درمان سردردهای میگرنی با “گلقند”

یک دستیار تخصصی طب ایرانی گفت: افرادی که دچار سردرد، سردرد میگرنی, یبوست و مشکلات معده هستند, بیشترین سود را از “گلقند” می برند.
علی محمد مداحیان درباره اثرات مفید “گلقند” در کاهش سردردهای میگرنی اظهار کرد: گلقند یک فرآورده طب ایرانی است که از گلبرگ گل محمدی و عسل تشکیل شده و مزاج گرمی دارد, خاصیت آرام بخشی, خواب آوری, تقویت مغز, معده, مقوی رحم و ملین است.

درمان سردردهای میگرنی با “گلقند”

وی افزود: در بررسی که قبل و بعد به روی 19 فرد مبتلا به میگرن و دریافت کننده پروپرانولول و پروفیلاکتیک انجام شد، استفاده 10گرم از گلقند شب ها و نیم ساعت قبل از خواب و 5 گرم ناشتا و به همراه آب ولرم موجب کاهش 20 درصد در تعداد سردردها نسبت به دوره قبل شد و می توان آن را به عنوان مکمل داروی رایج توصیه کرد.

این دستیار تخصصی طب ایرانی تصریح کرد: به نظر می رسد افرادی که علاوه بر سردرد از یبوست و مشکلات معده رنج می برند، بیشترین سود را از این فرآورده می برند, مخصوصاً که این مشکلات ناشی از سوءمزاج سرد دستگاه گوارش باشد.

مداحیان خاطرنشان کرد: برای ساخت گلقند لازم است یک لایه گلبرگ و بعد یک لایه عسل کف گرفته (به میزان مساوی) در یک ظرف شیشه ای درب بسته ریخته شود و بعد به مدت 40 روز در آفتاب شیشه را سروته کرده تا محتویات کاملاً مخلوط شود.

گلقند برای زنان باردار نیز بسیار خوب است و به رفع یبوست در دوران بارداری کمک می کند همچنین گلقند از دیدگاه طب سنتی حافظ جنین است و مانع از سقط جنین می شود.تسنیم

.

منبع : pezeshk.us