زمان آغاز ماساژ و مدت انجام آن:
–  ماساژ صورت به وسیله روغن کدو و یا سایر مواد نرم کننده به صورت ۱۰ دقیقه در هنگام شب می تواند نقش بسزایی در پیشگیری از چروکی پوست داشته باشد. ماساژ های شبانه باید به مدت سه هفته متوالی انجام شود تا در رفع التهابات پوست و جریان خون در زیر پوست موثر باشد. 

– ماساژ صورت باید از سن کم و در حدود ۲۵ الی ۲۶ سالگی قبل از آغاز فاز چرکی پوست شروع شود.

– عملکرد صحیح اعضای داخلی بدن و سیستم گوارش در زمینه درمان بسیار نقش دارد.  در صورت نیاز برای پوست درمان مستقیم صورت می گیرد. درصورتی که ماساژ صورت بگیرد، اما عوامل و اعضای داخلی بدن عملکرد مناسبی نداشته باشد نمی توان از پوستی مناسب بهره مند شد.

–  یکی از مهم ترین دلایل خوش رنگی و شفافیت پوست میزان غلظت خون است. هر چه خون غلیظ تر باشد پوست تیره تر خواهد شد. بنابراین پوست این افراد باید از طریق تغذیه درمان شود.

آبگوشت پوست را شفاف می کند:
– غذاهایی از قبیل آبگوشت بسیار در شفافیت پوست موثر است. به افراد توصیه می شود گوشت را با نخود در هم آمیخته و به مقدار اندک سه الی چهار بار در هفته مصرف کنند و با افزودن برنج و زیره می توان از بروز نفخ پس از مصرف آبگوشت جلوگیری نمود.

روغن زیتون دارای طبع گرم و خشک است به همین دلیل و به علت دارا بودن حرارت بالا منجر به خشکی پوست می شود بنابراین تاکید می شود از روغن های که دارای حرارت کمتری هستند مثل، روغن خیار استفاده نمایند. در کودکانی که دچار این عارضه هستند می توان با ماساژ روغن بنفشه در پایه روغن بادام از شدت التهاب آن کاست.

– در زمینه مراقبت های پوستی استفاده از ماسک های تغذیه ای اهمیت بالایی دارد. زرده تخم مرغ در طب سنتی پایه و اساس بیشتر ماسک های پوستی را شامل می شود. در برخی از افراد ماست ترش پایه تهیه نمودن ماسک را شامل می شود که گاهی برای افزایش خاصیت کمی به آن آبلیمو و یا سایر میوه های ترش افزوده می شود. در این راستا توصیه می ‎شود ماسک ها به مدت ۳۰ دقیقه بر روی پوست قرار بگیرد. توت فرنگی به عنوان یک لایه بردار مناسب پوست در طب سنتی مورد استفاده قرار می گیرد.در ادامه با پیشنهاد چند ماسک شفاف کننده پوست به شما و زیبایی پوستتان کمک می کنیم.

چگونه با طب سنتی شفاف سازی پوست را انجام دهیم - آکاچگونه با طب سنتی شفاف سازی پوست را انجام دهیم - آکادرمان آسم

ماسک آرد، نخود، شیر، آبلیمو و زردچوبه:

آرد نخود یکی از محصولاتی است که به روشنایی پوست کمک می کند و شما می توانید به عنوان محصولی بی خطر برای روشن کردن پوست خود از آن استفاده کنید. مقداری آرد نخود را با کمی زردچوبه، مقداری شیر و مقداری آبلیمو مخلوط کنید و آنقدر هم بزنید تا به ماده ای چسبناک تبدیل شود. بعد آن را روی پوست خود بمالید و منتظر شوید تا خشک شود. سپس آن را بشویید.

ماسک موز و عسل:

یک موز کوچک رو له کنین، ۲ قاشق خامه ترش و یک قاشق عسل بهش اضافه کنین، این مواد رو خوب باهم مخلوط کنین و ماسک درست شده رو بر روی صورتتون قرار بدین و بعد از چند دقیقه با آب سرد تازه بشورین.

 ماسک پرتقال و شیر:

پس از این که از خوردن یک پرتقال لذت بردید، پوست های آن را دور نیندازید! آنها را نگه دارید و در آفتاب قرار دهید تا کاملا خشک شوند و سپس آن ها را به پودری نرم تبدیل کنید. بعد مقداری شیر به آن اضافه کنید تا به مایعی چسبناک تبدیل شود. این مایع چسبناک را به قسمت هایی از پوست که دوست دارید درمان شود بمالید و منتظر بمانید تا خشک شود. سپس با آب ولرم پوست خود را بشویید و آن را به صورت ضربه ای با دستمالی خشک نمایید.

ماسک ماست و نشاسته:

این هم ماسک خانگی ساده ای برای روشن کردن پوست است. یک قاشق غذاخوری ماست کم چرب را با یک قاشق چایخوری پودر نشاسته مخلوط کرده سپس آن را به آرامی روی پوست تان بمالید. یک ربع تا ۲۰ دقیقه استراحت کنید و بعد صورت تان را با آب سرد بشویید.

ماسک روغن بادام و پرتقال:

یک زرده تخم مرغ، یک قاشق مربا خوری آب پرتقال و یک قاشق مربا خوری روغن بادام با شیره نارگیل اضافه کرده و به صورت بمالید و پس از بیست دقیقه بشویید. این ماسک برای زیبایی صورت مفید است.

منبع:سایت چاره کار

.

منبع : charekar.com