زمان مناسب برای نوشیدن چای

زمان مناسب برای نوشیدن چای

سیمرغ

 چای نوشیدنی محبوب ایرانیان است که فوایدی برای بدن دارد، اما نباید در مصرف آن نیز زیاده روی شود، در ادامه چند نکته در مورد چای از دیدگاه طب سنتی بیان می شود

چای سیاه و چای سبز

علیرضا یارقلی متخصص طب ایرانی اظهار داشت: چای سبز از اثرات آنتی اکسیدانی بسیار خوبی برخوردار است اما طبق دستور طب ایرانی این نوشیدنی سودازا بوده و مصرف زیاد و طولانی مدت آن توصیه نمی شود.
وی با اشاره به خواص چای سیاه توضیح داد: چای سیاه نیز نوشیدنی مفیدی است اما باید توجه کنید که در آن از رنگ مصنوعی و طعم دهنده های مصنوعی استفاده نشده باشد.
هنگام مصرف چای سیاه باید چای به صورت کمرنگ میل شود، همچنین بهتر است از یک ساعت قبل از غذا و تا یک ساعت پس از صرف غذا از مصرف چای پرهیز کنیم. مصرف چای کمرنگ مفید بوده اما به دلیل اینکه مزاج آن گرم و خشک است، مصرف زیاد آن باعث سودازایی بدن خواهد شد.

زمان مناسب برای نوشیدن چایزمان مناسب برای نوشیدن چای

به طور مثال فردی که به بیماری MS مبتلا است از لحاظ طب سنتی بدن وی مزاج سرد و مرطوب دارد که برخی از افراد برای گرم کردن بدن وی داروهای گرم و خشک درجه سه و چهار تجویز می کنند که این داروها شاید در طی روزهای اول تأثیر خوبی دارا باشند اما با گذشت زمان بیماری فرد تشدید خواهد شد.
همچنین توجه داشتید باشید که برخی با تبلیغ چا ی های لاغری به دنبال گمراه کردن افراد هستند که در این زمینه نیز اگر از داروهای گیاهی درجه سه و چهار در اینگونه چای ها استفاده شده باشد بهتر است قبل از مصرف با پزشک متخصص مشورت کنید.

.

منبع : seemorgh.com