خواص و کاربردهای مؤثر اسطوخودوس

خواص و کاربردهای مؤثر اسطوخودوس

با خواص اسطوخودوس آشنایی دارید؟ بعضی ها می گویند این گیاه آسمانی از باغ عدن آمده است که آدم و حوا در آنجا زندگی می کردند ؛ در حالی که دیگران معتقدند که آن را به عنوان عطر بر روی لباس عیسی توسط ویرجین ماری استفاده می شود. با این حال، هرچند این ادعاها بحث انگیز است، اما از نظر علمی اثبات شده است که درست باشد. اسطوخودوس دارای خواص و کاربردهای مؤثر متعددی است.

خواص اسطوخودوس
اسطوخودوس مطمئنا می تواند دیدگاه زیبایی شناختی هر خانه یا باغ را با شکوفه های بسیار بنفش آن افزایش دهد . به غیر از جذب انسانهای عاشق طبیعت ، زنبورها و پروانه ها را نیز به ارمغان می آورد که بیشتر به جذابیت باغ ها افزوده می شود و همچنین گرده افشانی سالم را در اطراف آن تضمین می کند. با این وجود اغلب اوقات نیاز به یک مکان حفاظت شده برای شکوفایی ، همراه با گرما از یک فضای آفتابی است .

اسطوخودوس دارای انواع مختلفی است . این یک درمان معجزه آسا برای سردرد ، بیماری های گوارشی ، خستگی ، درد عضلانی ، تب ، سرفه ، آکنه ، زخم ، استرس ، آسیب شنوایی ، ضعف ، بی خوابی ، اگزما ، گرفتگی عضلانی ، آفتاب سوختگی و بسیاری از مشکلات دیگر است. اجازه دهید جزئیات بیشتری از کاربردهای باورنکردنی این گیاه عجیب و غریب را بیابیم.

اسطوخودوس هنگامی که به حل مشکلات پوستی می رسد ، شگفت انگیز عمل می کند . اثبات شده است که در درمان آکنه ، اگزما و عفونت های قارچی نظیر کرم سلولی موثر است . با کمک آنتی بیوتیک ، ضد باکتری و ضد التهابی ، می تواند به راحتی نقش یک درمان موثر برای سوختگی ها ، پرده ها و سایر مشکلات پوستی را بازی کند . علاوه بر این ، به کاهش درد و آرامش بخشیدن زخم های دیگر را کمک می کند . همچنین در بازسازی و تسکین پوست در حالی که مهار باکتری ها و از این رو ، جلوگیری از عفونت های پوستی ، کمک می کند . به همین دلیل است که تعدادی از کرم ها و تونیک های موجود در بازار امروز ادعا می کنند برای حل مشکلات پوست دارای عناصر اسطوخودوس هستند. جایگزین این کرم های تجاری این است که به سادگی یک کرم ساده را بخرید و چند قطره روغن اسطوخودوس را در آن اضافه کنید و آن را روی پوست بمالید تا تمیزکننده آرام بخش خانگی ایجاد شود.

اسطوخودوس همچنین درد های عضلانی را تحریک می کند . برای این منظور دو روش جایگزین برای استفاده از اسطوخودوس وجود دارد. در مرحله اول ، اسانس اسطوخودوس می تواند به طور مستقیم در طول ماساژ بدن مورد استفاده قرار گیرد . ثانیا ، اسطوخودوس را می توان در حین حمام کردن برای درمان مشکلات گردش خون استفاده کرد . همچنین حمام اسطوخودوس می تواند به بهبود گردش خون و همچنین آرامش عضلات فشار بسزایی کمک کند . بنابراین ، اسطوخودوس می تواند یک حمام ساده را تبدیل به حالت آرام بخش کند . فقط چند اسطوخودوس یا گل یاس که به حمام گرم اضافه شده اند یا چند قطره روغن اسطوخودوس اضافه شده به حمام می تواند بدن خسته را تحریک کند.

اسطوخودوس همچنین در موارد اضطراب یا اختلالات خواب مفید است. این باعث می شود آن به بهترین دوست برای افرادی که تحت فشار ، بی قرار و بی خوابی هستند، تبدیل شود . بوی اسطوخودوس به تنهایی می تواند حس تسکین دهنده را به ارمغان بیاورد ، به همین دلیل شمع های اسطوخودوس و روغن ها به طور معمول مورد استفاده قرار می گیرند. همانطور که قبلا ذکر شد ، اضافه کردن اسطوخودوس به حمام همچنین می تواند آرامش عضلات تنگ و سردرد و درد های بدن را کاهش دهد . یکی دیگر از روش های آسان و طعم دهنده استفاده از اسطوخودوس به عنوان یک عامل تحریک کننده خواب است که آن را در چای اضافه کنید . چای اسطوخودوس اغلب نقش آرام بخش ضد اسپاسم را بازی می کند که نه تنها الگوهای خواب را بهبود می بخشد بلکه همچنین سرفه ، خستگی ، سردرد و مشکلات هضم را درمان می کند. بنابراین ، این یک جایگزین طبیعی موثر برای قرص های خواب آور است که هیچ عوارض جانبی ندارد. ساده ترین راه برای استفاده از اسطوخودوس برای ترویج خواب این است که قبل از رفتن به رختخواب چند قطره روغن آن را روی بالش بگذارید.

اسطوخودوس همچنین به عنوان یک اسپری مقرون به صرفه برای خنثی کردن پروانه ها ، پشه ها و سایر حشرات و همچنین استفاده از استریل کردن و تمیز کردن عمل می کند . چنین آفات از رایحه عطر اسطوخودوس ناراضی هستند و بنابراین از مکان هایی که بوی آن را می گیرند دورمی ماند . از این رو، دسته های حاوی برگ های گل لاوندر یا گل ها در حفظ حشرات بسیار موثر هستند. در مورد تمیز کردن، اسطوخودوس می تواند به راحتی جایگزین پاک کننده های شیمیایی شود. این را می توان با پخش سرکه سفید با برگ های گل یاس و شکوفایی و استفاده از مخلوط برای تمیز کردن مناطق کثیف انجام دهید.

بهترین بخش استفاده از اسطوخودوس در بسیاری از موارد این است که بسیار امن است. این عوارض جانبی ندارد و به سایر مواد شیمیایی واکنش نشان نمی دهد . با این وجود ، به ندرت در چند نفر آلرژی ایجاد می شود ، بنابراین مهم است هنگام استفاده از آن در مقادیر زیاد مراقب باشید. از این رو ، می توان با اطمینان به این نتیجه رسید که اسطوخودوس در واقع گیاه آسمانی است که می تواند ما را به شیوه ای باور نکردنی بهره مند سازد . این باعث می شود که این زیبایی طبیعت ، شفا دهنده ، دکتر و پاک کننده در زندگی روزمره ما کامل شود.

.

منبع : pezeshk.us