بسیاری از زنان و مردان از بروز جوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی  یا نواحی اطراف آن شکایت دارند. جوش سر سفید در ناحیه تناسلی زنان بسیار شایع بوده و معمولا باعث اضطراب و نگرانی های زیادی در بیماران به خصوص در زنان می گردد.  به ما همراه باشید تا در مورد درمان های خانگی کورک تناسلی صحبت کنیم .

بسیار مهم است که جوش واژینال درمان شود. اگر آنها بدون درمان باقی بمانند، ممکن است گسترش پیدا کنند و باعث عفونت شوند.شما میتوانید به دنبال پزشک خود برای از بین بردن کامل چرک آن و گرفتن آنتی بیوتیکی بروید همچنین می توانید جوش های واژینال را در خانه با روش های درمانی که در متن زیر آورده ایم، درمان کنید.

 

 

در ادامه روشهایی برای درمان کورک تناسلی و جوش واژنی در منزل با روش های گیاهی طب سنتی ارائه میدهیم:

1- عسل و زردچوبه مفید در درمان کورک تناسلی

 زردچوبه طبع گرم دارد. عسل و زردچوبه ضد باکتری و ضد عفونی هستند.هر دو آنها را در مقادیر مساوی نصف قاشق چای خوری باهم مخلوط کنید و سپس در شب بر روی جوش ها قرار دهید. در صبح روز بعد می بینید که جوش ها برافراشته خواهند شد و شروع به تخلیه شدن خواهند کرد.

آن را پاک کنید زمانی که به طور کامل تخلیه شد ، به زودی بهبود می یابند. این درمان بسیار مؤثر است وقتی که جوش سر سفید شد، این درمان را برایش انجام دهید. 

Related image

 

2-درمان کورک تناسلی با شیر، سرکه و زردچوبه

کمی زردچوبه و کمی نمک را مخلوط کنید و آنها را به یک قاشق چای خوری شیر و نصف قاشق چای خوری سرکه اضافه و ترکیب کنید. مخلوط را بر روی جوش بمالید. دو بار در روز از این روش استفاده کنید تا جوش ها برسند و تخلیه شوند.  

3-کمپرس گرم برای درمان کورک تناسلی

کمی آب را بجوشانید. یک تکه پنبه را در آب داغ خیس کنید. آن را فشار دهید و روی جوش بگذارید و به آرامی فشار دهید. اینکار را برای 10 دقیقه تکرار کنید. این کار را 3 تا 4 بار در روز انجام دهید ،تا جوش واژینال درمان شود. 

4-درمان کورک تناسلی با روغن کرچک

چند قطره روغن کرچک را روی جوش بریزید. چند بار در روز انجام دهید. به زودی جوش شروع به تخلیه و بهبودی خواهد رفت. 

Image result for ‫روغن کرچک‬‎

 

5-نقش سیر در درمان کورک تناسلی

سیر در درمان هر نوع جوش مانند جوش واژینال بسیار موثر است. یک سیر را رنده کنید و آن را روی قسمت آسیب دیده بمالید. همچنین سیر زیادی بخورید. می توانید کپسول سیر را نیز مصرف کنید.خواص ضد باکتری و آنتی بیوتیک سیر سریعا واژینال را درمان می کند. 

6-پیاز برای رفع کورک تناسلی

چند تکه پیاز را بردارید و رنده کنید. عصاره اش را بگیرید. یک تکه پنبه را در آبش خیس کنید و آن را روی قسمت آسیب دیده بمالید. اینکار را چند بار در روز انجام دهید. آن را تکرار کنید تا جوش بهبود پیدا کنید. 

کورک دستگاه تناسلی زنان

 

7-خواص خیار برای درمان کورک تناسلی

یک تکه از خیار را بردارید و آن را روی جوش بمالید ؛ خیار یک اثر خنک کنندگی را فراهم می کند و از سوزش، درد و سایر علائم جوش امتناع می کند. 

Image result for ‫-خواص خیار‬‎

8-درمان کورک تناسلی با استفاده از یخ

شما همچنین می توانید یخ را روی جوش بگذارید، تا برخی علائم درد و سایر علائم را از بین ببرید. اما پس از 3 روز از کمپرس داغ استفاده کنید. 

Image result for ‫با استفاده از یخ‬‎

 

9-تاثیرات پودر زنجبیل برای درمان کورک تناسلی

پودر زنجبیل و پودر زردچوبه را با نسبت های مساوی باهم ترکیب کنید. کمی آب اضافه کرده تا خمیر شود و سپس روی جوش بمالید. این کار را روزانه برای تسکین جوش واژن تکرار کنید. 

10-آرد ذرت چگونه کورک تناسلی را درمان می کند؟

واژن خود را تمیز کنید و چندین بار در روز خمیر آرد ذرت را روی جوش ها بمالید با این روش چرک ها بالا می آیند و می ترکند. 

درمان خانگی کورک تناسلی

 

می توانید از هر یک از درمان های خانگی ذکر شده برای درمان جوش استفاده کنید، اما اگر نگران هستید و احساس می کنید شرایط شما خاص و متفاوت است حتما به پزشک خود مراجعه کنید.همچنین در مورد جوش واژینال مکرر، شما نیاز به مراجعه به پزشک دارید، زیرا این نشان دهنده ضعف ایمنی است. 

در آخر روش هایی برای جلوگیری از بروز کورک تناسلی پیشنهاد میدهیم:

برخی اقدامات احتیاطی برای اجتناب از جوش به شرح زیر است: 

  • لباس های تنگ نپوشید.
  • مقدار زیادی میوه و سبزیجات غنی از ویتامین C، ویتامین A و ویتامین B بخورید.
  • مقدار زیاد آب برای جلوگیری رسوب سموم در بدن بنوشید.
  • از دست زدن به جوش ها خودداری کنید و پس از لمس تصادفی جوش هایتان، دست هایتان را بشورید.
  • ماست خانگی مصرف کنید، زیرا سطح Ph محدوده را تنظیم می کند.
  • در زمان شیو و اصلاح ناحیه شکمی و زیر شکم باید به خاطر داشته باشید برای اصلاح باید پوست مرطوب باشد و در جهت رشد مو اصلاح انجام شود.
  • برای اصلاح از یک تیغه استریلیزه استفاده کنید.
  • از خوردن غذاهای چرب و فرآوری شده خودداری کنید.