۰۰

مشکلات تنفسی

ما در این پست می خواهیم شما را با چند گیاه آشنا کنیم که با استفاده از آن می توانید جان تازه ای به شش های بدنتان دهید. اگر محیط سالمی برای شش هایمان آماده کنیم، تنفسی راحت را در پیش خواهیم داشت. در ادامه به معرفی این ۴ گیاه خواهیم پرداخت.

ارگانو ( پونه کوهی )

کارواکرول و رزمارینیک اسید از ترکیبات موجود در اورگانو است که به منظور کاهش حساسیت و کمک به جریان هوا در راه های وابسته به بینی مفید است. این گیاه یک ضد احتقان طبیعی است که به عنوان افزودنی طعم دهنده به غذا نیز استفاده می شود.

نعناع و روغن نعناع

 منتول موجود در نعناع به تسکین عضلات تنفسی کمک می کند که این امر مشکلات نفس کشیدن را از بین می برد. این گیاه همچنین به عنوان ضد حساسیت عمل کرده و برای از خشکی درآوردن و احتقان مناسب است.

پالموناریا

 این گیاه بوته ای که بومی اروپا و آسیای غربی است دارای خواص آنتی اکسیدانی قوی است. اسیدهای موجود در آن تأثیر فوق العاده ای در حفاظت از شش و کمک به کارکرد صحیح سینه دارند. این گیاه همچنین از خاصیت خلط آوری نیز برخوردار است.

اکالیپتوس

فواید این گیاه از سال های دور در فرهنگ های مختلف مورد استقبال قرار گرفته است. این محبوبیت به دلیل توانایی اکالیپتوس در کاهش ناراحتی نای، باز کردن راه های سینوس و از بین بردن احتقان است. تمامی این ویژگی های به دلیل وجود سنئول، ترکیب شیمیایی کلیدی در اکالیپتوس است که این گیاه را برای تنفس راحت سودمند ساخته است.

.

منبع : 7ganj.org