درمان خانگی زانودرد با پودر زردچوبه

درمان خانگی زانودرد با پودر زردچوبه

روی خط خبرگزاری ها, طب سنتی

بسیاری از افراد از مشکل زانو رنج می برند. پوکیِ استخوان و آرتروز از دلایل عمده ی زانودرد است. عوامل رایج دیگری نظیر آسیب زانو، تومورهای استخوانی، سالخوردگی و غیره هم در آن دخیل است. علائم شایع زانودرد عبارتند از تورم، سفتی زانو، ضعیف شدن، التهاب در اطراف زانو و غیره.
پودر زردچوبه
می توانید با استفاده از ۲ قاشق پودر زردچوبه و یک قاشق آنغوزه یک مایع خمیری درست کنید. بعد دو تا سه بار در روز زانویتان را با این خمیر بمالید تا دردتان برطرف شود.
درمان زانودرد با سیر
می توانید محل درد را با روغن سیر ۳ تا ۴ بار در روز بمالید تا درد و سفتی آن را کاهش دهد. مصرف غذاهای حاوی سیر هم به رفع این درد کمک می کند.
میوه ها و سبزیجات
مصرف میوه های تازه مانند کیوی، انبه، گریپ فروت و پاپایا به طور منظم باعث از بین رفتن زانودرد می شود. هم چنین می توانید از سبزیجاتی مانند گل کلم، جوانه های بروکسل و غیره هم برای رفع این مشکل استفاده کنید.

روغن
مخلوطی از روناتون، استطقدوس و روغن مرزنگوش را تهیه کرده و روزانه بر روی زانویتان بمالید و ماساژ دهید تا دردش برطرف شده و به انعطاف پذیری آن کمک کند. مخلوط صندل، بابونه و لیمو و روغن گریپ فروت هم می تواند برای کاهش این درد مفید واقع شود.
ورزش و یوگا
با برخی تمرین های کشش مربوط به زانو می توانید دردش را از بین ببرید. یوگا را هم فراموش نکنید.
الودکتر

.

منبع : pezeshk.us