درمان تبخال با نسخه های خانگی و طبیعی، تبخال، تب خال، علت تبخال، درمان تبخال، پیشگیری از تبخال
درمان تبخال,تبخال دهان,تبخال تناسلی زنان,تبخال,تبخال بینی,تبخال روی لب,تبخال چیست,تبخال درمان,تبخال تناسلی,تبخال چشمی,تبخال واژن,طب سنتی و گیاهان دارویی-داروی گ

 در این پست از سایت آکاایران برای شما اطلاعاتی درباره روش درمان تبخال را آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

تبخال یکی از آن بیماری هایی هست که کما بیش حداقل یک بار با آن مواجه شده اید ، این بیماری یک بیماری ویروسی که معمولا با دانه ی قرمز رنگی شناخته میشود که معمولا در ناحیه لب یا لثه و بعضی مواقع در زبان ظاهر میشود ، این بیماری به دلایل متعددی ظاهر میشود و هنوز دلیل خاصی که با رعایات آن از آین بیماری جلوگیری کنیم ارائه نشده است ، سایت سلامت آکاایران در این مقاله تعدادی از راه حل ها برای درمان این بیماری را خدمت شما ارائه میدهد که امیدواریم موثر واقع شود ، امیدواریم که این مطلب مورد توجه شوما واقع شود :

 در میان شیوه​های طبیعی درمان تبخال ، روشهایی وجود دارد که می​تواند علاوه بر تسکین درد روند درمان تبخال را تسریع کند و هیچ عارضه ای هم نداشته باشد.


به نقل از آکاایران : لابد می دانید که تبخال بیماری​ شایعی ناشی  از ابتلا به عفونت ویروسی از خانواده هرپس سیمپلکس است و خودش را  با برجستگی​هایی قرمز رنگ یا تاول​هایی کوچک در ناحیه لب، لثه​، بینی و زبان نشان می دهد. این ضایعه پوستی که گاهی با علائمی مانند سوزش و خارش همراه است به دلایل مختلف از قبیل  استرس، هیجان و یا مصرف بی​رویه بعضی از خوراکی​ها و موادغذایی در بدن به وجود می​آید. افرادی که ابتلا به تبخال​های دهانی را تجربه کرده​اند حتما می​دانند که در طب مدرن درمانی برای این بیماری وجود ندارد و متخصصان تنها با تجویز داروهای ضدویروسی مانند  آسیکلوویر به تسریع بهبودتبخال کمک می​کنند و البته گاهی همین دارو، باعث ایجاد حساسیت در پوست می شود. در حالی که در میان شیوه​های طبیعی درمان تبخال ، روشهایی وجود دارد که می​تواند علاوه بر تسکین درد روند درمان تبخال را تسریع کند و هیچ عارضه ای هم نداشته باشد. توصیه ما به شما این است که اگر این شیوه​های طبیعی را برای درمان تبخال انتخاب می​کنید پیش از هر چیز با متخصص طب سنتی مشورت کنید.


درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

تبخال


«جعفری» معجزه می کند

در شرایطی که تبخال در ناحیه دهان، لب و لثه به وجود می آید درمان آن ساده تر و راحت تر از زمانی است که ویروس ناحیه تناسلی را به خود درگیر می کند. یکی از روش های درمان تبخال دهانی شست وشوی محل تبخال با عصاره یا جوشانده ریشه گیاه جعفری است. شست وشوی محل تبخال با این عصاره که یکی از طبیعی ترین داروهای ضدویروس هرپس است، موجب تسکین درد و افزایش سرعت درمان می شود. علاوه بر این افرادی که با جوشانده به دست آمده از ریشه جعفری محل تبخال و اطراف آن را شست وشو دهند از انتقال بیماری به بخش های دیگر لب، لثه و زبان پیشگیری می کنند.
 

درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

درمان تبخال


تسکین درد و التهاب با برگ زیتون

درمانگران طب سنتی چین و هند بر این باورند که استفاده از مرهم برگ زیتون می تواند تاثیر زیادی در کاهش التهاب و درد ناشی از ابتلا به تبخال داشته باشد. از آنجا که برگ زیتون خاصیت ضدالتهابی و ضدویروسی دارد می تواند بهترین داروی طبیعی برای درمان بیماری های پوستی ویروسی مانند تبخال باشد. امروزه نیز محققان از همین خاصیت برگ زیتون برای تهیه پماد ضدتبخال استفاده می کنند که علاوه بر جنبه های درمانی می تواند به پیشگیری از ابتلا به این بیماری نیز کمک کند. علاوه بر این عصاره زیتون موجود در محصولات درمانی و بهداشتی مثل پماد، صابون یا کرم با کنترل رادیکال های آزاد می تواند ابتلا به بسیاری از بیماری های پوستی را کنترل کند و حتی برای درمان سوزش و التهاب نیش حشرات مفید باشد.

روغن گل راعی ضدخارش

بروز تبخال در بدن همواره با سوزش و خارش شدید همراه است. به گونه ای که بیمار را کلافه کرده و او را وادار به تحریک، خارش و لمس ناحیه تبخال می کند. در حالی که این کار نه تنها تسکینی برای درد بیمار محسوب نمی شود بلکه موجب انتقال ویروس تبخال به سایر قسمت های لب، لثه و حتی اندام های دیگر می شود. متخصصان طب سنتی برای برطرف شدن مشکل خارش موضع تبخال در طول مدت درمان استفاده از روغن گل راعی را به صورت استعمال خارجی توصیه می کنند. برای این منظور پنبه ای را به روغن یا اسانس بدون افزودنی با گل راعی آغشته کرده و محل تبخال را به روغن آغشته کنید.

پیشگیری از پیشرفت تبخال با چای

استفاده از روغن تهیه شده از چای طبیعی تاثیر زیادی در پیشگیری از انتقال بیماری تبخال به سایر قسمت های عضو درگیر دارد. به توصیه درمانگران طب چینی برای این منظور روغن چای را توسط گوش پاک کن روی تبخال بزنید و این کار را چند بار در طول روز تکرار کنید. البته پیش از استفاده از روغن چای باید از سلامت بودن روغن، خالص بودن و اصل بودن آن و همین طور از افزودنی های درون آن مطمئن باشید. فراموش نکنید که مصرف هرگونه افزودنی معطر به روغن های طبیعی می تواند از خاصیت درمانی آنها بکاهد و حتی موجب افزایش و توسعه تبخال شود.
 

درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

درمان تبخال

 

معجون سیب و عسل را امتحان کنید

در میان برخی درمانگران شیوه های طبیعی استفاده از معجون سیب و عسل می تواند تاثیر زیادی در بهبود تبخال های دهانی داشته باشد. برای تهیه این معجون کافی است سیب پوست کنده و رنده شده را با یک قاشق عسل مخلوط کنید و این مرهم را یک بار در روز با آرامش میل کنید. مصرف این معجون به مدت 3 تا 4 روز می تواند تاثیر زیادی در بهبود تبخال های دهانی داشته باشد.
 

درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

درمان تبخال با دارو  گیاهی


خاصیت ضدویروسی گل همیشه بهار

مرهم گل همیشه بهار از دیگر مواد طبیعی و گیاهی برای درمان تبخال به ویژه تبخال هایی است که روی لثه و لب دیده می شود. قرار دادن این مرهم روی تبخال علاوه بر آنکه به کنترل و از بین رفتن ویروس ها کمک می کند، موجب تسریع روند درمان تبخال و از بین رفتن ویروس می شود. افرادی که از جوشانده، مرهم گل همیشه بهار یا داروهای صنعتی تهیه شده از این گیاه برای درمان بیماری خود استفاده می کنند علاوه بر تسریع روند درمان به کاهش میزان خارش و سوزش موضع تبخال نیز کمک می کنند.

تا تبخال دارید کدام غذاها ممنوع است؟

برای درمان تبخال بهتر است در طول دوره درمان از خوردن غذاها و خوراکی هایی مثل انواع شکلات، کاکائو، آجیل، گندم، عدس، بادام زمینی، انواع سس، غذاهای حاضری و سرخ کردنی، کره بادام زمینی و جو پرهیز کنید. مصرف این مواد موجب تحریک بیماری تبخال شده و به طول درمان آن می افزاید. این مواد از آن جهت که موجب افزایش حساسیت و تحریک پذیری تبخال می شوند، بهتر است در طول مدت درمان و تا مدتی پس از بهبودی بیماری توسط بیمار مصرف نشود.
 

درمان تبخال,تبخال تناسلی,تبخال

بیماری تبخال


فورا به پزشک مراجعه کنید، اگر ...

اگرچه ابتلا به تبخال به ویژه تبخال های دهانی از جمله بیماری های نگران کننده و خطرناک نیست اما سهل انگاری در درمان این بیماری می تواند عوارض جبران نشدنی به همراه داشته باشد.

اگر تبخال روی بینی و در نواحی نزدیک به چشم بروز کرده، باید فورا برای درمان آن به پزشک مراجعه کرد و از هرگونه خوددرمانی پرهیز کرد زیرا یکی از شایع ترین اختلال های ناشی از عفونت های چشمی ناشی از تبخال یا ویروس هرپس، اختلال در بینایی است.

در شرایطی که تبخال بزرگ، قرمزرنگ و دارای کانون های عفونی و چرکی است باید برای درمان سریع تر به پزشک مراجعه کرد.

در شرایطی که ابتلا به تبخال با افزایش حرارت بدن و تب و لرز همراه بود باید از پزشک مشورت گرفت تا احتمال ابتلا به بیماری های دیگر نیز بررسی شود. شاید بروز تبخال علامتی برای ابتلا به بیماری ای دیگر باشد.

در صورتی که درون تبخال به جای رطوبت و ترشحات معمول تبخال سطحی چروک خورده داشت و علائمی مانند سردرد و دردهای عضلانی نیز با تبخال همراه بود در این شرایط نیز باید به پزشک مراجعه کرد و روند بیماری را بررسی کرد.

افرادی که در ناحیه تناسلی دچار تبخال یا ضایعات پوستی شبیه آنچه با نام تبخال های دهانی است، می شوند نیز باید فورا به پزشک مراجعه کنند تا احتمال ابتلا به تبخال تناسلی را بررسی کنند.

4هشدار مهم

هرگز تبخال هایی که در اطراف چشم ایجاد شده را نخارانید یا آنها را دستکاری نکنید.

در دوران ابتلا به تبخال مصرف مایعات خنک، بستنی و عرق های گیاهی با طبع خنک را جدی بگیرید.

در روز اول و دوم شروع بیماری محل بروز  ضایعه پوستی را با یک تکه یخ کمپرس کنید.

برای گذاشتن دارو، روغن یا مرهم های گیاهی روی تبخال حتما از گوش پاک کن استفاده کنید و در صورتی که دست شما با آن تماس داشت برای پیشگیری از انتقال به  دیگر افراد خانواده در طول روز چندین بار دست هایتان را بشویید.

چگونه از تبخال پیشگیری کنیم؟

چگونه از تبخال پیشگیری کنیم؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
گباهان دارویی برای درمان تبخال درمان تبخال با طب سنتی,درمان سریع تبخال,پیشگیریث از تبخال,تبخال,درمان تبخال,داروی تبخال,داروی گیاهی برای درمان تبخال
راه حلی برای درمان تبخال

راه حلی برای درمان تبخال

زمان مطالعه : 1 دقیقه
تبخال یک بیماری ویروسی است,تبخال ابتدا به صورت تاول و رنگ روشن بر روی پوست ظاهر شده و زخم هایی در اطراف ضایعه ایجاد می شود که معمولا این بیماری لب ها
درمان آفت و تبخال با طب سنتی

درمان آفت و تبخال با طب سنتی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
گیاهان دارویی برای تبخال علت تبخال درمان دارویی تبخال,درمان آفت دهان,درمان آفت با داروهای گیاهی,درمان آفت,تبخال,درمان تبخال,درمان تبخال با داروهای گیاهی
پیشگیری و درمان تبخال با طب سنتی و داروهای گیاهی

پیشگیری و درمان تبخال با طب سنتی و داروهای گیاهی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
اگر شما هم زیاد تبخال می زنید بهتر است به جای استفاده از قرص های شیمیایی برای درمان تبخال از داروهای گیاهی و طب سنتی استفاده کنید زمانی تبخال به
روش های موثر درمان تبخال لب و علل ایجاد تبخال

روش های موثر درمان تبخال لب و علل ایجاد تبخال

زمان مطالعه : 1 دقیقه
روش های موثر در درمان تبخال طبیعی بوده و استفاده از ضمادهای گیاهی و پرهیزات غذایی در دوره ی بیماری به سرعت بهبودی کمک شایانی می کند. به علت سرایت راحت ویروس تبخال درصورت ابتلا به آن رعایت بهداشت نباید
 علت تبخال لب تا درمان آن

علت تبخال لب تا درمان آن

زمان مطالعه : 1 دقیقه
علت تبخال در لب,علت زدن تبخال در لب,درمان تبخال در لب,علت تبخال لب در بارداری,علت تبخال لب در کودکان,علت تبخال لب در طب سنتی,علت تبخال لب,علت تبخال در لب چیست,علت بروز تبخال در لب,علت تبخال لب در دورا
درمان های خانگی برای تبخال با خمیردندان، الکل و نمک

درمان های خانگی برای تبخال با خمیردندان، الکل و نمک

زمان مطالعه : 1 دقیقه
بسیاری از مردم تبخال را با جراحت دور لب یا زخم اشتباه می گیرند. تبخال ها به خاطر ویروس هرپس سیمپلکس در دوران طفولیت به وجود می آید. زمانی که کودک یا بزرگسال،
پیشگیری از تبخال با روش سنتی

پیشگیری از تبخال با روش سنتی

زمان مطالعه : 1 دقیقه
درمانگران طب سنتی ایران برای پیشگیری از انتقال ویروس تبخال به بخش های دیگر دهان و به منظور پیشگیری از انتقال آن به دیگر اعضای خانواده مصرف موضعی روغن چای را به
چند درمان خانگی برای تبخال

چند درمان خانگی برای تبخال

زمان مطالعه : 1 دقیقه
تبخال،درمان تبخال،علت تبخال،تبخال درمان،روش درمان تبخال,درمان سریع تبخال،داروی تبخال،تبخال چیست،راههای درمان تبخال،رفع تبخال،درمان خانگی تبخال،راه درمان تبخال،درمان فوری تبخال لب,درمان سریع تبخال لب
برای تبخال چه چیزی خوب است | برای تبخال چه باید کرد

برای تبخال چه چیزی خوب است | برای تبخال چه باید کرد

زمان مطالعه : 1 دقیقه
برای تبخال چی خوبه,برای تبخال چه چیزی خوب است,برای تبخال چی بزنیم,برای تبخال چه پمادی خوب است,برای اینکه تبخال نزنیم چه کنیم,برای تبخال چی استفاده کنیم,برای تبخال چه خوب است,برای تبخال چه باید کرد,برا
30 نسخه گیاهی فوق العاده برای درمان تبخال

30 نسخه گیاهی فوق العاده برای درمان تبخال

زمان مطالعه : 1 دقیقه
تبخال تناسلی,تبخال,تبخال بینی,تبخال تناسلي,تبخال لب,تبخال تناسلی چیست,تبخال تناسلی زنان,تبخال در بارداری,تبخال چیست,تبخال چشمی,درمان تبخال صورت,درمان تبخال بینی,درمان تبخال در طب سنتی,درمان تبخال تناس
صفحه 1 از 1
منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :