آلزایمر، پیشگیری از آلزایمر، درمان آلزایمر، زوال عقل
آلزایمر,درمان آلزایمر,پیشگیری از آلزایمر,عوارض آلزایمر,ابتلاء به آلزایمر,بیماری آلزایمر,جلوگیری از آلزایمر,آلزایمر در جوانی,آلزایمر ملی,آکاایران,آلزایمر گل سرخ,

آلزایمر بیماری که خیلی ها فکر میکنند تنها دلیل آن کهنسالی است، در صورتی که این فکر اشتباه است، در این بخش از سایت آکاایران شما را با بیماری آلزایمر، دلایل آن، علائم ابتلا به آلزایمر و راه های درمان این بیماری آشنا میکنیم، با ما همراه باشید.

بیماری آلزایمر

آلزایمر چیست؟

بیماری آلزایمر یک بیماری تحلیل برنده و پیش رونده سیستم عصبی مرکزی انسان است که باعث زوال قوای عقلانی می شود.

منشاء این بیماری دقیقا معلوم نیست و علاجی هم برای آن فعلاً در دسترس نیست.

تغییرات متعددی در مغز بیمار رخ می دهد که باعث کوچک شدن مغز و نیز از بین رفتن سلول های مغزی می شود و به جای آنها اشکال خاصی به نام "پلاکهای پیری" در مغز به وجود می آید.

علامت دیگر بیماری وجود کلافه های ظریف مارپیچی شکل در سلول های مغزی است، که در نهایت سلول های سالم را از بین می برد.

علل بیماری آلزایمر چه چیزهایی هستند؟

بیماری آلزایمر به علت تغییراتی که در مغز بروز می کند، اتفاق می افتد. این تغییرات عبارتند از پایین آمدن سطح انتقال دهنده های عصبی یا پیام رسان های شیمیایی که به مغز کمک می کنند تا درست کار کند. اینکه چه چیزی باعث این کاهش می شود هنوز به صورت روشن مشخص نیست.

خطر ابتلا به آلزایمر با بالا رفتن سن افزایش می یابد اما این به آن معنا نیست که تمام افراد به آلزایمر مبتلا می شوند. 35 نفر از هر 100 نفر افراد بالای 85 سال از نوعی از زوال عقل رنج می برند. این به آن معناست که 65 نفر از هر 100 نفر با این مشکل مواجه نمی شوند. بروز زوال عقل در سنین پایین تر از 60 سال نادر است.

داشتن یک خویشاوند مبتلا به آلزایمر می تواند خطر ابتلای شما به این بیماری را افزایش دهد اما بسیاری از افراد مبتلا، هیچ گونه سابقه خانوادگی ندارند.

در زیر با 9تا از اصلی ترین عوامل خطر در ابتلا با آلزایمر آشنا شده و به شما خواهیم گفت که چگونه برای سالم ماندن می توانید به خود کمک کنید:
 
چاقی، به خصوص در میانسالی 
خطرش چیست؟ اینکه چاقی برای سلامت کلی شما مضر است، نیازی به تاکید دوباره نمی آید. اما در رابطه با مراقبت از حافظه، چاقی نشانگر بالا بودن میزان قند و غذاهای فرآوری شده در رژیم غذایی شما به نسبت مثلاً رژیم غذایی ای نظیر غذاهای مدیترانه ای است که می تواند تا 50 درصد خطر ابتلا به آلزایمر را کم کند. همچنین چاقی می تواند نشانی از یک زندگی بی تحرک باشد، و این در حالی است که حتی افراد بالای هفتاد سال نیز چنانچه تحرک کافی داشته باشند، ناحیۀ حافظه در مغزشان همچنان رشد می کند. همچنین ممکن است موارد مضر دیگری نیز در ارتباط با چاقی وجود داشته باشد، که هنوز متخصصان به آنها پی نبرده باشند.
 
چه باید کرد؟ خودتان را به وزن سالم برسانید و وزنتان را حفظ کنید؛ به همین راحتی. ضمن اینکه زیر وزن مناسب بودن هم هیچ فایده ای برایتان ندارد، و بهتر است که آن در هر سنی که هست، خود را به وزن نرمال آن سن برساند.
 
سستی و نحیفی 
خطرش چیست؟ از سوی دیگر، نخوردن مواد مغذی به میزان کافی و کمبود شدید وزن نیز یکی از عوامل خطر در ابتلا به آلزایمر است؛ هر چند که پژوهشگران چرایی آن را نمی دانند. ممکن است که آلزایمر و نحیف شدن از یک علت مشترک ناشی شوند؛ شاید نحیف شدن یکی از علائم جسمی آلزایمر باشد که پیش از آن که مشکلات مربوط به حافظه آشکار شوند، خود را نشان می دهد.
 
چه باید کرد؟ اگر نحیف شدن یکی از علائم آلزایمر باشد، تنها با سالم غذا خوردن و به اندازۀ کافی ورزش کردن نمی شود از آن اجتناب کرد (هر چند که انجام این کارها در هر صورت خوب است). اگر فردی به این خاطر فراموش می کند غذا بخورد یا به شکل مناسب نمی تواند از خود مراقبت کند، نحیف شده باشد، احتمالاً زوال عقل او تا حدودی پیشرفت داشته است.
 
بیماری سرخرگ کاروتید 
خطرش چیست؟ وقتی که پلاک در داخل سرخرگهای کاروتید که در اطراف گردن شما هستند رسوب می کند، خون سخت تر به مغز می رسد. بدیهی است که محدود شدن جریان خون به هر نقطه از بدن مشکل زا است، اما مشکل در رگهای کاروتید می تواند به معنای مرگ سلولهای حیاتی مغز باشد.
 
چه باید کرد؟ در موارد جدی، پزشک باید با انجام اقدامات لازم، رگهای کاروتید مسدود شده را باز کند. در موارد دیگر، داروهای ضدلختگی خون می تواند موانع را باز کند و از سکته جلوگیری کند. اما اساساً با در پیش گرفتن عادات سالم در بسیاری موارد می توان از بروز بیماری پیشگیری کرد، عاداتی نظیر: تغذیۀ سالم و مغذی، حفظ کلسترول و فشار خون در محدودۀ سالم، ورزش کردن و کنار گذشتن سیگار.
 
آلزایمر,درمان آلزایمر,پیشگیری از آلزایمر

بیماری آلزایمر


 
فشار خون بالا 
خطرش چیست؟ همچون بیماری سرخرگهای کاروتید، فشار خون بالا نیز می تواند به رگهای خونی آسیب رسانده و جریان خون به مغز را تحت تاثیر قرار دهد.
 
چه باید کرد؟ فشار خون خود را کنترل کنید. تعداد بسیاری از مردم به فشار خون بالا مبتلا هستند، اما تنها درصد کمی از آنها برای کنترل فشار خون خود تلاش می کنند. توصیه می شود که فشار خون را کمتر از 14 روی 9 نگاه دارید.
 
تحصیلات پایین
خطرش چیست؟ مغز مثل عضله می ماند. اگر از آن استفاده نکنید، آن را از دست خواهید داد. اما برخلاف بازو که هر وقت اراده کنید دوباره با تمرین می توانید تقویتش کنید، اگر بخشی از قدرت مغزتان را از دست دهید، ممکن است هرگز آن را دوباره به دست نیاورید. آموختن ارتباطات جدید در مغز ایجاد می کند و کسب دانش تازه آن ارتباطات را حفظ می کند. اگر از مغزتان استفاده نکنید، در برابر استهلاکی که با افزایش سن برای مغز روی می دهد، آسیب پذیرتر خواهید بود.
 
چه باید کرد؟ تحصیلات و آموزش یکی از عوامل خطر آلزایمر است که فرد بیشترین اختیار را نسبت به آن دارد. و البته هر قدر تحصیلات و یادگیری بیشتری داشته باشید، خطر ابتلایتان به آلزایمر کمتر می شود. لازم نیست حتماً بروید و در دانشگاه ثبت نام کنید. ثبت نام در کلاس رقص، آموختن گیتار یا حداقل یادگیر یک زبان تازه، به همان میزان موثر است.
 
افسردگی 
خطرش چیست؟ اگرچه چند تحقیق تاکنون میان افسردگی و افزایش خطر ابتلا به زوال عقل ارتباط پیدا کرده اند، اما مشخص نیست که در مغز فرد افسرده چه اتفاقی می افتد که چنین رابطه ای رقم خورده است. ممکن است دلیل این موضوع این باشد که گوشه گیری و انزوای اجتماعی که بعضاً با افسردگی دیده می شود، باعث می شود که مغز به اندازۀ کافی به چالش کشیده نشود. یا حتی ممکن است که تغییراتی که به خاطر آلزایمر در مغز رخ می دهند، خود در واقع عامل ایجاد علائم افسردگی باشند.
 
چه باید کرد؟ همه چیز به مدیریت عوارض افسردگی بازمی گردد؛ حال به هر روشی که شده از قبیل درمان، دارو، تغییر در سبک زندگی یا ترکیبی از این تکنیکها. فرد مبتلا به افسردگی باید هدفش این باشد که بتواند از راه اجتماعی یا جسمی فعالتر باشد. اگر دربارۀ صحبت کردن راجع به نگرانی های احساسی و ذهنیتان مردد هستید، به عنوان گامی در مسیر حفظ سلامتی کلی مغزتان به آن نگاه کنید.
 
میزان بالای هوموسیستئین 
خطرش چیست؟
هوموسیستئین، آمینواسیدی است که در جریان فرآیند شکستن پروتئین ایجاد می شود. میزان بالای این ماده معمولاً در افرادی مشاهده می شود که گوشت قرمز زیاد مصرف می کنند و ظاهراً با التهاب مرتبط است. التهاب به نوبۀ خود شما را در برابر افول شناختی کاهش می دهد.
 
چه باید کرد؟ سعی کنید روزهایی را به عنوان روزهای بدون گوشت در هفته تعیین کنید. خوردن سبزیجات، میوه ها و حبوبات می تواند به کاهش میزان هوسیستئین در شما کمک کند.
 
آلزایمر,درمان آلزایمر,پیشگیری از آلزایمر

درمان آلزایمر

 
دیابت 
خطرش چیست؟ در کمترین حالت، دیابت باعث تغییر در رگهای خونی و جریان خون در بدن می شود که متعاقباً به تغییر جریان خون به مغز دامن می زند. اما تحقیقات تازه نشان می دهد که شاید آلزایمر ناشی از مقاوت در برابر انسولین در سلولهای مغز، یا اصطلاحاً دیابت نوع 3، باشد که ابتلا به آن منجر به رسوب پروتئین های سمی و مرگ سلولهای مغزی می شود.
 
چه باید کرد؟ سعی کنید همیشه میزان قند خون خود را کنترل کنید و در صورت ابتلا به دیابت با پشتکار و دقت از خود مراقبت کنید تا از عوارض آن در امان باشید.
 
سیگار کشیدن 
خطرش چیست؟ علاوه به ضررهای بیشمار سیگار، مصرف توتون به حافظۀ شما آسیب می زند: آسیبی که سیگار کشیدن به رگهای خونی می زند می تواند باعث افزایش بیش از حد پلاک خون و تغییر جریان خون شود که می تواند جریان خون را به مغز محدود کند.

چه باید کرد؟ اگر هنوز این عادت را کنار نگذاشته اید، آلزایمر را نیز به فهرست بلند دلایل ترک سیگار اضافه کنید. هرگز برای ترک سیگار دیر نیست.

علائم بیماری

در اکثر موارد ، بیماری آلزایمر در اشخاص مسن و در فاصله زمانی 8 تا 20 سال به تدریج رشد می کند. قربانی این بیماری ، ابتدا افت حافظه پیدا می کند و اغلب گم شدن حتی در خانه خود بیمار نیز پیش می آید. به مرور زمان ، بیمار جهت یابی خود را به شدت از دست می دهد، اشخاص و حتی اعضای خانواده خود را نمی شناسد، هیجانهای کودکانه نشان می دهد و از عهده نظافت خود و لباس پوشیدن بر نمی آید.

10 راهکار موثر برای پیشگیری از آلزایمر

1- خوردن قهوه. تحقیقات زیادی که در اروپا انجام شده نشان داده اند که مصرف روزانه ی 3 تا 5 فنجان قهوه ، در سنین میانسالی می تواند احتمال بروز الزایمر را در سالمندی تا 65 درصد کاهش دهد.
گری ارنداش محقق دانشگاه فلوریدای جنوبی معتقد است نوشیدن قهوه باعش کاهش کم حافظگی آمیلویید در حیوانات می شود. به همین دلیل توصیه می کند قهوه بنوشید مگر اینکه پزشکتان مصرف آن را برای شما ممنوع کرده باشد.

2- نخ زدن دندان
سلامت داندانها و لثه های شما شاخص خوبی برای پیش بینی امکان کاهش حافظه در سالهای آتی است.
پژوهش دانشگاه کالیفرنیای جنوبی مشخص شده که بیماری های دهان و ذندان قیل از 35 سالگی احتمال ابتلا به از دست دادن حافظه را 4 برابر افزایش می دهد.
تحقیقات دیگری نشان داده اند که افراد مسن تری که مشکلات دندان و لثه دارند در آزمایش حافظه و هوش امتیاز کمتری کسب می کنند. متخصصین معتقدند که التهابات ناشی از بیماری های دهان و دندان به مغز سرایت می کنند.

3- جستجو در اینترنت
گری اسمایل از دانشگاه یو سی ال ای می گوید جستجو در اینترنت بیشتر از خواندن یک کتاب، مغز مسن شما را به تحرک وادارمی کند.او در اینمورد به نتایح به دست آمده از ام ار آی استناد می کند.
نکته شگفت انگیزاین است که کاربران تازه کار 55 تا 70 ساله اینترنت تنها پس از یک هفته استفاده از اینترنت به مدت 1 ساعت در روز ، کلید فعال کردن منطقه یادگیری و حافظه را روشن می کنند.

4- پرورش سلول های جدید مغزی
دانشمندان عادت دارند بگویند چنین چیزی غیر ممکن است.امروزه اعتقاد بر این است که هزاران سلول مغزی به طور روزانه به وجود می آیند.کلک این است که ما بتوانیم این سلولها را زنده نگه داریم.برای اینکار باید چه کنیم ورزش هوازی مثل یک پیاده روی 30 دقیقه ای روزانه شاد و سرحال؛ تقویت عضلات، خوردن سالمون و سایر ماهی های چرب، و جلوگیری از چاق شدن، استرس های مزمن و محرومیت از خواب ، کمبود ویتامین ب و مصرف زیاد الکل

5- نوشیدن آب سیب
آب سیب می تواند ساخته شدن ماه شیمیایی حافظه به نام استیل کولین را تحریک کند.دکتر لوکاس شی از دانشگاه ماساچوست می گوید این دقیقا همان کاری است که داروهای تجویزشده برای این بیماری انجام می دهند.او زمانی که دریافت موشهای پیری که به آنها آب سیب داده می شد حافظه و یادگیری بهتری نسبت به موشهایی دارند که به آنها آب داده می شد، تعجب کرد.
مقدار توصیه شده 16 اونس آب سیب در روز یا مصرف روزانه 2 یا 3 سیب است.

6- محافظت از سر در برابر ضربات
ضربه های وارده به سر در سنین پایین ،حتی اگر شدید نباشند می تواند درسالهای آینده موجب کاهش حافظه شوند. بازیکنان حرفه ای فوتبال 19 بار بیشتر در معرض بیماری های مرتبط با حافظه هستند.آلزایمر در سالمندانی که سابقه آسیب به سر داشته اند چهار برابر شایعتر است.(دانشگاه کلمبیا)
حوادث ناشی از سقوط شانس ابتلا به کاهش حافظه را در سالمندان طی پنج سال بعد از آن دو برابر می کند. بنابر این کمربند ایمنی را ببندید ، کلاه ایمنی بر سر بگذارید محل زندگی خود را از نظر سقوط، ایمن کنید و خطر را به جان نخرید.

7- مدیتیشن
اسکن های مغزی نشان داده است که افرادی که به طور مرتب مدیتیشن می کنند زمانی که پیرتر می شوند علائم اولیه آلزایمر مانند کوچک شدن مغز یا زوال آن را کمتر نشان می دهند.اندرو نیو برگ از دانشگاه داروسازی دانشکاه پنسیلوانیا می گوید انجام روزانه 12 دقیقه یوگا برای مدت 2 ماه باعث بهبود گردش خون و عملکرد ذهنی در سالمندانی می شود که دچار نقصان ذهنی هستند.

8- مصرف ویتامین D
بررسی انجام شده توسط دانشگاه انگلیسی اکستر هشدار داده است که کمبود شدید ویتامین دی ؛ خطر ابتلای سالمندان آمریکایی به اختلالات حافظه را تا 394 درصد افزایش می دهد .ومتخصصان می گویند اغلب آمریکایی ها کمبود ویتامین دی دارند.توصیه متخصصین مصزف روزانه ی 800 تا 2000 واحد بین المللی ویتامین دی 3 در روز است.

9- غنی سازی مغزی
این کار را ذخیره ی حافظه می گویند. ذخیره خوب از تجربیات زندگی، آ موزش هایی که می بینیم، ازدواج، ارتباطات اجتماعی، شغل محرک ذهن، مهارتهای زبانی، داشتن هدف در زندگی، فعالیت بدنی و سرگرمی های لذت بخش فکری به مغز شما کمک می کند تا پلاک ها و تناگل ها را بهتر تحمل کند . دکتر دیوید بنت پزشک عمومی دانشگاه راش شیکاگو می گوید اگر ذخیره حافظه خوبی داشته باشید می توانید حتی در صورت داشتن زمینه های مشخص اختلال ذهنی هیچ نشانه ای از اختلال حواس نداشته باشید.

10- دوری از عفونت ها
اخیرا شواهد عجیبی دال بر ارتباط نزدیک زخم های تبخالی، زخم های معده، بیماری های لنفی، ذات الریه وآنفولانزا باآلزایمر کشف شده است.دکتر روت ایتزاکی استاد دانشگاه منچستر در انگلستان ویروس تبخال را مسئول 60 درصد از موارد آلزایمر می داند.
نظریه این است که ، عفونت ها ماشه تشکیل آملویید های بتا هستند که سلول های مغزی را می کشند و با اینکه این نطزیه هنوز ثابت نشده اما هیچ دلیلی برای پرهیز از عفونت ها و استفاده از واکسنها،آنتی بیوتیک ها و انتی ویروی های مناسب وجود ندارد.

پیشگیری و درمان بیماران آلزایمر با کپسول گل سرخ در اصفهان

آلزایمر,درمان آلزایمر,پیشگیری از آلزایمر

بیماری آلزایمر

آیا گل سرخ همان گل رز است؟

منظور از گل سرخ همان گل محمدی است و با گل رز فرق دارد، البته پژوهش ما روی گل سرخ محمدی کاشان بوده است، و ممکن است گل سرخ تبریز هم همین اثرات را داشته باشد ولی مطمئن نیستیم.

گل سرخ یا غنچه باز نشده گل سرخ باید در سایه خشک شود اما اینکه چگونه به هنگام خرید متوجه این موضوع شویم از طریق رنگ قرمز مایل به بنفش آن قابل تشخیص است و اگر گل سرخ رنگ پریده باشد، نشانه آن است که در آفتاب خشک شده است.
تمام گل از جمله مادگی سرشاراز ویتامین C  و پرچم ها و کاسبرگ های آن باید پودر شوند.

مقدار مصرف به اندازه یک قاشق چایخوری در هر ۸ ساعت است و باید همرا با غذا میل شود و البته این را هم اضافه کنم که مکانسیم اثر گل سرخ این است که مواد زاید تجمع یافته در بافت عصبی (بتا آمیلویید) را پالایش کرده و مغز را از خطر اختلال عملکرد و در نهایت مرگ و میر سلولی نجات می دهد، و حتی موجب تکثیر سلول های جدید عصبی در مغز می شود.
 
آیا مصرف گل سرخ تنها برای بیماران آلزایمری اثر درمانی دارد؟
 
این پژوهش فقط بر روی موارد جدید بیماری که هنوز هیچگونه داروی شیمیایی دریافت نکرده اند، انجام می گیرد، تا بتوانیم تاثیر درمانی را به عصاره گل سرخ نسبت دهیم، البته گروه های شاهد و دارونما نیز داشته ایم.

لذا اینگونه بیماران به طور سرپائی، با تجویز کپسول عصاره گل سرخ که اختصاصا و فقط برای اجرای این پروژه کارآزمائی بالینی بطور محدود در دانشکده داروسازی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ساخته شده است، تحت درمان قرار گرفته اند.

لازم به ذکر است که فعلا همکاران روانپزشک یک دوره ۷ ماهه درمانی را برای این بیماران درنظر گرفته اند که تاکنون ۴ ماه آن با موفقیت طی شده است.

فاز بالینی این طرح تحقیقاتی به همت بعضی ازهمکاران گروه روانپزشکی در درمانگاه های روانپزشکی سالمندان وابسته به دانشکده پزشکی اصفهان، از ابتدای سال جاری شروع شده است.
 
مصرف پودر گل سرخ برای بیماران آلزایمر پیشرفته نیز توصیه می شود؟

بیماران آلزایمر که بیماری آنها پیشرفته کرده است و دارو مصرف می کنند نیز پودر گل سرخ را به همان صورت هشت ساعت یکبار به مقدار یک قاشق چایخوری مصرف کنند موجب تخفیف درعلایم بیماری آنها خواهد شد نه اینکه بیماری آنها کاملا درمان شود.

این دوره سه هفته درمانی، که در مصاحبه قبلی آمده بود برای فراموشی سالمندی است و در تجربه ما، موارد متعددی که برای این مشکل با ما تماس گرفته اند و از کلافگیِ فراموشی شکایت داشتند با توصیه به استفاده از پودر گل سرخ و مصرف آن  پس از سه هفته احساس رضایت کردند و مشکل فراموشی آنها رفع شد.

البته اینگونه افراد برای جلوگیری ازعود فراموشی باید به درمان بطورمستمر ادامه دهند. بیماران آلزایمری که دارو مصرف می کنند لازم نیست داروی خود را قطع  کنند بلکه در کنار مصرف این داروها، از پودر گل سرخ نیز می توانند استفاده کنند.
 
با توجه به اینکه بیماری الزایمر یک بیماری خاموشی است توصیه شما به این افراد چیست؟

پودر گل سرخ به دلیل اثر پیشگیری کننده که دارد توصیه می شود که تمام افراد اعم از سالم و بیمار مصرف کنند زیراکه گل سرخ یک داروی گیاهی است که بیش از هزار سال در طب سنتی بدون هیچ گونه عارضه مهم جانبی مورد استفاده قرار گرفته است و مردم  تجربه خوبی در استفاده از آن به عنوان یک ادویه رایج و بدون عارضه، دارند، ما اکنون آن را برای پیشگیری و معالجه بیماری آلزایمر معرفی کرده ایم که تا کنون درمان قاطعی نداشته است.

اکنون این بیماری سلامت حدود ۱۰ درصد سنین بین ۶۵ تا ۷۵ سالگی و ۲۰ درصد سنین بین ۷۵ تا ۸۵ سالگی را در جمعیت کشور تهدید می کند، و در چند ساله اخیر میانگین سن ابتلا به آن کاهش پیدا کرده است .

عقل و منطق حکم می کند، در مقابل این تهدید بزرگ، در استفاده از این داروی گیاهی که تاثیر صد درصدی خود را بر آلزایمر حیوانی به اثبات رسانده و در ده ها مورد تجربه های شخصی تاثیر درمانی خوبی بر فراموشی سالمندی داشته است، زمان را از دست ندهیم و منتظر اعلام نتایج پایان کارآزمایی بالینی که ممکن است حداقل تا یک  سال دیگر به طول انجامد، ننشینیم.

برخلاف سایر بیماری ها که معمولا همان اول با علایمی مثل درد و تب خودش را نشان می دهد، آلزایمر اصطلاحا با چراغ خاموش می آید، به طوری که اولین علایم و اختلال آشکار در رفتار، نشانه شروع تحلیل قشرمغز از حدود ۱۰ سال پیش است و لذا مساله پیشگیری برای این بیماری اهمیت فوق العاده دارد.
 
عوارض مصرف پودر گل سرخ؟

گل سرخ هیچ گونه عارضه یا اثرات جانبی ندارد ولی ممکن است لینت مزاج دهد که این امر مطلوبی است چراکه معمولا افراد مسن دچارعارضه یبوست هستند و آلزایمرعمدتا افراد مسن را دچارمی کند.

با توجه به اینکه یبوست عارضه است که خود یک علت العلل برای برخی دیگر از امراض گوارشی محسوب می شود، پس این اثر لینت دهندگی گل سرخ از این نظر هم به بیماران آلزیمری کمک می کند.

از این اثر گل سرخ، مردم تجربه تاریخی در سلامت دستگاه گوارش دارند. این نکته نیز جالب است که گل سرخ اگر چه خاصیت لینت دهندگی مزاج را دارد ولی اگر با مصرف مقدار بیشتر، ممکن است بجای اسهال، یبوست ایجاد کند. به هرحال اگر اثر لینت دهندگی تبدیل به بروز اسهال شد می توان آنرا به همراه پودر نعناع استفاده کرد.
 
آیا مصرف گل سرخ به غیر از اثر بهبود و درمان آلزایمر تاثیرات دیگری هم دارد؟

این دارو، حایز سایر اثرات مثبت درمانی مثل تاثیر درمانی بر بیماری افسردگی وهمچنین دارای اثر تقویت کنندگی قدرت جنسی نیز هست و این اثرات قبلا شناخته ومعرفی شده بوده اند.
 
داروی ممورال . رابطه آن با گل سرخ؟

مورال همان ترکیب کندر و زنجبیل است، و این هر دو ماده، اثر مفید و موثری روی تقویت حافظه دارند ولی با مکانیسم متفاوت با گل سرخ، بگونه ای نمیتوانند جایگزین همدیگر شوند ولی اگر باهم استفاده شوند، مسلما اثرات همدیگر را تقویت می کنند.
ما در این پژوهش ها از احادیث پیامبر اکرم (ص) و ائمه اطهار (ع) الهام گرفته ایم و از آن جمله این حدیث امام صادق(ع) که فرموده اند: «هیچ بند ه ای خوش بو نباشد، مگر آن که عقلش افزون گردد». لذا استفاده روزانه از عطرهای مطمئن و اصیل ترجیحا عطر گل سرخ محمدی برای تقویت حافظه و پیشگیری از ابتلا به آلزایمر، موثر خواهد بود.

آلزایمر درکمین سالمندان چاق

آلزایمر درکمین سالمندان چاق

زمان مطالعه : 1 دقیقه
زوال عقل, آلزایمر درکمین سالمندان چاق,آلزایمر ,علائم آلزایمر ,درمان آلزایمر ,نشانه های آلزایمر ,عوارض آلزایمر ,طول درمان آلزایمر ,آلزایمر چیست ,پیشگیری از آلزایمر ,آلزایمر مزمن ,درمان آلزایمر با طب سن
ویتامین B  پادزهری در برابر آلزایمر

ویتامین B پادزهری در برابر آلزایمر

زمان مطالعه : 1 دقیقه
زوال عقل, ویتامین B ,جلوگیری ازآلزایمر,آلزایمر ,علائم آلزایمر ,درمان آلزایمر ,نشانه های آلزایمر ,عوارض آلزایمر ,طول درمان آلزایمر ,آلزایمر چیست ,پیشگیری از آلزایمر ,آلزایمر مزمن ,درمان آلزایمر با طب س
ویتامینی که از آلزایمر پیشگیری می کند

ویتامینی که از آلزایمر پیشگیری می کند

زمان مطالعه : 1 دقیقه
زوال عقل, ویتامینی که از آلزایمر پیشگیری می کند ,جلوگیری ازآلزایمر,آلزایمر ,علائم آلزایمر ,درمان آلزایمر ,نشانه های آلزایمر ,عوارض آلزایمر ,طول درمان آلزایمر ,آلزایمر چیست ,پیشگیری از آلزایمر ,آلزایمر
5 روش برای پیشگیری از ابتلاء به آلزایمر

5 روش برای پیشگیری از ابتلاء به آلزایمر

زمان مطالعه : 1 دقیقه
زوال عقل, سم بوتاکس برای درمان آلزایمر,آلزایمر ,علائم آلزایمر ,درمان آلزایمر ,نشانه های آلزایمر ,عوارض آلزایمر ,طول درمان آلزایمر ,آلزایمر چیست ,پیشگیری از آلزایمر ,آلزایمر مزمن ,درمان آلزایمر با طب س
خطر ابتلا به آلزایمر در زنان بیشتر از مردان است

خطر ابتلا به آلزایمر در زنان بیشتر از مردان است

زمان مطالعه : 1 دقیقه
زوال عقل, دخانیات، بخوانید ,جلوگیری ازآلزایمر,آلزایمر ,علائم آلزایمر ,درمان آلزایمر ,نشانه های آلزایمر ,عوارض آلزایمر ,طول درمان آلزایمر ,آلزایمر چیست ,پیشگیری از آلزایمر ,آلزایمر مزمن ,درمان آلزایمر
۱۰ نشانه اولیه آلزایمر

۱۰ نشانه اولیه آلزایمر

زمان مطالعه : 1 دقیقه
نشانه های آلزایمر علائم آلزایمر فراموشی,علائم از دست دادن حافظه آلزایمر,پیشگیری از بیماری آلزایمر,درمان آلزایمر,سالمند،دوران سالمندی،سالمندان،سالمند و سلامت،ورزش
غذا های ضد آلزایمر کدامند؟

غذا های ضد آلزایمر کدامند؟

زمان مطالعه : 1 دقیقه
غذاهای ضد آلزایمر رژیم تغذیه علائم بیماری آلزایمر درمان بیماری آلزایمر, رژیم غذایی, آلزایمر, زغال‌اخته ,بیماری آلزایمر,غذاهای ضدآلزایمر, آلاینده‌های زیست‌ محیطی,,سالمند،دوران سالمندی،سالمندان،سالمند
از آلزایمر پیشگیری کنیم

از آلزایمر پیشگیری کنیم

زمان مطالعه : 1 دقیقه
پیشگیری از آلزایمر طب سنتی,پیشگیری از آلزایمر با طب سنتی,راه پیشگیری آلزایمر,قرص پیشگیری آلزایمر,پیشگیری آلزایمر طب سنتی,پیشگیری از آلزایمر با این خوردنی,پیشگیری از آلزایمر در میانسالی,پیشگیری آلزایمر
سم بوتاکس برای درمان آلزایمر

سم بوتاکس برای درمان آلزایمر

زمان مطالعه : 1 دقیقه
دانشمندان استرالیایی از سم بوتاکس برای مطالعه نحوه انتقال پیام های عصبی بین سلول های عصبی یا نورون ها(neuron) استفاده کردند. به گزارش پایگاه اینترنتی Medlineplus.com دانشمندان با استفاده از سم بوتاکس
آلزایمر و هذیان گویی دو عضو جدایی ناپذیر

آلزایمر و هذیان گویی دو عضو جدایی ناپذیر

زمان مطالعه : 1 دقیقه
متاسفانه بیماری آلزایمر باعث توهم زایی و بر زبان آوردن هذیان و خرافه گویی در افراد مسن و سالمند می شود!
به آلزایمر بگویید نه

به آلزایمر بگویید نه

زمان مطالعه : 1 دقیقه
با این نوشیدنی های مفید می توانید آلزایمر را مهار کنید و از ابتلا و پیشرفت آن در حافظه خود پیشگیری کنید,
اصول مراقبتی در برابر آلزایمر

اصول مراقبتی در برابر آلزایمر

زمان مطالعه : 1 دقیقه
با این راه روش های مفید از بروز و ابتلا به آلزایمر در سنین میانسالی پیشگیری کنید و حافظه و ذهنتان را از کندی و زوال و ایجاد اختلال در آن محافظت کنید,
پیشگیری از آلزایمر با این فعالیت ها

پیشگیری از آلزایمر با این فعالیت ها

زمان مطالعه : 1 دقیقه
برخی کارها و فعالیت ها می توانند برای پیشگیری از ابتلای سالمندان به آلزایمر مفید باشند که در این مطلب به برخی از آنان اشاره داریم,
بی سوادها زودتر آلزایمر می گیرند

بی سوادها زودتر آلزایمر می گیرند

زمان مطالعه : 1 دقیقه
بهتر است بدانید هر چه میزان سواد و اطلاعات علمی و دانستنی های شما کمتر باشد زودتر از دیگر همسالانتان به آلزایمر و بیماری زوال عقل مبتلا می شوند,
تفاوت ها و شباهت های میان آلزایمر با فراموشی در سالمندان

تفاوت ها و شباهت های میان آلزایمر با فراموشی در سالمندان

زمان مطالعه : 1 دقیقه
در این مطلب به مقوله آلزایمر و فراموشی پرداخته ایم و درمورد شباهت ها و تفاوت های هرکدام از متخصصان اعصاب و روان پرسیده ایم,
صفحه 1 از 9
منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :