ژاپنی ها چرا اینقدر برنج می خورند؟
تغذیه ی ژاپنی ها,اصول تغذیه ژاپنی ها,تغذیه ژاپنی ها,برنج ژاپنی فروش,برنج ژاپنی طرز تهیه,برنج ژاپنی,برنج ژاپنی چیست,برنج ژاپنی خرید,برنج ژاپنی ها,برنج ژاپني,کیک

چرا ژاپنی ها حتی با مصرف برنج هم چاق نمی شوند؟

دلایل اصلی خوردن برنج ژاپنی ها

در زمان های خیلی دور مردم ژاپن علاقه به خوردن برنج نداشتند اما کم کم سنت خوردن برنج بین آن ها رواج پیدا کرد تا جایی که امروز به شدت به این ماده غذایی اهمیت می دهند و آن را یکی از وعده های اصلی خود می دانند.

در این قسمت از بهداشت و سلامت آکاایران قصد داریم چند علت را به شما معرفی کنیم که برنج را به یک ماده اصلی در وعده غذای ژاپنی ها تبدیل کرده است و طرز فکر پشت آن را مورد بررسی قرار دهیم.

1. بهبود عملکرد سیستم عصبی

اگر به طور منظم برنج بخورید، سیستم عصبی شما از مزایای زیادی بهره مند می شود. سیستم عصبی بدن نیاز به ویتامین های مختلف دارد تا سالم بماند. انواع مختلفی از ویتامین های B داخل برنج وجود دارد که به تنظیم فرایند های بیولوژیکی کمک می کند.

چرا ژاپنی ها با وجود مصرف برنج، چاق نمی شوند؟ | بهداشت نیوز

2. کاهش وزن

برنج چربی و سدیم کمی دارد و میزان فیبر آن بالاست و می تواند یک رژیم غذایی مناسب مخصوص کاهش وزن باشد البته افرادی که برنج قهوه ای می خورند، کمتر به اضافه وزن دچار می شوند.

3. افزایش سطح انرژی

اگر به دنبال راهی برای افزایش انرژی مخصوصاً قبل از ورزش هستید، برنج یکی از سالم ترین انرژی دهنده ها است. بدن ما به کربوهیدرات نیاز دارد تا بتواند آن

را به انرژی تبدیل کند. برنج کربوهیدرات های سالمی دارد که حس خستگی را از ما دور می کند.

4. بهبود گوارش

محتوای فیبر بالا در برنج به کاهش یبوست و تنظیم سیستم گوارشی کمک می کند زیرا مواد طبیعی دارد که بدن شما را پاک سازی می کند و سموم را از طریق دستگاه گوارش و کلیه ها بیرون می دهد.

سلامت و تناسب اندام با رژیم غذایی سنتی ژاپنی ها

5. سلامت قلب

خوردن برنج به طور منظم به عنوان یک ماده طبیعی و خوشمزه باعث افزایش سلامت قلب می شود. برنج یک ماده طبیعی است که عامل بهبود وضعیت های خونی و کاهش خطرات مثل بیماری ها و حملات و سکته های قلبی است. برنج حاوی فلاونوئید است که می تواند با بیماری های قلبی مبارزه کند.

6. تعادل قند خون

افرادی که از قند خون بالا رنج می برند، می توانند برنج را راهی خوب برای مبارزه با بیماری ها بدانند. برنج قهوه ای 3 برابر فیبر و پروتئین بیشتری نسبت به برنج های معمولی دارد. به همین دلیل ژاپنی ها هم بیشتر ترجیح می دهند از برنج قهوه ای استفاده کنند تا از طریق آن قند خون خود را متعادل کنند.

7. جوان ماندن

خانم های ژاپنی از برنج برای جوان نگه داشتن پوست خود استفاده می کنند. آن ها بر این عقیده هستند که مصرف برنج به طور منظم به جوان نگه داشتن شان کمک می کند. برنج حاوی آنتی اکسیدان هایی است که پوست را از آسیب دیدگی و رادیکال های آزاد حفظ کرده و چین و چروک ایجاد شده را بهبود می بخشد.

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :