نکاتی مفید درباره خواص سبوس گندم

نکاتی مفید درباره خواص سبوس گندم

یک متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی نکاتی مفید درباره خواص سبوس گندم را عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار سلامت خبرگزاری تسنیم, محمد دریایی درباره نان و نمک دریا اظهار داشت: نمک دریا به نمک هایی گفته می شود که به طور مستقیم از آب دریا و اقیانوس به دست می آید.

به گفته وی در تهیه انبوه نمک دریا آن را به اندازه دیگر نمک ها تصفیه نمی کنند و املاح دیگری مانند آهن، منیزیم، کلسیم، پتاسیم، منگنز، روی و یُد دارد.

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی اضافه کرد: نمک دریا احتمال ابتلا به عفونت را کاهش می دهد، همچنین باعث جوانی سلول ها می شود. تبادل مواد معدنی و سمّی میان خون و آب را نیز ممکن می سازد.

دریایی افزود: نمک دریا، ظاهری شبیه نمک معمولی دارد، اما به خلاف نمک معمولی باعث افزایش فشار خون نمی شود و حاوی موادی است که برای بدن مفید است. این نمک به دلیل طبیعی بودن، باعث بروز بیماری قلبی نشده و احساس تورم ناشی از احتباس آب در بدن را به همراه ندارد. بنابراین افزایش وزن ایجاد نکرده و مواد معدنی و مغذی برای حفظ سلول های خونی بدن را تأمین می کند.

وی بیان داشت: ناخالص بودن نان، همان فیبر و املاح معدنی و ویتامین های مفیدی است که ما به عنوان “سبوس” از گندم و جو جدا می کنیم و ناآگاهانه در اختیار چهارپایان قرار می دهیم و خود را از منافع سرشار غذایی و درمانی آن محروم می کنیم.

این متخصص علوم زیستی و گیاهان دارویی گفت: برای پیش گیری از بیشتر بیماری ها و اختلالات گوارشی، قلبی ــ عروقی، یبوست، همورویید و پاک سازی کولون، نان سبوس دار گندم و جو که در آن فیبرهای گیاهی و سلولز وجود دارد، بهتر است که مصرف شود.

دریایی ادامه داد: برای درمان ریزش مو، جوش های صورت و لطافت پوست از نان سبوس دار استفاده کنید تا گرفتار داروهای شیمیایی و گسترش دامنه زیان بار بیماری های گوناگون نشوید، آرد سفید، برنج سفید، قند و شکر سفید، دشمن سلامت و بهداشت عمومی است، اجتناب از عوامل کاهنده طول عمر و عافیت، واجب شرعی و یک ضرورت است.

.

منبع : pezeshk.us