مزایای روغن نارگیل /جوانسازی پوست صورت با روغن نارگیل

مزایای روغن نارگیل /جوانسازی پوست صورت با روغن نارگیل

علاوه بررژیم غذایی سالم و ورزش برای جوانسازی پوست می توانید از یک ماده روغنی بسیار پرفایده نیز استفاده کنید و روند پیری پوست صورت و بدن خود را معکوس کنید.
یکی از روغن های گیاهی بسیار مفید برای سلامت بدن، روغن نارگیل است که می توان از آن در طبخ و پز، تهیه انواع نوشیدنی و شیرینی ها استفاده کرد، اما روغن نارگیل برای جوانسازی پوست و بدن نیز کاربرد دارد.

از جمله مزایای روغن نارگیل برای افراد می توان موارد زیر را نام برد:

تناسب اندام با روغن نارگیل

اگر دچار مشکل سلولیت درپا، شکم یا دست های خود هستید به جای استفاده از کپسول های چربی سوز که برای سلامت بدن بسیار مضراست و حتی می تواند باعث مرگ افراد شود، می توانید از ماساژپوست با روغن نارگیل استفاده کنید.

رازهای زیبایی نهفته در «روغن نارگیل»

به این منظور شب ها قبل از خواب، مقداری روغن نارگیل و عسل را با یکدیگر ترکیب کنید و مناطق دچار سلولیت را به آن آغشته کنید، با تکرار مداوم این کارپس از مدتی سلولیت ها از بین می روند و می توانید به تناسب اندام مورد نظر خود دست پیدا کنید.

جوانسازی پوست صورت با روغن نارگیل

روغن نارگیل دربسیاری از محصولات آرایشی بهداشتی مورد استفاده قرار می گیرد، برای حفظ زیبایی و جلوگیری از بروز چین و چروک، جوش صورت و انواع لکه ها می توانید از ماسک روغن نارگیل استفاده کنید.

به این منظور شب ها قبل از خواب پوست صورت خود را شسته و خشک نمایید وآن را به روغن نارگیل آغشته کنید. نارگیل حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی است و می تواند به ترمیم بافت صورت و نیز بازسازی و جوانسازی آن بپردازد.

درمان واریس پا با نارگیل

رگ های دچار واریس علاوه برایجاد ظاهر نازیبا دربدن می توانند زمینه ساز سکته مغزی و قلبی به دلیل احتمال جدا شدن لخته خونی و حرکت آن در مسیر رگ ها شوند به همین دلیل درمان این عارضه از اهمیت بالایی برخوردار است.

برای درمان رگ های واریسی می توانید از روغن نارگیل استفاده کنید و هرروز موضع دچار عارضه را با روغن نارگیل ماساژ دهید و به تدریج واریس برطرف می شود.

درمان مشکلات ناخن با روغن نارگیل

اگربه خاطر اپیلاسیون انگشتان دست یا کمبود ویتامین کناره ناخن های دست شما ملتهب و دردناک شده می توانید با ماساژ انگشتان دست با روغن نارگیل ظرف چند روز این مشکل را برطرف کنید.

درمان ریزش موی سربا روغن نارگیل

روغن نارگیل یک معجزه طبیعی برای سلامت موها، جلوگیری از ریزش و تحریک رشد مجدد آن ها است. روغن نارگیل را می توانید به عنوان ماسک روی مو نیم الی یک ساعت قبل از استحمام استفاده کرده و سپس آن را با شامپو بشویید. استفاده منظم از این روغن نارگیل باعث پرپشتی و سلامت مو ها می شود.

کرم مرطوب کننده دست و بدن با روغن نارگیل

به جای خریدن کرم های مرطوب کننده گرانقیمت که دارای ترکیبات شیمیایی آلرژی آور هستند می توانید از روغن نارگیل به تنهایی استفاده کنید وآن را پس از استحمام یا شستشوی دست برای رطوبت رسانی به بدن استفاده کنید.

روغن نارگیل علاوه برایجاد رطوبت درپوست، مانع از افتادگی و چین و چروک درآن می شود.خوردن روغن نارگیل به صورت خام، آبمیوه یا مخلوط با شیر برای سلامت بدن و دستگاه گوارش بسیار مفید است ومانع از ابتلا به بسیاری از بیماری ها می شود.

.

منبع :