خواص نارنگی از نگاه طب سنتی


مانند لیمو نوع ترش نیز دارد ولی عمدتا شیرین است.اگر ترش باشد مزاج آن سرد وخشک است ولی معمولا طبع آن سرد و تر بوده گاهی در مواردی که خیلی شیرین باشد مختصری بسمت حرارت می رود که البته در بدن خودش را نشان نمی دهد بنابراین نارنگی هم رطوبت بخش خوبی به بدن است ،غذاییت کمی دارد و در رژیم های لاغری با مزاج گرم خوب است.

مفرح بوده و برای قلب مفید است.حالت خفقان در سینه و تنگی نفس را برطرف می کند از این رو در افراد دچار سرماخوردگی نیز توصیه می شود. نارنگی کم کننده تیزی و شدت ماده صفرا در خون است، بنابراین کسانی که دچار حرارت بدنی حتی در فصول سرد مثل پاییز می شوند یا سوزش گلو یا خارش پوست پیدا می کنندخیلی از نارنگی نفع می برند.

حرارت زائد کبد و معده را کم کرده و گرگرفتگی دوران یائسگی که عمدتا بدلیل خشکی نامحسوس پوست وانسداد منافذ پوستی است را بهبود نسبی می بخشد . در فصل پاییز که معمولا غذاهای با مزاج گرم و مقوی بیشتر مصرف می شوند احتمال بروز حرارت کبد و معده و نیز افزایش صفرا هم زیاد شده لذا مصرف نارنگی و سایر مرکبات به رفع این مشکلات کمک می کنند و تشنگی را فرو می نشانند.

مرکبات و نارنگی عمدتا باعث افزایش ادرارمی شوند لذا برای پاکسازی سیستم کلیوی وکمک به دفع شن ریزه های کوچک مفید است . پرتقال نیز از نظر توضیحات و خواص شبیه نارنگی بوده ولی در کل منافع آن بیشتر از نارنگی می باشد.

در اخر میتوانید اطلاعات بیشتر و نکات آموزنده مربوط به فصل پاییز را در مقاله پاییز در نگاه طب سنتی دنبال کنید .

.

منبع : banookade.ir