژیک، دوران سر که از سنگینی معده می باشد و درمان درد های مزمن مثل درد کلیه، مثانه، رحم، باز کردن قاعدگی، درمان آکنه و جوش بدن، میگرن و سر درد های مزمن از حجامت عام یا نافع که در بین دو کتف انجام می شود، استفاده می کنند.
  • محل انجام حجامت اختدعین یا کتف ها در دو طرف پشت کتف ها و بر روی استخوان های اسکاپولا (برابر با کتف) می باشد و نتیجه عمل آن شبیه فصد ورید قیفال می باشد و برای درمان و رفع سنگینی سر، صورت، چشم ها، گوش ها و شروع درد دندان ها (خصوصا دندان های آسیاب) بر طرف کردن حالت لرزش در سر، باز کردن رنگ رخسار، رفع درد در دست ها و درمان سندرم مچ دستی که نوعی احساس درد و مورمور شدن در مچ دست ها است که بیشتر در خانم ها دیده می شود، استفاده می کنند.
  •  برای درمان زخم های دهانی، بهبود وضعیت گردن، بهبود رنگ رخسار، رفع بیماری های دهان و دندان، تصفیه خون از سر، فک ها و لثه ها از حجامت زیر چانه یا تحت الذقن استفاده می نماید. اگر این حجامت هر ماه انجام شود به شرط مسواک زدن مرتب، لثه ها و دندان ها را برای همیشه سالم نگه می دارد.

با فواید حجامت و انواع حجامت آشنا شویدبا فواید حجامت و انواع حجامت آشنا شویددرمان آسم

  • حجامت پشت گوش را برای درمان و رفع سرگیجه، بی عقلی و پیری زود رس، جلوگیری از سفید شدن مو ها، درمان بیماری های چشم مانند عفونت ها، گل مژه، ریزش مژه و ابرو ها استفاده می نمایند.
  • از حجامت کمر یا رهاننده که محل انجام آن گودی کمر می باشد برای درمان و رفع درد و اسپاسم کمر، رفع جوش و دمل در ناحیه کمرو باسن، درمان التهاب رحم، تخمدان ها و مثانه، نقرس، بواسیر، خارش پشت استفاده می کنند. این حجامت بهترین حجامت برای درمان کیست تخمدان و فیبروم رحم می باشد.
  • از حجامت زانو برای رفع دمل های چرکی و مزمن در ساق پا ها، رفع اخلاط گرم از زانو ها و درمان درد زانو ها به شرط انجام دفعات متعدد حجامت، استفاده می کنند که بسیار موثر است.
  • از حجامت ساق پاها برای تصفیه خون، بازکردن خون قاعدگی، درمان آمنوره مفید در بیماران کم خونی ارثی مثل تالاسمی و غیره، رفع خارش کلی بدن، درمان سندرم ساق پای بی قرار، درمان واریس پاها، درمان درد سیاتیک، درد کمر و اسپاسم ساق پاها استفاده می شود.
    با فواید حجامت و انواع حجامت آشنا شویدبا فواید حجامت و انواع حجامت آشنا شویددرمان آسم

از فواید حجامت برای درمان بیماری ها بهره بگیرید و برای انجام این کار حتما به پزشک مراجعه کنید و در یک مکان معتبر این عمل را به انجام رسانید تا برای بهر مندی از مزیت های حجامت عوارض دیگری را برای خود به وجود نیاورید.

.

منبع :آرگا