در این مطلب با انواع راه های درمان خانگی کمردرد آشنا می شوید. برای این منظور به معرفی مواد غذایی مفید و مضر، همچنین با شایع ترین علل بروز درد در ناحیه کمر هم می پردازیم.

گرفتن عضلات کمر منجر به کمردرد شدن می شود و درد آن نیز به صورت خفیف و یا شدید است. ایجاد درد در ناحیه کمر دلایل مختلفی مثل بلندکردن وسایل سنگین، ایستادن به مدت طولانی، صحیح ننشستن، ضربه خوردن به کمر و… دارد. در ادامه مطلب به راه های درمان خانگی کمردرد می پردازیم.

شایع ترین علل ایجاد کمردرد

کمردرد شدن تجربه دردناکی است که امروزه بیشتر افراد گرفتار آن شده اند. این درد در واقع نشانه بد نشستن و در نتیجه به وجود آمدن اختلال در ستون فقرات است. اغلب داروهای تیلنول و آسپرین برای درمان کمردرد تجویز می شوند. این داروها عوارض جانبی داشته و در مصرف طولانی مدت موجب خونریزی روده شده و یا به کبد آسیب می رسانند. برای درمان کمردرد ابتدا دلیل ایجاد درد را پیدا کرده و بعد آن را رفع کنید.

بیشترین علل ایجاد کمردرد عبارتند از کشش عضلات، عدم فعالیت جسمانی، نشستن نامناسب، پوشیدن کفش نامناسب، کمردرد بارداری، آرتروز، افزایش وزن، استرس و فشار عاطفی، یبوست و خوابیدن روی تشک نامناسب می باشد.

راه های درمان خانگی کمردرد

برای پیشگیری از بروز کمردرد مواد غذایی زیر را در رژیم غذایی خود قرار دهید تا شاهد درمان کمردرد خود باشید.

مواد غذایی فیبردار

 یبوست منجر به کمردرد شده و بر شدت درد نیز می افزاید. بنابراین خوردن سبزیجات و میوه جات که منابع غنی فیبر هستند، برای درمان خانگی کمردرد, موثر و کارآمد می باشند.

نوشیدن آب

اگر آب بدن کم شود، درد کمر افزایش می یابد لذا روزانه بین ۸ تا ۱۲ لیوان آب بنوشید.

راه های درمان خانگی کمردرد سریع و مطمئن -آکادرمان خانگی کمردرد درمان خانگی درمان خانگی و طب سنتی

مواد غذایی حاوی پتاسیم

پتاسیم برای کاهش یافتن التهابات مفاصل بسیار مناسب است. بنابراین مواد غذایی حای پتاسیم مثل سبزیجات با رنگ سبز تیره، موز، آووکادو، لبنیات، و نارگیل را در برنامه غذایی خود قرار دهید.

اسید چرب امگا ۳

مصرف اسیدهای چرب امگا ۳ که بیشتر در ماهی و روغن آن به وفور یافت می شود، تا حد زیادی التهابات مفاصل و دردهای کمر را کاهش می دهد. اگر قادر به تهیه این مواد غذایی نیستید از مکمل های آن ها برای درمان خانگی کمر درد استفاده کنید.

حتما بخوانید:  راه های درمان دیسک کمر با داروهای گیاهی

 سلامتدرمان آسم

مصرف گوشت سفید

انواع گوشت سفید مثل گوشت بوقلمون، مرغ و… را جایگزین گوشت قرمز کنید. بدین ترتیب سلامت استخوان ها و عضلات حفظ و پروتئین مورد نیاز بدن نیز تامین می شود.

زردچوبه

یکی از راه های موثر درمان خانگی کمردرد و رفع التهابات مصرف زردچوبه می باشد. این ادویه حاوی مواد و ترکیبات فعال ضد التهابی و ضد درد می باشد.

آناناس

آناناس حاوی آنزیم های بروملین، پروتئولیتیک و پاپئین می باشد. این آنزیم ها تورم را کاهش داده و خاصیت ضد درد دارند.

راه های درمان خانگی کمردرد سریع و مطمئن -آکادرمان خانگی کمردرد درمان خانگی درمان خانگی و طب سنتی

MSM

MSM یک نوع مکمل ضد التهابی و حاوی مقادیر زیادی از گوگرد می باشد. این مکمل کمک به بهبود اسپاسم و گرفتگی های عضلانی و ساخت غضروف می کند.

منیزیم

منیزیم ماده ای معدنی و آرام بخش است. استرس را کاهش و فشار وارده بر عضلات را کم می کند.

بهترین درمان طبیعی برای کمردرد

کایروپراکتیک یکی از درمان های مکمل و خانگی کمردرد می باشد. در این روش مشکلات اسکلت بدن مخصوصا ستون فقرات با انجام حرکاتی بر روی آن ها برطرف می شود. انجام کایروپراکتیک به صورت منظم تاثیر به سزایی در تسکین دردهای کمر دارد.

روغن های مناسب برای بهبود درد کمر

ماساژ ناحیه کمر با روغن نعناع یکی دیگر از روش های درمان خانگی کمردرد می باشد. ترکیب این روغن با روغن نارگیل منجر به افزایش خواص درمانی می شود. روغن سرو و روغن کندر نیز جریان خون را افزایش و موجب تسکین درد کمر می شود.

 سلامتدرمان آسم

عدم مصرف بعضی از مواد غذایی

برای جلوگیری از کمردرد و یا تسکین دردهای کمر از مصرف مواد غذایی زیر پرهیز کنید زیرا این مورد نیز از موارد درمان خانگی کمردرد می باشد. مواد غذایی زیر التهابات را افزایش و بر شدت درد در ناحیه کمر می افزایند.

.

منبع : arga.ir