.
.
.
.

جوشانده مفید برای رفع زکام و سرماخوردگی - آکا

پرتال آکاايران سايت خبرگزاری آکا بخش مقالات سلامت قسمت طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی- جوشانده مفید برای رفع زکام و سرماخوردگی
اکالیپتوس برطرف کننده‌ی زکام
اکالیپتوس درختی از تیره موردیها که اصلش از استرالیا است و در آن سرزمین تشکیل جنگل‌های انبوهی می‌دهد و ارتفاع آن به ۱۴۵ متر و محیط تنه آن به ۲۵ متر می‌رسد.

خواص اکالیپتوس ,خواص دارویی اکالیپتوس ,فواید اکالیپتوس ,[categoriy]

خواص اکالیپتوس ,خواص دارویی اکالیپتوس ,فواید اکالیپتوس ,خاصیت اکالیپتوس ,اکالیپتوس در طب سنتی ,فواید درمانی اکالیپتوس ,مضرات اکالیپتوس ,فوائد اکالیپتوس , اکالیپتوس ,طب سنتی ,خواص سبزیجات ,خواص میوه جات , خواص اکالیپتوس در طب سنتی ,فواید اکالیپتوس در طب سنتی,طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی

اکالیپتوس، زکام ویروسی و نه آلرژیک را تسکین می‌دهد. به خاطر این که در یکی از ترکیبات این گیاه ماده‌ای به نام اوکالیپتول وجود دارد که دارای خواص ضدالتهابی و ضدعفونی کنندگی می‌باشد. همچنین اکالیپتوس باعث روان شدن ترشحات می‌شود.

طریقه‌ی مصرف: 50 گرم گیاه اکالیپتوس را داخل یک لیتر آب جوش ریخته و به مدت 10 دقیقه دم کنید. روزانه 2 مرتبه از این جوشانده میل کنید. همچنین می‌توانید با این محلول بخور دهید.

اگر زکام بیش از 2 هفته به طول بینجامد و یا همراه با تب باشد باید به پزشک مراجعه شود. توجه داشته باشید که اکالیپتوس برای کودکان زیر 6 ماه و زنان باردار یا شیرده توصیه نمی‌شود.
اکالیپتوس دارای فواید و اثرات دیگری نیز هست که از آن جمله از بین رفتن قارچهای پوست سر می باشد.

طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی - Salamatnews.com

 

 

 


برچسب ها:
خواص دارویی اکالیپتوس
.
فواید اکالیپتوس
.
خاصیت اکالیپتوس
.
اکالیپتوس در طب سنتی
.
فواید درمانی اکالیپتوس
.
مضرات اکالیپتوس
.
فوائد اکالیپتوس
.
اکالیپتوس
.
طب سنتی
.
خواص سبزیجات
.
خواص میوه جات
.
خواص اکالیپتوس در طب سنتی
.
فواید اکالیپتوس در طب سنتی
.
طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گیاهی
.
.

مروری برگذشته

.
.
.
.
.
.
.