ما در این مقاله از سایت آکاایران  راه ها و روش های طبیعی و طرز تهیه یک ماسک خانگی و گیاهی را برای از بین بردن سیاهی آرنج، قوزک پا و زانو برای شما ارائه کرده ایم. امیدواریم از مطالعه این مقاله لذت کافی را برده باشید.

روش های از بین بردن تیرگی قوزک پا

جمع شدن سلول های مرده پوست بر روی هم، اصطکاک، قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا عدم تعادل هورمونی در بدن می تواند باعث ایجاد سیاهی و تیرگی آرنج، قوزک پا و سر زانو شود.

تیرگی ناحیه اطراف قوزک پا یا دیگر نواحی بدن، طبیعی است اما گاهی این حالت شدید است و روی زیبایی فرد تأثیر منفی می‌گذارد

دکتر نیلفروش‌زاده  متخصص پوست در این باره می گوید: برخی خانم‌ها سعی می‌کنند با کرم‌های آرایشی تیرگی را بپوشانند که راه حل خوبی نیست چون کرم پاک می‌شود و ظاهر خوبی ندارد. به هر حال تیرگی، نشانه بیماری نیست و تنها دلیل آن، ضخیم شدن پوست آن ناحیه است و برخلاف باور عامه مردم لک نیست.
هر نوع روغن موضعی یا روغنی که گرم و مرطوب باشد مثل روغن کنجد، زیتون، سیاه‌دانه، بادام شیرین، شترمرغ و اگر تیرگی تازه و کم است، حتی روغن‌های ملایم‌تری مثل گل بنفشه، می‌تواند مؤثر باشد.
کرم‌های حاوی روشن‌کننده‌های پوست که عناصری مثل لاکتیک اسید، شیرین‌بیان، عصاره گریپ‌فروت و کوجیک اسید دارد نیز  مفید است.

زردچوبه

Related image

زردچوبه طبیعی ترین روش درمان سلول های مرده پوست زانو و آرنج می باشد، زردچوبه حاوی مقادیر بالای کورکومین است که باعث کاهش تولید بیش از حد ملانین که یکی از عوامل ایجاد سیاهی آرنج و زانوست، آن را درمان می کند.

ماسک زردچوبه و عسل و شیر

Related image

1 قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را با 1 قاشق چای خوری شیر و 1 قاشق چای خوری عسل مخلوط کنید و آن را بر روی نواحی تیره بمالید و خوب ماساژ دهید، بگذارید تا خشک شود و سپس آن را با آب گرم بشویید.