چگونه با آلوئه ورا آفتاب سوختگی را درمان کنیم

– ژل آلوئه ورا را از فروشگاه ها خریداری نمائید. ژلی را خریداری نموده که میزان آلوئه ورای آن تقریبا ۱۰۰ درصد باشد. بعضی از ژل های سوختگی حاوی مواد افزودنی هستند که جلوی پروسه یخ زدن را میگیرد،لذا همواره به یاد داشته باشید در هنگام خرید ژل آلوئه ورا با خواندن بروشور آن محصولی را انتخاب کنبد که میزان آلوئه وراء آن در بالاتربن میزان باشد.

– درصورتیکه ژل آلوئه ورا پیدا نکردید می توانید خودتان ژل درون برگهای آلوئه ورا را استخراج کنید.
 

چگونه با آلوئه ورا آفتاب سوختگی را درمان کنیم - آکاچگونه با آلوئه ورا آفتاب سوختگی را درمان کنیم - آکادرمان آسم

– برای اینکار شما بایستی چند برگ آلوئه ورا را که حاوی میزان زیادی ژل هستند را خریداری نموده و پس از شستشوی کامل برگها پوسته برگها را جدا نموده و ژل درون آن را خارج نمائید.

– ژل خارج شده را به صورت دستی و یا با ریختن در مخلوط کن کاملا له نمائید.

– محتویات ظرف را در قالب های کوچک یخ به میزان سه چهارم قالب بریزید.درصورتیکه میران ژل آلوئه ورا کم بود میتوانید با اضافه کردن مقدار کمی آب حجم ژل را افزایش دهید.

-قالب ها را در فریزر قرار داده و اجازه دهید تا محتویات آن یخ بزند که بسته به درجه فریزر شما،بین ۳۰ دقیقه تا یک ساعت طول میکشد.در صورتیکه اجازه دهید قالب ها تمام شب در فریزر باقی بمانند نتیجه بهتری خواهید گرفت.

– تکه های یخ زده را از درون قالب ها خارج کنید و در هنگام سوختگی هر قالب را بر روی محل سوختگی و محلی که احساس درد دارید قراد داهید. تکه هی یخ را ا توسط یک حوله نگه داشته تا به هنگام آب شدن از ریختن آنها جلوگیری شود.

منبع: dr-aloevera

.

منبع : charekar.com