معرفی رژیم لاغری و زیبایی مخصوص چینی ها و ژاپنی‌ها
چه کسی گفته است که راز لاغری ژاپنی ها فقط نوشیدن چای سبز است؟ این مقاله از آکاایران شما را از فوت و فن های لاغری به سبک ژاپنی ها مطلع می‌کند؛ با ما همراه باشید.

چرا زنان ژاپنی خوش اندام و جوان می‌مانند؟ - چطور

آکاایران: ژاپنی ها مردمانی که به تناسب اندام و سلامتی در جهان شهرت دارند برای لاغر ماندن و داشتن بدنی سالم چه رازهایی قدیمی را می دانند که در طول قرن ها آن را رعایت می کنند؟ امید به زندگی در زنان ژاپنی به اندازه ای طولانی است که اغلب تا سن 90 سالگی و یا بیشتر عمر می کنند. برای دانستن راز سلامتی و زیبایی و البته لاغری زنان ژاپنی در ادامه این مقاله از مجموعه مقالات آکا با ما همراه باشید.

فوت و فن‌های لاغری به سبک ژاپنی‌ها

 

اصول تغذیه ای که مردمان ژاپن را به یکی از لاغرترین مردمان جهان تبدیل کرده است

به هیچ عنوان تصور نکنید که ژاپنی های لاغر با تناسب اندام بی نقص همه برنامه ی ورزشی سنگین و رژیم غذایی عجیبی دارند بلکه آنها در نهایت سادگی سالم زندگی می کنند و همین اولین و آخرین علت لاغری ژاپنی هاست پس با باور داشتن این اصول به ظاهر ساده و پیروی از انها هر کدام از ما میتوانیم تناسب اندام داشته باشیم درست مثل ژاپنی ها.

ژاپنی‌ها ماهی ‌و چای سبز می‌خورند

۱۰ درصد کل ماهی‌های دنیا را ژاپنی‌ها مصرف می‌کنند و غذای سنتی آن‌ها ماهی کباب شده، یک کاسه برنج، سبزیجات پخته، سوپ، چای سبز و میوه‌های خرد شده است.

وعده صبحانه خاص دارند

صبحانه ژاپنی :: سیبوتا

مهمترین و مفصل ترین وعده غذایی ژاپنی‌ها صبحانه است و صبحانه آن‌ها معمولا از مواد غذایی مثل چای سبز، برنج بخارپز، سوپ، پنیر سویا، پیازچه، جلبک دریایی، املت یا یک تکه ماهی تشکیل شده است؛ این همه مواد مغذی و سبزیجات تازه آن‌ها را شاداب، جوان و لاغر نگه داشته است.

لاغری با ورزش کردن مداوم

برای ژاپنی‌ها و به خصوص خانم‌های آسیایی یا حتی اروپایی ورزش کردن روزانه مثل هوا، آب و غذا یک اصل بسیار مهم است؛ مثلا دختران ژاپنی به انجام دادن ورزش‌هایی مانند دوچرخه سواری، پیاده روی و کوهنوردی علاقه دارند و تقریبا این ورزش‌ها جزء برنامه روزانه آن‌ها است.

فوت و فن‌های لاغری

به نظر ما هم لاغر شدن و مهم تر از آن لاغر ماندن یک راز بزرگ است که فوت و فن‌های خاص خودش را دارد؛ فوت و فن‌های لاغری چیست؟ اصلا یک رژیم لاغری مناسب چه ویژگی‌هایی دارد؟

۱. در مصرف کربوهیدرات دقت کنید.

۲.مواد غذایی واقعی و طبیعی بخورید.

۳. فقط زمانی غذا بخورید که گرسنه هستید.

۴. از خوردن میوه‌های پر قند پرهیز کنید.

۵. نوشیدنی‌های صنعتی و الکلی نخورید.

۶. خواب و حتی استرس خود را مدیریت کنید.

۷. از ویتامین‌ها، مکمل‌ها و مواد معدنی طبیعی استفاده کنید.

۸. ورزش کنید.

۹. هورمون‌های بدن مثل هورمون تیروئید و استرس را چک کنید.

۱۰. در طول روز میان وعده بخورید.

۱۱. همیشه صبحانه بخورید.

۱۲. نوشیدن آب را در طول روز فراموش نکنید.

با این رژیم ژاپنی ها نه پیر می شوند و نه چاق

بهترین رژیم غذایی برای لاغر شدن 

بگذارید این گونه بگوییم که در یک رژیم غذایی کامل معمولا ۵ گروه از مواد غذایی مغذی و پر ویتامین وجود دارد: میوه و سبزی، حبوبات و غلات کامل، آجیل‌ها، پروتئین‌های بدون چربی و لبنیات.

اگر به فکر لاغر شدن در مدت کوتاه هستید، بهتر است بدانید که استفاده از این روش نه فقط شما را لاغر نمی‌کند بلکه باعث می‌شود که در مدت کوتاه شما به همان وزن سابق خود بازگردید.

رژیم غذایی حجمی بگیرید

یکی از این بهترین رژیم ‌های غذایی در خصوص لاغری که ارزش غذایی خوب خود را نیز حفظ کرده است، رژیم غذایی حجمی است؛ این رژیم غذایی به وسیله باربارا رولز، استاد تغذیه دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، طراحی شده است و روی دریافت غذاها با انرژی کم، مانند شیر کم چرب، حبوبات، میوه‌های غیر نشاسته‌ای و سبزیجات متمرکز است و مصرف غذاهای پر انرژی را به حداقل می‌رساند.

این رژیم غذایی برای دوره‌های طولانی مدت لاغری جواب می‌دهد البته در کنار آن حتما باید به صورت روزانه ورزش هم بکنید.

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :