علل نازک شدن پوست چیست؟
استفاده از ترکیبات حاوی کورتون و رژیم های سخت لاغری از علل نازک شدن پوست هستند، درمان نازک شدن پوست صورت و بدن، عوارض و مضرات کرم های لایه بردار

علل نازک شدن پوست چیست؟

  • فیسبوک
  • توییتر
  • گوگل
  • پینترست
  • تلگرام

استفاده از ترکیبات حاوی کورتون و رژیم های سخت لاغری از علل نازک شدن پوست هستند.

علل نازک شدن پوست چیست؟

علل نازک شدن پوست

برخی از افراد، به خصوص خانم ها، از نازک و حساس شدن پوست صورت خود شکایت دارند و می گویند که پوست نازک آن ها در برابر اشعه آفتاب، تحریک پذیر است و به سرعت، لک می شود.

دکتر پژمان مباشر، متخصص پوست و مو درباره علت نازک شدن پوست می گوید: «معمولا نازک شدن پوست بدن، خودبه خود ایجاد نمی شود. یکی از شایع ترین علل نازک شدن پوست، استفاده مکرر از ترکیبات موضعی حاوی کورتون است. در این موارد باید مصرف داروی موضعی قطع شود و از داروهای ترمیم کننده حاوی زینک یا روی، استفاده گردد».
وی تأکید می کند که چرب کردن پوست با مواد نرم کننده و استفاده از صابون های مخصوص پوست های آسیب دیده و خشک هم می تواند به رفع این مشکل کمک کند.

عضو مرکز تحقیقات پوست و سلول های بنیادی دانشگاه علوم پزشکی تهران، اشاره ای هم به تأثیر تغذیه بر نازک شدن پوست داشت: «مصرف مکمل های خوراکی ویتامینی مخصوص پوست، تحت نظر پزشک متخصص نیز می تواند در درمان سریع تر نازکی پوست، کمک کننده باشد. یکی دیگر از علت های نازک شدن پوست هم ممکن است رژیم های غذایی سخت برای لاغری باشد که در این مورد هم مشورت با متخصص پوست و تغذیه جهت رفع مشکل کمبود مواد مغذی در بدن، لازم است».

مباشر در نهایت خاطرنشان کرد که از دیگر علت های نازک شدن پوست می توان به استفاده مکرر از کرم های لایه بردار اشاره کرد که در این مورد هم قطع مصرف کرم و استفاده از کرم های ترمیم کننده پوست و نرم کننده ها ضروری است. «برای پیشگیری از نازک و حساس شدن پوست بدن و صورت، باید دور استفاده خودسرانه از کرم ها و محلول های لایه بردار را خط بکشید»./ سلامانه

.

منبع :

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :