نقش شام خوردن در چاقی و لاغری( قسمت سوم)، شام نخوردن، شام خوردن، شام، شام و رژیم، شام و چاقی
نقش شام خوردن در چاقی و لاغری,نقش شام خوردن در چاقی و لاغری,شام چاقی,خوردن شام و چاقی,شام و چاقی,رژیم لاغری-رژیم غذایی رژیم لاغری سریع رژیم چاق شدن,رژیم لاغری-ر

نقش شام خوردن در چاقی و لاغری( قسمت سوم)

هورمون « زوماتوتروپین » در افراد چاق بسیار کم ترشح می شود. در اواخر قرن بیستم دانشمندان بر روی این هورمون تحقیق کردند و متوجه شدند که این هورمون نقش بسیار مهمی در رشد نوزادان و بچه ها دارد.

هورمون زوماتوتروپین نقش دیگری نیز دارد : این هورمون مانع از جمع شدن چربی در بدن می شود و چربی ها را می سوزاند. اگر می خواهید اندامی مناسب داشته باشید سعی کنید هیچ وقت اجازه ندهید چربی ها در بدن شما انباشته شوند.


*** - چند پند طلایی لاغری برای رهایی از چاقی:

1 - شعار لاغری را خوب به خاطر بسپارید: خوب بخورید تا لاغر شوید .

2-کم خوری شما را چاق خواهد کرد .

3- بدن خود را هیچ گاه گرسنه نگه ندارید تا بتوانید لاغر شوید . چرا که گرسنگی سبب تخلیه ی چربی ها از سلول های چرب می شود.سلول های تخلیه شده شروع به تکثیر شدن می کنند.سلول های جدید منتظر می مانند تا چربی های جدید موجود در غذا های بعدی ذخایر جدیدی را در آن ها پر کند. در نتیجه انسان بیشتراز قبل چاق می شود.

4- سنجش میزان کالری را از برنامه غذایی خود حذف کنید و به جای آن به گلیکمی ایندکس غذا ها توجه کنید.

5- به خواب خود اهمیت دهید و سعی کنید حداقل 7 ساعت در شبانه روز بخوابید, زیرا خواب خود منجر به ترشح هورمون زوماتوتروپین به میزان کافی به خون شده و باعث ذوب چربی بدن می شود.

6- اگر در طول روز احساس خستگی نمودید, یک خواب کوتاه می تواند باعث ترشح هورمون STH به خون شود. البته اگر انسولین در خون نباشد.

7- مصرف نوشابه های شیرین مانع ترشح هورمون زوماتوتروپین شده و نیز هورمون ملاتونین نیز که مسئول به خواب رفتن شما است, کمتر ترشح می شود.

8- ورزش را فراموش نکنید. ورزش باعث ترشح هورمونSTH می شود.

9- شام خود را قبل از ساعت 8 شب صرف نمایید.سعی کنید از غذا های حاوی ویتامین B6 ,C و پروتئین مصرف کنید, زیرا این مواد موجب ترشح هورمون STH می شود.
نویسنده : پروفسور منوچهر جعفریان

نقش شام خوردن در چاقی و لاغری( قسمت اول)
نقش شام خوردن در چاقی و لاغری ( قسمت دوم )

فواید و خواص فندق یک

فواید و خواص فندق یک

زمان مطالعه : 1 دقیقه
خواص حبوبات و تنقلات در سلامت,خواص فندوق ,خواص دارویی فندوق ,فواید فندوق ,خاصیت فندوق ,فندوق در طب سنتی ,فواید درمانی فندوق ,مضرات فندوق ,فوائد فندوق , فندوق ,طب سنتی ,خواص سبزیجات ,خواص میوه جات , خو
صفحه 1 از 1
منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :