تناسب اندام و سلامتی با نوشیدن جوانه گندم
سبزه گندم شامل 70 درصد کلروفیل بوده که داشتن این فایده به تنهایی سبب شده تا این ماده غذایی به غذای عالی و شگفت انگیز تبدیل شود. سبزه گندم غذای کاملی بوده

تناسب اندام و سلامتی با نوشیدن جوانه گندم

روی خط خبرگزاری ها, طب سنتی

سبزه گندم شامل 70 درصد کلروفیل بوده که داشتن این فایده به تنهایی سبب شده تا این ماده غذایی به غذای عالی و شگفت انگیز تبدیل شود.
سبزه گندم غذای کاملی بوده وسرشار از ویتامینهای C، E، K ، و B کمپلکس (شامل B12) است. در بخش مواد معدنی سرشار از کلسیم، کبالت، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، پروتئین، سدیم، سولفور و روی است.این گیاه سحرآمیز لیست طولانی از آمینو اسیدها را در خود جای داده – (حدود 17 آمینو اسید و 80 آنزیم شناخته شده).

برخی از خواص جادویی این نوشیدنی (آب سبزه گندم )عبارتند از:
حاوی پروتئین است. نوشیدنی سبزه گندم،حاوی لیست طولانی از آمینو اسیدها است که آجرهای ساختمان پروتئین را در بدن تشکیل می دهند. طبق گزارشات، این نوشیدنی سبز دارای 50 درصد پروتئین است که این مقدار سه برابر پروتئین موجود در گوشت قرمز است، پس سعی کنید این نوشیدنی فوق العاده را در برنامه روزانه غذایی خود جای دهید.
با سرطان مبارزه می کند. با داشتن مقدار عالی کلروفیل و بتاکاروتن در پیشگیری ومبارزه باسرطان موثر است.ترکیبات متنوع موجود در این گیاه سبز ، عوامل موثر و قوی آنتی اکسیدانی وضد سرطانی هستند. طبق بررسی ها مصرف این نوشیدنی تا 40 درصد خطر پیشرفت سرطان را کاهش می دهد.
ازبروز بیماری آلزایمر پیشگیری میکند.نوشیدن منظم آن به طور قابل توجهی از ابتلای فرد به بیماری آلزایمر و دیگر مشکلات ذهنی پیشگیری میکند.
برای درمان کم خونی بسیار توصیه میشود. این ماده غذایی از آن جا که حاوی مقدار فراوانی آهن است خون ساز بوده و تعداد گلبول های قرمز را نیز افزایش می دهد. با مصرف این نوشیدنی گلبول های قرمز در بدن شما بازسازی شده و فعالیت خود را دوباره از سر می گیرند و اکسیژن تازه را برای سطح بدن فراهم می کنند.
خاصیت ضد التهابی دارد. این نوشیدنی با داشتن خواص قلیایی، برای افرادی که از بیماری های التهابی مانند استئو آرتریت و آرتریت روماتوئید رنج می برند ماده غذایی فوق العاده مطلوبی، محسوب می شود.
حاوی آنتی اکسیدان است.این نوشیدنی حاوی مقدار فراوانی آنتی اکسیدان بوده و آنتی اکسیدان ها با خنثی سازی رادیکال های آزاد فرآیند اکسیداسیون را متوقف می کنند. با مصرف این نوشیدنی سبز از آلاینده های هوا مانند منو اکسید کربن و دود سیگار کم تر آسیب می بینید.
بوی بد دهان و بدن را از بین می برد.این ماده غذایی با سم زدایی سیستم لنفاوی، معده و روده، کمک خوبی برای کاهش و حذف بوی بد دهان و بدن محسوب می شود.
برای کاهش فشارخون بالا مفید است. ترکیبات پروتئینی موجود در کلروفیل با کیفیت بالا، نقش مهم و موثری در کاهش فشارخون بالا ایفا می کنند.
برای تقویت سیستم ایمنی بدن مفید است. مصرف این نوشیدنی کمک خوبی برای تقویت سیستم ایمنی بدن و انرژی زا خواهد بود.
برای پیشگیری از پوسیدگی دندان مفید است.برای پیشگیری از پوسیدگی و تسکین درد دندان و نیز پیشگیری از خونریزی لثه و پیوره مصرف این نوشیدنی توصیه می شود.
موجب تناسب اندام می شود. از آن جا که این نوشیدنی حاوی مواد مغذی، مفید و فراوانی است از ولع در خوردن غذا و پرخوری پیشگیری کرده که به نوبه خود در کاهش وزن مفید است.
آب سبزه گندم برای دیابتی ها بسیار مفید است.این نوشیدنی با قابلیت تنظیم سطح قندخون،ماده غذایی مفیدی برای مبتلایان به دیابت محسوب میشود.
طرز تهیه :بهترین روش دست یافتن به خواص فراوان این ماده غذایی،روش آبگیری آن است. مصرف دو یا سه لیوان در ماه، با این نوشیدنی شفا دهنده ،سلامتی خود را بیمه کنید.برای تهیه این نوشیدنی معجزه گر، گندم را دقیقا مثل سبزه های عید ،درون دستگاه آب میوه گیری ریخته و با نوشیدن آب این معجون، در حفظ سلامتیتان بهره ببرید ..
هشدار:
اگر شما از جمله افرادی هستید که نسبت به خوردن گندم آلرژی دارند مصرف این نوشیدنی را از مقدار کم (یک قاشق غذاخوری در روز) شروع کنید و در صورت بروز آلرژی از مصرف آن خودداری کنید.
منبع-مه شو

.

منبع :

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :