روشهای درمان خانگی تپش قلب در این مطلب آمده است که به شما کمک می کند تا شما از عارضه غیر طبیعی تپش قلب در زمانهای استراحت پیشگیری کنید.

ضربان قلب در حالت عادی در انسان بزرگسال در حالت استراحت  ۱۰۰ تپش در دقیقه است. تپش قلب به حالتی گفته می شود که در آن ضربان قلب بیشتر بزند. این حالت در زمانهای ورزش و فعالیتهای شدید بیشتر می شود که بسیار طبیعی است ولی چنانچه غیر از این زمانها باشد حالت غیر طبیعی بروز کرده و باید آن را حل و درمان کرد. روش درمان خانگی تپش قلب یکی از روشهای بسیار موثر و مفید است که هیچ عارضه ای نداشته و  همچنین کمک می کند تا این مشکل  به طور کل حل شود. 

درمان خانگی تپش قلب با روشهای عالی و طبیعی

علت تپش قلب گوناگون است که از مهمترین آنها تب، ترس، پر کاری تیروئید، فشار خون بالا، ورزش و اضطراب می باشد. به رغم تمام درمانهای خانگی که صورت می گیرد چنانچه تپش قلب شما به حالت عادی بر نگشت مراجعه به پزشک ضروری می باشد. از مهمترین نشانه های این بیماری قلبی درد در قفسه سینه، غش، لرزش قلب می باشد.

درمان خانگی تپش قلب با راه های طبیعی و موثر -آکادرمان خانگی تپش قلب درمان خانگی درمان خانگی و طب سنتی

ما در ادامه چند نمونه از درمان خانگی تپش قلب را بررسی خواهیک کرد که بتوانید با استفاده از آنها این مشکل و عارضه را حل کنید.

  • مدیتیشن: یکی از عوامل اصلی ضربان قلب بالا استرس است که می تواند باعث ایجاد ضربان قلب در شما شود. استرس باعث بالا رفتن ترشح آدرنالین می شود که اساسا بدن را در حالت آمادگی نگه می دارد. برای همین لازم است که بدن خود  را از استرس تا حد ممکن دور نگه دارید.

 سلامتدرمان آسم

  • فیبر غذایی:  پلاکهای شریانی یکی از عوامل اصلی گرفتگی رگ ها و فشار خون بالا هستند که در طول دراز مدت باعث ایجاد تپش قلب می شوند. فیبر غذایی باعث پاک کردن این پلاکهای شریانی شده و به بهبود جریان خون کمک می کند و قلب می تواند به استراحت در حالت عادی ادامه دهد.
حتما بخوانید:  درمان ریز مو با استفاده از معجزه آب پیاز!

درمان خانگی تپش قلب با راه های طبیعی و موثر -آکادرمان خانگی تپش قلب درمان خانگی درمان خانگی و طب سنتی

  • فلفل کاین: ماده ای  در فلفل وجود دارد به نام کپسایسین که به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کرده و به کاهش التهاب در بدن کمک می کند. این برای سلامت قلب خیلی موثر و به عنوان درمانی برای تپش قلب می باشد.
     سلامتدرمان آسم
  • پرهیز از محرکها: عادت زیاد به محرکهایی از قبیل نیکوتین و کافئین باعث می شوند تا در چرخه طبیعی بدن اختلال ایجاد شود و از این رو باعث بروز تپش قلب می شوند.
  • آب نارگیل: می تواند به طور چشمگیری تپش قلب را کاهش دهد به این صورت که باعث ایجاد تعادل در الکترولیت های بدن می شود.
  • ریشه سنبل االطیب: ریشه سنبل الطییب به عنوان کاهش دهنده و آرامش دهنده در استرس است. و به همین نوبه باعث کاهش ضربان قلب می شود.
  • گل گاو زبان: این گیاه رقیق کننده می باشد. و کاهش دهنده تپش قلب و فشار خون بالا است.

درمان خانگی تپش قلب با راه های طبیعی و موثر -آکادرمان خانگی تپش قلب درمان خانگی درمان خانگی و طب سنتی

  • کندر: صمغی گیاهی است که به صورت اسانس و قطره ای و بخور استفاده می شود. درمانگران طب سنتی معتقدند که کندر باعث بهبود تپش قلب می شود.

گیاهان دارویی دیگری نیز برای درمان وجود دارند از جمله اسطوخودوس، به لیمو، بادرنجبویه، بهار نارنج که می توانند درمانی موثر برای تپش قلب باشند.

 سلامتدرمان آسم

ما به شما آنچه که باید در مورد درمان خانگی تپش قلب بدانید را گفتیم. این روشها موثرترین و مهمترین روشهای درمان طبیعی تپش قلب هستند. نکته ای که  اهمیت دارد این است که تپش قلب در دوران بارداری برای زنان باردار ممکن است خطراتی را برای آنها و جنین ایجاد کند که با درمان خانگی می توانید این خطرات را به حداقل برسانید.

.

منبع : arga.ir