لاغر شدن را از آشپزخانه تان آغاز کنید


آکایران :لاغر شدن روش ها و ترفندهای خاصی دارد. شما به راحتی می توانید در آشپزخانه تان با ترفندهایی لاغر شده و به تناسب اندام برسید.

ترفندهای آشپزخانه ای برای لاغر شدن

بنا به گزارش آکاایران : آشپزی به تنهایی و در مقایسه با صرف غذا در رستوران یا سفارش غذای بیرون بر، روش خوبی برای سوزاندن کالری است. شما هنگام آشپزی معمولا ماهیتابه و ظروف سنگین را بلند می کنید، مدت زمان زیادی سر پا می ایستید و در آشپزخانه از این طرف به آن طرف می روید. در ادامه با کارهایی که می توانید در آشپزخانه انجام دهید و آشپزی را به یک ورزش خوب تبدیل کنید آشنا می شوید.

 

برای لاغر شدن ادویه جات را دور از دسترس تان بگذارید

مواد مورد نیاز (مانند ادویه جات، نمک، شکر و ابزار آشپزی) خود را به جای اینکه در دسترس یا جلوی چشمتان بگذارید، در قفسه های فوقانی یا زیرین کابینت قرار دهید تا برای برداشتن آنها هر دفعه مجبور به بالا کشیدن بدن خود یا نشست و برخاست شوید. هنگام برداشتن این مواد از قفسه های پایینی، کمرتان را زیاد خم نکنید. در عوض به آرامی زانو بزنید و پشت خود را صاف نگه دارید. این حرکت، ورزش خوبی برای عضلات فوقانی پا (چهار سر و همسترینگ) و باسن است. وقتی دست خود را به سمت قفسه های بالایی دراز می کنید، به آرامی بدن خود را بالا بکشید و روی پنجه پا بلند شوید. این حرکت برای عضلات پشت ساق پا بسیار خوب است. لازم است این حرکت را 5 مرتبه تکرار کنید یا هر بار که می خواهید از طبقات بالا یا پایین چیزی بردارید، حرکت بشین پاشو را انجام دهید.

 

برای لاغر شدن ماهیتابه را بچرخانید

بجای هم زدن غذا، ماهیتابه را بچرخانید. به این ترتیب می توانید کالری بیشتری بسوزانید چون چرخاندن غذا در ماهیتابه بیشتر از هم زدن آن انرژی می برد. با این حرکت همچنین عضلات بازو و شانه خود را ورزش می دهید. ماهیتابه را بردارید و با چرخاندن آن در هوا، محتویات غذا را به هم بزنید. برای حفظ ایمنی خود، ماهیتابه را زیاد بالا نیاورید.

 

برای لاغر شدن در آشپزخانه تان از مخلوط کن برقی استفاده نکنید

در صورت امکان، بجای مخلوط کن برقی از هم زن دستی استفاده کنید. هم زدن دستی خوراکی ها (مانند تخم مرغ یا خامه) ورزش فوق العاده ای برای عضلات بازوهاست. همچنین هر وقت امکان دارد برای رنده کردن گوجه فرنگی یا خرد و پوره کردن سبزیجات، از رنده دستی به جای آسیاب برقی استفاده کنید. این حرکت نیز برای عضلات بازو مفید است.

 

ورز دادن در آشپزخانه را به یک ورزش تبدیل کنید

هنگام ورز دادن سیب زمینی آب پز، پوره سیب زمینی یا هر خمیر دیگری از هر دو دست خود استفاده کنید. ورز دادن برای عضلات بازو فوق العاده سودمند است. همچنین برای نرم شدن خمیر و سوزاندن کالری بیشتر، مدت زمان ورز دادن را کمی بیشتر کنید.

 

برای لاغر شدن از ظروف سنگین در آشپزخانه تان استفاده کنید

برای تکه تکه و خرد کردن سبزیجات از چاقوها یا ابزار سنگین استفاده کنید تا ورزش خوبی به دستها، ساعد و مچ های خود داده باشید. همچنین در صورت امکان، از ماهیتابه های چدنی یا قابلمه های سنگین برای آشپزی استفاده کنید چون وزن بیشتری دارند و بدن شما را ورزش می دهند.

 

تعادل خود را حفظ کنید

هنگام آشپزی سعی کنید با بلند کردن یک پا به مدت 10 - 5 ثانیه تعادل خود را روی زمین حفظ کنید. این حرکت را با پای دیگرتان نیز تکرار کنید. اگر نمی توانید با یک پا تعادل خود را حفظ کنید، به جایی تکیه بدهید.

 

در آشپزخانه تان ورزش کنید

وقتی منتظر جوشیدن شیر یا بلند شدن صدای سوت زودپز هستید، همینطور بیکار یک جا نایستید. چند حرکت نرمشی انجام دهید و گردن و بازوهای خود را بچرخانید. همچنین می توانید کمی از پیشخوان یا میز فاصله بگیرید و دو دست خود را روی لبه قرار داده و چند بار حرکت شنا را انجام دهید. هنگام انجام این حرکت، طوری آرام پایین بیایید که چانه به فاصله کمی از لبه میز یا پیشخوان آشپزخانه قرار گیرد. اکنون به کمک دستها بدن خود را بالا بکشید. این حرکت چیزی شبیه شنا رفتن - اما آسان تر - است. یادتان باشد که کف آشپزخانه باید خشک باشد تا مبادا لیز نخورید.

 

 

منبع :

منبع : بخش سلامت آکاایران
برچسب :