برخی از افرادی که از بوی بد دهان رنج می برند می توانند با روش های طبیعی و خانگی این مشکل را برطرف کنند استفاده از برخی خوراکی های خوش بو کننده دهان یک راهکار مناسب و تأثیرگذار در این زمینه خواهد بود.

مراقبت از دندان مسئله مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید برای انجام مراقبت های دندان روش های مختلفی وجود دارد که بیشتر افراد ترجیح می دهند تا از روش های ساده تر و قابل دسترس استفاده کنند.

خوراکی هایی که به عنوان دهان شویه طبیعی دهان را خوشبو می کنند.

میخک و دارچین:

نحوه استفاده از این دهان شویه به این صورت است که مقداری آب را با چند قطره روغن خوراکی میخک و دارچین مخلوط کرده و به عنوان دهان شویه استفاده کنید این مخلوط ماندگاری زیادی دارد و بوی بد دهان را از بین می برد.

مخلوط سرکه سیب:

سرکه سیب به عنوان یک ماده ضد عفونی کننده عمل می کند و میکروب های موجود در دهان را از بین می برد استفاده از مخلوط سرکه سیب به همراه نمک یا وانیل می تواند به از بین بردن بوی بد دهان شما کمک کند.

خوراکی هایی که به عنوان دهان شویه طبیعی دهان را خوشبو می کنند.خوراکی هایی که به عنوان دهان شویه طبیعی دهان را خوشبو می کنند.درمان آسم

روغن درخت چای و نعناع:

نعناع گیاه معطر و پر خاصیتی است که فواید مختلفی دارد از جمله آن می توان به خاصیت معطر بودن آن اشاره کرد که برای رفع بوی بد دهان مناسب است. یک فنجان آب مقطر را با ۸ برگ نعناع،  دو قاشق جوش شیرین و دو قطره از روغن درخت چای را با یکدیگر مخلوط کنید و در یک شیشه قرار دهید تا به عنونان یک دهان شویه از آن استفاده نمایید.

جعفری و نعناع:

برای تهیه این دهان شویه می توانید دو قاشق از عرق نعناع و جعفری را به همراه یکدیگر در آب مقطر مخلوط کنید تا یک دهان شویه بدست آورید. در روش دیگر نیز می توانید جعفری، نعناع و آب را در یک میکسر ریخته و به خوبی مخلوط کنید تا ماده ای یکدست و رقیق داشته باشید.

.

منبع : آرگا