خواص بهار نارنج
خواص بهار نارنج,شکوفه های بهار نارنج,فوائد بهار نارنج,بهار نارنج در طب سنتی,خاصیت بهار نارنج,خواص دارویی بهار نارنج,فواید دارویی بهار نارنج,خواص درمانی بهار نار

 آکاایران :  جاده های مازندران در بهار و به خصوص اردیبهشت مطبوع به رایحه بهارنارنج است و حتما شما هم تجربه رایحه دل انگیز شکوفه های بهارنارنج را داشته اید ، درخت نارنج به دلیل شکوفه های معطر خود در مازندران با مراسم عرق گیری همراه است و حتی برای آن جشنوراه ملی برگزار می کنند ، به دلیل بوی خوش و معطر این شکوفه ها از آنها استفاده بسیاری در عطرسازی ، نوشیدنی ها ، عرقیجات و به خصوص مربا نیز می شود و حتی اثرات درمانی و خواص فوق العاده برای آن ذکر شده است ما در این قسمت از سایت سلامت آکاایران میخواهیم برای شما درباره خواص بهار نارنج صحبت کنیم تا بیشتر با این درخت آشنا شوید.

 
 

بهار نارنج

اگر این روزها به شهرهای شمالی کشورمان سفر کنید، حتماً از عطر گل های بهار نارنج سرمست خواهید شد.

مناطق رویش یا کشت آن در مناطق شمالی و جنوبی ایران است.

بهار نارنج همان شکوفه درخت نارنج است که در فصل بهار درخت را زینت داده، در پاییز و زمستان، جای خود را به میوه نارنج می دهد. این گل اگرچه در پخت مربا مورد استفاده قرار می گیرد، ولی کاربرد اصلی آن به همان صورت گل خشک و به خصوص عرق در طب گیاهی است.

به نقل از آکاایران : برای مصرف دارویی، شکوفه های بهار نارنج را صبح زود که به حالت غنچه ی نشکفته است، می چینند و سپس در محلی تاریک سریع خشک می کنند تا تغییر رنگ ندهند.

اثرات درمانی:

* مهم ترین خاصیت دارویی بهار نارنج تأثیر آن روی سیستم عصبی بدن است. بهار نارنج آرامش بخش و ضدهیجانات دستگاه عصبی است و سردردهای عصبی و میگرنی را کاهش می دهد.

* بهارنارنج در تقویت معده بسیار مؤثر است و تپش نامنظم قلب، تشویش و اضطراب را از بین می برد.

* برای کنترل تشنج ها و حمله قلبی هم بهار نارنج را توصیه می کنند.

* اگر مشکل کم خوابی یا بی خوابی دارید، حتماً پیش از خواب، مقداری عرق بهار نارنج یا چای آن را بنوشید.

* اشتها آور و ضد سرفه است.

خواص بهار نارنج , فوائد بهار نارنج , بهار نارنج در طب سنتی

خواص بهار نارنج

* برای درست کردن چای بهار نارنج، کافی است، 10گرم از گل بهار نارنج را در دو لیوان آب جوش به مدت 20دقیقه بجوشانید. سپس آن را صاف کرده و همراه با یک قاشق سوپ خوری عسل میل کنید.

با خوردن این چای، خواب خوش و آرامی خواهید داشت.

 
منبع: روزنامه همشهری

 

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :