معرفی بهترین دمنوش ها برای خواب راحت

امروز به شما بهترین دمنوش ها را برای خواب راحت معرفی می کنیم که می توانید در ادامه با آن ها آشنا شوید و کاملا راحت بخوابید. یکی از روش های شگفت انگیزی کــه از آن راه می توان روح و روان را تغذیه کرد و فکر و ذهن را برای خوابی عمیق و راحت آماده ساخت، استفاده از رایحه های خوش است. بوئیدن این رایحه ها، موجب آرامش و از میان بردن تنش ها و اضطراب ها می شود و جسم نیز، با جبران انرژی های از دست رفته، خود را به حالت تعادل می رساند.

عصاره های گیاهی فراوانی وجود دارد کــه برای آرامش و رفتن به خوابی عمیق، مفید و موثرند. در زیر، چند گونه از این عصاره ها معرفی می شود کــه معمولاً در دسترس نیز می باشند. توجه داشته باشید تنها عصاره هائی اثرگذاری لازم را دارند کــه کاملاً خالص اند و ناخالصی نداشته باشند.

بابونه

عصاره گل بابونه، یکی از بهترین تسکین دهنده هاست کــه مصرف آن، به ایجاد آرامش و برخورداری از خواب آرام و راحت کمک می کند. ارزش این گیاه- کــه خاصیت داروئی و درمانی دارد- موجب آرامش روح و روان خسته و فرسوده می شود و پناهگاه امنی برای موقعیت های اضطراب آمیز است.

کُندر

عصاره گیاه کندر، آرامبخش و محافظ روح و روان است. این رایحه، ایجاد حس رها شدن می کند؛ رها شدن از نگرانی ها و اضطراب هائی کــه ذهن را درگیر خود کرده است. با آرامش یافتن ذهن و روان، توانائی و قدرت مقابله با سختی های زندگی افزایش می یابد.

این رایحه، موجب می شود ما عمیق تر نفس بکشیم و در اثر تنفس های عمیق، حس بهتری پیدا کنیم و خود را از دلشوره هائی کــه سبب بی خوابی می شود، برهانیم.

رنگ بنفش ملایمی کــه از این عصاره آزاد می شود، با تأثیر بر روی ضمیر ناخودآگاه، روح و روان ما را بیدارتر و هوشیارتر می سازد.

یاسمن

عصاره معطر و زیبای یاسمن، خارق العاده و بی نظیر است. این عصاره، همزمان احساس لطافت و ظرافت زنانه و دلیری و نیرومندی مردانه را ایجاد می کند و موجب حس برابری و تعادل می گردد. همچنین، ما را از حس «جنگیدن با خود» رها می سازد و امکان خوابی آرام و راحت را فراهم می کند.

با بوئیدن این رایحه ی شگفت انگیز، احساس گرمی و اعتماد به نفس می کنیم و در نتیجه، تصمیمات و انتخاب های مثبت و بهتر و طبعاً خواب با کیفیت و خوبی خواهیم داشت.

رایحه ی یاسمن، دو رنگ قرمز و سفید را به ما منتقل می کند. قرمز، رنگ زندگی است و سفید، رنگ پاکی! از این رو، موجب تعادل، هماهنگی و توجه به هر دو جنبه ی مادی و معنوی زندگی می شود.

مرزنگوش

یکی از عصاره های گیاهی بسیار آرامش بخش و معطر است کــه در تسکین گرفتگی ها و انقباض های عضلانی، بسیار مؤثر است و با درمان این انقباض ها، از بی خوابی های شبانه جلوگیری می کند.

مرزنگوش، همچنین ما را از چنگال احساسات ناخوشایند می رهاند و گرمی و آرامش خاصی می بخشد تا بتوانیم ارتباط خوبی با زندگی خود برقرار کنیم.

این رایحه همچنین، به ما کمک می کند تا خود را از چنبره ی حس های آزارنده (خشم، تنفر و…) رها سازیم و با احیای توانمندی های خلاق، مسیر زندگی را با آرامش و راحتی طی کنیم.

این تأثیرات حسی و روحی مرزنگوش، به خاطر اثرات طبیعی این رایحه بر روی جسم است.

این رایحه، محرک جریان خون است و سبب گشادگی و باز شدن عروق و مویرگ ها می گردد. به همین دلیل، ایجاد گرمی و جنب و جوش می کند. دو رنگ آبی و نارنجی، در فضای ارتعاشی رایحه ی مرزنگوش دیده شده است.

رنگ آبی، آدم را ترغیب می کند تا به نیازهای درونی و خواسته های احساسی خود توجه کند و رنگ نارنجی، ما را به حسی از شادی و خلاقیت می رساند کــه ناشی از رسیدن به همان نیازها و خواسته هایمان می باشد.

گل سرخ

رایحه ی گل سرخ، تعادل و آرامش در فرد ایجاد می کند و خواب آرام و راحتی به همراه می آورد. بوی بسیار خوش این گل، لحظه ای هم کــه شده، آدم را از دنیای خاکی، نگرانی ها و سختی های آن دور می سازد و به تعادل روحی و روانی می رساند.

این رایحه، روی قلب اثر می گذارد و آدمی را شایسته ی داد و ستد عشق و محبت می کند؛ فاقد آن کــه چشمداشتی یا شرط و شروطی داشته باشد. رنگ این رایحه، صورتی است و ما را به آرامی به سمت خودآگاهی از عشق ورزیدن به دیگران سوق می دهد.

زمانی کــه ارزش عشق و محبت را با تمام وجود در می یابیم و نسبت به آن آگاهی پیدا می کنیم، می توانیم دیگران را نیز از این نیروی سرشار، بهره مند سازیم.

تیم وب سایت نیک شو

.

منبع : niksho.com