درمان ضعف تخمک گذاری با جوانه گندم
چه میزان از خواص و فواید گندم در درمان بیماریها اطلاع دارید؟ویتامین ای موجود در گندم برای رفع اختلالات قاعدگی و ضعف تخمک گذاری زنان و ضعف جنسی مردان فوق العاد

چه میزان از خواص و فواید گندم در درمان بیماریها اطلاع دارید؟ویتامین ای موجود در گندم برای  رفع اختلالات قاعدگی و ضعف تخمک گذاری زنان و ضعف جنسی مردان  فوق العاده مفید است.

  سید جواد علوی در اظهار داشت: جوانه غلات دارای مواد مغذی و ضروری است که مصرف آن به بدن سود فراوان می رساند.

به گفته وی جوانه غلات سرشار از ویتامین ها و املاح معدنی است که از چروک شدن پوست پیشگیری می کند و غدد جنسی را فعال می سازد و از دیدگاه طب سنتی دارای طبیعت گرم و تر بوده که برای خون سازی بسیار مفید است.

این کارشناس طب سنتی عنوان کرد: جوانه گندم را می توان به صورت های مختلف مصرف کرد، به عنوان مثال می توان آن را چرخ کرد و در تهیه انواع غذای خام استفاده کرد.

علوی افزود: اگر جوانه گندم به اندازه یک سانت رشد کند و سپس آن را خشک کرد و آسیاب شود، آرد جوانه گندم به دست می آید که می توان در تهیه شیرینی ها به کار رود.

وی اضافه کرد: جوانه گندم سرشار از ویتامین E است که برای اختلالات قاعدگی و ضعف تخمک گذاری زنان و ضعف جنسی مردان مفید است و می توان برای دریافت ویتامین ها و مواد معدنی مفید برای بدن جوانه گندم را در رژیم غذایی افراد گنجانده شود.

این کارشناس طب سنتی درباره خواص گندم نیز ادامه داد: گندم بهترین غذا برای افراد معتدل المزاج است که ارزش غذایی بالا دارد و چاق کننده و نیروبخش است، ولی موجب انسداد عروق نیز می شود و برای کسانی که در رگ های بدن، قلب، کبد و معده و … تنگی موجود دارند مضر است.

علوی خاطرنشان کرد: بهترین نان، نانی است که از گندم سالم تهیه شده باشد و به خوبی ورز پیدا کرده و پف مناسبی داشته باشد تا به راحتی در معده هضم شود؛ نانی که سبوس آن به کلی گرفته شده باشد به راحتی از معده عبور می کند و موجب انسداد کبدی و سنگ کلیه می شود.

 

منبع : hidoctor.ir

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :